مصاحبه مورینیو بعد از تساوی ساسولو

خوزه مورینیو بعد از  دیدار مقابل ساسولو مصاحبه ای داشته ست که صحب های او در زیر قرار گرفته ست.

“وقتی در دقیقه 90 خود را عقب می کشیئو سپس راهی برای تساوی پیدا می کنید.از منظر احساسی اوضاع را کمی تغییر می دهد. اگر قبل از بازی از من می پرسیدید که آیا با تساوی راضی هستم، پاسخ من منفی بود. اگر در نیمه دوم همین سوال را از من می پرسیدید، همان پاسخ را به شما می دادم. اما اگر امشب بعد از 90 دقیقه این سوال را از من می پرسیدی، می گفتم بله !”

“به همین دلیل وقتی نوبت به دقایق پایانی رسید، می‌توانیم این بازی را با شکست مقابل بولونیا یا بازی مقابل ورونا و ونزیا مقایسه کنیم. این مسابقات از نظر 10، 15 دقیقه آخر بسیار شبیه به هم بودند که در آن به دنبال تلاش برای کسب تساوی بودیم. همه آنها می توانستند به امتیاز تبدیل شوند… امروز ما موفق شدیم این کار را انجام دهیم.”

این نتیجه ای نیست که ما می خواستیم، اما حداقل به این معنی است که ما در چهار بازی آخر سری آ شکست نخورده باقی می مانیم و هشت امتیاز را کسب می کنیم. اگر از من بپرسید که آیا بیشتر از این می خواستم، پاسخ واضح است که مثبت است: به خصوص در مقابل جنوا می توانستیم امتیازهای بیشتری بگیریم. اما حداقل این نتیجه به من این احساس را می دهد که تیم تا پایان به جنگیدن ادامه خواهد داد.”

امروز به نظر می رسید که رم یک بار دیگر چیزی کم دارد!شاید کمبود کیفیت فنی در یک سوم  پایانی؟

بله، حتی زمانی که ما برتری مردی داشتیم: 10 دقیقه مانند آن زیاد نیست، مطمئنا برای تغییر کامل آمار کلی مسابقه کافی نیست. آمدن به اینجا و داشتن 50 درصد توپ آسان نیست. این بدان معناست که در دفاع ما کمی ثبات داشتیم: ماراش کومبولا این توانایی اضافی را به ما داد تا توپ را به بیرون منتقل کنیم.

در خط میانی، در اوایل بازی، سازماندهی و نظم نداشتیم. هر بار که توپ به ماتیاس وینا یا ریک کارسدورپ می رسید، ما گزینه های زیادی برای حرکت دادن میدان توپ نداشتیم و تقریبا همیشه سعی می کردیم به توپ عمقی برسیم. اغلب آن‌ها آن حرکت را پیش‌بینی می‌کردند و حتی فلیکس در این زمینه شانس زیادی نداشت – در 70 دقیقه او شاید فقط یک بار عقب‌نشینی کرد.

“در قسمت پایانی بازی، حتی در حالی که هنوز 11 بر 11 بود، احساس کردید که تیم در حال پیشرفت است. این امتیاز قطعا شایسته بود. همانطور که گفتم، ناامیدی امشب

“ناشی از این واقعیت است که ما به اینجا آمدیم تا بازی را ببریم. اما در نهایت ما یک امتیاز گرفتیم و خواهیم دید که چگونه به ما کمک خواهد کرد.”

“تنها یک داستان وجود دارد که نمی توانم آن را انکار کنم، که نمی توانم بگویم دروغ بوده است. هر چند بقیه… این روزنامه نگاری ضعیف است، روزنامه نگاری بدون اخلاق و بدون جوهره آن چیزی که روزنامه نگاری باید باشد. که در نهایت در مورد حقیقت است.”

“یک ویژگی مشخص در مورد این گروه از بازیکنان، همدلی و دوستی آنها با یکدیگر است. ما می توانیم فقیر باشیم. هرکسی می تواند بگوید که مورینیو یا بازیکنانش به اندازه کافی خوب نیستند ،اما هیچ کس نمی تواند بگوید که ما خیلی خیلی متحد نیستیم.”

“ما هستیم و به همین دلیل هیچ کس نمی تواند به این گروه آسیب برساند. از نظر توانایی فوتبالی و کیفیت فنی، ممکن است محدودیت‌های خود را داشته باشیم. گل دوم ممکن است امشب باعث بی‌خوابی من شود، این چیزهای کابوس‌آمیز بود  اما ما واقعاً گروهی نزدیک به هم هستیم. این غیرقابل انکار است.”

“به طور کلی این به این است که ببینیم بازیکنان چقدر با آن احساس راحتی می کنند. من بر اساس آنچه ترجیح می دهم یا ایده اصلی من در مورد فوتبال چیست تصمیم نمی گیرم – بیشتر در مورد بازیکنانی است که داریم و بهترین سیستمی که آنها احساس راحتی می کنند. این واقعا برای من مهم است.

رابطه بین لورنزو پلگرینی و سرخیو اولیویرا چگونه پیش می رود؟

“این اولین بار است که آنها با هم بازی می کنند. صادقانه بگویم، هر دوی آنها می توانند بهتر عمل کنند.هم به صورت جداگانه و هم از نظر نحوه عملکرد آنها به صورت پشت سر هم. سرخیو مدت زمان کمی ست که به اینجا آمده و  پلگرینی به تازگی از مصدومیت بازگشته است. بنابراین، قرار دادن آنها در کنار هم برای 90 دقیقه کمی خطرناک بود، اما با توجه به اینکه بازی چگونه به پایان رسید، باید این کار را انجام می‌دادیم. جفت شدن بین این دو با گذشت زمان بهبود می یابد.”

“انطباق هنریک مخیتاریان واقعا خوب بوده است. او آن جور بازیکنی نیست، اما در بین همه بازیکنانی که داریم، شاید بیشترین ویژگی های مورد نیاز را داشته باشد، از نظر فکر کردن به حرکات و نحوه استفاده از توپ و مکان پیدا کردن فضا. او به نظر من متحول شده است. من فکر می کنم او مهمترین بازیکن تیم در حال حاضر به همین دلیل است.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.