رم مورینیو و حمایت کامل رمانیستاها

تا اینجای کار فصل سختی برای خوزه مورینیو و تیمش رم بوده است.قهرمانان سه دوره سری آ، در حال حاضر در رتبه هفتم جدول حضور دارند و امیدهای آنان برای راهیابی به فصل آینده لیگ قهرمانان تقریبا از بین رفته است.
بیشتر کتاب های ورزشی آنلاین مانند مواردی که در بت استیشن یافت می شوند که شرط بندی روی آنها را آسان می کند و ترجیحا پیش بینی می کنند که جیالوروسی نهایتا فصل را در یکی از مکان های لیگ اروپا به پایان می رساند.
اگر این امر به واقعیت تبدیل شود غیبت در لیگ قهرمانان به چهارسال افزایش می یابد.
مسلما نتایج بسیار متفاوت از آن چیزی بود که انتظار می رفت.زمانی که باشگاه در ماه مه سال گذشته از آقای خاص به عنوان سرمربی جدید رونمایی کرد.
بااین حال هم رم و هم مورینیو درطول فصل تاکید کرده اند که بیشتر به یو پروژه پایدار و بلندمدت علاقمند هستند.
اگرچه ممکن است در این راه مشکلاتی وجودداشته باشد اما آنها از تلاش برای برنامه سه ساله ای کا ترسیم کرده اند،برنمی دارند.
علیرغم نتایج متناقض،هواداران رم که از پرشورترین هواداران در ایتالیا هستند اعتماد خود به مورینیو را ازدست نداده اند.باتوجه به این که تقریبا ۱۵سال از آخرین قهرمانی آنها می گذرد هواداران تشنه جام هستند.بااین حال رمانیستاها در این فصل صبر و حوصله قابل توجهی از خود نشان داده اند زیرا به خوبی می دانند که هنوز به یک بازنگری اساسی در فهرست بازیکنان نیاز است.
باشگاه در شش ماه گذشته چندین نام بزرگ با حقوق بالا از جمله ادین ژکو، خاویرپاستوره و استیون انزونزی را کنارگذاشته است.اما بازهم کارهای بیشتری لازم است.
حال بیاییم چند بازیکن را که مورینیو می تواند برای حرکت به جلو روی آنها حساب کند،تجزیه و تحلیل کنیم.
تامی آبراهام :
بازیکن سابق چلسی در اواسط آگوست با ۴۰میلیون یورو پیراهن جیالوروسی را برتن کرد.این مهاجم ۲۴ساله پس از جدایی ژکو مهاجم اصلی رم شد و شماره ۹ را برتن کرد.
مهاجم انگلیسی در ابتدا شروعی آرام داشت ودر ۱۱بازی اول خود در لیگ فقط ۲گل به ثمررساند.بااین حال او از نوامبر در ۱۳بازی لیگ ،۹گل به ثمررسانده است و به یکی از کلیدی ترین مهره های رم تبدیل شده است.همه رمیها مطمئن هستند او با کسب تجربه بیشتر در فوتبال ایتالیا،پیشرفت بیشتری داشته باشد.
ریک کارسدروپ:
این مرد هلندی ثابت می کند که درخشش فصل گذشته اتفاقی نبوده است.جوان هلندی بعد از اینکه در چند سال اول حضورش در این باشگاه با مصدومیت‌های زیادی روبرو شد حال مشغول گذراندن یک فصل درخشان است.
این هلندی ۲۶ساله در ۳۱بازی که در تمام رقابت‌ها به میدان رفته است ۵پاس گل داده است.او ثابت کرده است که می تواند هم به عنوان یک مدافع کناری و هم هافبک کناری موفق عمل کند و به تیم مورینیو انعطاف بیشتری بدهد.
سرجیو اولیویرا:
جدیدترین بازیکن رم ،که زمان زیادی طول نکشید تا بتواند خود را در المپیکو ثابت کند.
ملی پوش پرتقالی که ماه گذشته از پورتو به رم پیوست و تک گل خود را در اولین دیدار با پیراهن جیالوروسی در برد یک بر صفر کالیاری به ثمررساند.هافبک پرتقالی علاوه بر تجربه آرامش مورد نیاز را به میانه میدان رم داده است.
مورینیو از اهمیت این پرتقالی ۲۹ساله برای تیمش ابایی نداشته و بارها آن را گفته است.
او ماه گذشته در مورد هافبک هموطن خود گفت:
“راستش ما برای موفقیت به مردان بیشتری مانند او نیاز داریم.”
“بازیکنانی که می توانند باثبات عمل کنند هوش بالای داشته باشند ، بازی را تجزیه و تحلیل کنند و کاری که لازم است را به موقع انجام دهند.او بازیکنی است که تیم ما واقعا به او نیاز داشت.”
اگر چه اولیویرا فقط به صورت قرضی به رم پیوست.اما پایتخت نشینان جیالوروسی این گزینه را دارند که قرارداد او را دائمی کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.