۱۰ عدد از پیروزی ارزشمند در دربی دلاکاپیتاله

۱۰عدد از پیروزی رم ۲بر۰ برابر لاتزیو را انتخاب کرده ایم.در شبی که جالوروسی ها با گلهای میخیتاریان و پدرو دربی دلاکاپیتاله را فتح کردند.
۱”:
آبریما داربوئه ،دانیل فوزاتو و ماراش کومبولا اولین دربی خود را تجربه کردند در حالیکه میخیتاریان و پدرو اولین گلهای خود در دربی را به ثمررساندند.
۳”:
گل اول این دیدار توسط میخیتاریان زده شد.سومین دیدار متوالی بود که او موفق به گلزنی می شد.
۵”:
آخرین کلین شیت رم پنجمین کلین شیت در هشت بازی اخیر خانگی بود ودر هر ۵کلین شیت موفق به پیروزی شدند(۵برد،۱تساوی و ۲باخت)
۹”:
این پیروزی بدون در نظرگرفتن هر سه امتیاز از رقبای خود در شهر رم،به چهار بازی رم خاتمه داد.در حالیکه رم در ۴میزبان به عنوان میزبان دربی دلاکاپیتاله شکست ناپذیر است و فقط در یکی از ۹ دیدار اخیر خود در المپیکو به عنوان میزبان از دشمن قدیمی خود شکست خورده است.(۵برد،۳تساوی و ۱شکست)
۱۲”:
گل میخیتاریان در این دیدار ۱۲امین گل این فصل او در سری آ بود که بهترین عملکرد دوران حرفه ای او در پنج لیگ برتر اروپا بود.
۱۷”:
جالوروسی در ۱۷ بازی از ۱۹بازی خود در المپیکو(به عنوان میزبان)گلزنی کرده اند.
۱۴”:
ادین ژکو با ۱۴ بار حضور در دربی بیشترین حضور را داشته است،که ۱۲ بار آن در سری آ بوده است.
۳۳”:
پدرو با ۳۳سال و ۲۹۱ روز سن با گلزنی در این دیدار به مسن ترین بازیکنی تبدیل شد که موفق به گلزنی در دربی رم شده است.رکورد قبلی در اختیار میروسلاو کلوزه مهاجم سابق لاتزیو بود.
۴۳”:
فقط یوونتوس با ۴۴امتیاز و اینتر میلان فاتح اسکودتو با ۴۹امتیاز بیشتر از رم با ۴۳امتیاز،در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در بازیهای خانگی امتیاز بدست آورده اند.
۱۰۰”:
صدمین بازی پائولو فونسکا مربی رم که آخرین بازی او در المپیکو بود با پیروزی در دربی همراه شد و باعث شد مرد پرتقالی بالاخره در چهارمین دربی خود موفق به پیروزی شود.