مورینیو بعد از شکست مقابل یووه

در هفته بیست و یک سری آ،رم در المپیکو به مصاف یوونتوس رفت و چهار بر سه شکست خورد.در زیر خلاصه صحبت های مورینیو قرار گرفته ست.

شما نمی توانید از تلاش بازیکنان خود انتقاد کنید، اما، با این وجود، در این بازی 3-1 پیش بودید… چه شد؟

متأسفانه من می توانم از آنها انتقاد کنم نمی خواهم افراد را جدا کنم، اما می توانستم. ما 70 دقیقه کنترل کامل بازی را در اختیار داشتیم و می خواستیم بازی را کنترل کنیم. هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم نگرش درستی را هم از نظر تاکتیکی و هم از نظر سازماندهی نشان دادیم تا بتوانیم بازی را کنترل کنیم، این کار را برای 70 دقیقه واقعاً خوب انجام دادیم. اما بعد از آن از نظر روحی از هم پاشیدیم.

گلی که نتیجه را 3-2 کرد مرا کش جیان با توجه به سنش بازی درخشانی داشت او کوادرادو را بست.سپس او را عوض می کنم و بازیکنی که جایگزین او می شود بلافاصله مرتکب اشتباه می شود.

“با تیمی با شخصیت و نگرش قوی، وقتی 3-2 گل را واگذار کنید، هیچ مشکلی وجود ندارد. 3-1 و 3-2 امتیازات متفاوتی هستند، اما این تفاوت برای من مشکلی نیست، اما برای بازیکنان است. در آن لحظه ما دیدیم که نگرش ذهنی شکننده، ترس و نگرانی به وجود آمده است.”

“فصل گذشته این اتفاق افتاد و مطمئناً در این فصل نیز تکرار خواهد شد: سال گذشته ما در بازی مقابل تیم بزرگی پیروز نشدیم. در مقابل میلان چیزی فراتر از عملکرد دو طرف بود. اما، فقط بگویم،داوری؟اما فکر می کنم امروز منصفانه است که بگویم ماسا بازی خوبی داشت. من حادثه پنالتی را ندیدم که داده شد اما می بینم، فکر می کردم او در کل خوب کار کرد.

“وقتی اوضاع به هم خورد، تیم من بلند شد و نشان داد که بچه های خوبی هستند. اگر ذهنیت ضعیفی وجود داشته باشد یک چیز است، اگر بچه ها شخصیت های خوبی نباشند یک چیز دیگر. در رختکن ما بچه های خوبی هستند.

“اگر بازی بعد از 70 دقیقه تمام می شد، به عنوان یک عملکرد فوق العاده از بین می رفت. اما بعد از آن، محدودیت‌هایی را که روی نیمکت داریم نیز دیدیم: میتلند به تازگی به اینجا رسیده است، هفته آینده یکی دیگر از راه خواهد رسید، زانیولو، ال شعراوی، مانچینی و کارسدورپ همگی بیرون بودند. این روح من را آزار می دهد، زیرا من به این نوع تیم عادت ندارم، اما اینجا هستم تا به این بازیکنان کمک کنم تا پیشرفت کنند.”

آیا فکر می کردید که شخصیت شما به تنهایی برای اصلاح رم کافی است؟

“نه، من هرگز فکر نمی کردم! هرچند فکر کردم شاید کمی راحت تر باشد. عملکرد 70 دقیقه ای امشب و همچنین در بازی های دیگر به خاطر استعدادی است که ما داریم  اما تیم همیشه توانایی مدیریت احساسات و بازی را ندارد، حتی در بین بازیکنانی که به طور منظم بازی می کنند. . سه سال به من فرصت داده اند و می خواهم تک تک آنها را انجام دهم به کمک باشگاه نیاز دارم اما به سطحی که نیاز داریم خواهیم رسید.”

“ما توافق کرده ایم که دو بازیکن را به صورت قرضی بگیریم، یکی از آنها میتلند-نایلز است و دیگری یک هافبک میانی است که فکر می کنم هفته آینده خواهد آمد. او شخصیت، مشخصات متفاوتی به ارمغان می آورد و به مسئولیت پذیری عادت دارد. این منطقه راحتی، بازی برای رسیدن به رتبه پنجم، ششم یا هفتم لیگ، برای برخی افراد بسیار آسان است و ما باید خود را مجبور کنیم از آن منطقه راحت خارج شویم.”

“همانطور که بعد از بازی مقابل میلان به بازیکنان گفتم ،این آنها هستند که باید به ذهنیت من بیایند، نه من که به سمت ذهنیت آنها بیایم. من نمی خواهم این کار را انجام دهم.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *