۵ لحظه مهم که باعث صعود رم به نیمه نهایی لیگ اروپا شد

رم به مهمترین لحظه فصل خود نزدیک می شود.
روز پنجشنبه راس ساعت ۲۱به وقت محلی استادیوم اولترافورد شهر منچستر.
ورشگاه اولترافورد جایست که قرار است جالوروسی بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا برابر منچستریونایتد را برگزار کند تا با یک نتیجه خوب در این دیدار و بازی برگشت در المپیکو،بعد از ۳۰سال اولین فینال اروپایی خود را تجربه کند.
۵لحظه مهم در رسیدن رم به نیمه نهایی لیگ اروپا:
۱”: بازگشت در برن
در اواخر اکتبر جالوروسی اولین بازی گروهی خود در مرحله گروهی این مسابقات به دیدار یانگ بویز در سوئیس رفت و در حالیکه با یک پنالتی از حریف خود عقب بود در نهایت با دو گل برونوپرز و ماراش کومبولا به پیروزی ۲بر۱ دست یافت.
هرچند شکست در بازی اول مرحله گروهی نمی توانست تاثیرگذار باشد اما پیروزی در این دیدار شروع موفقیت آمیز رم در این رقابتها بود.
علیرغم تساوی در بازی دوم،تیم با کسب دو پیروزی در دو بازی بعدی و شکست دوباره یانگ بویز،اینبار در المپیکو علیرغم شکست در بازی ششم با ۱۳ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه آ به مرحله یک شانزدهم این رقابتها صعود کرد.

۲”: پیروزی در براگا
در مرحله حذفی این مسابقات گلدانها قرعه کشی نیون تصمیم گرفتند فونسکا را به زمین تیم سابقش از پرتقال، اسپورتینگ براگا بازگردانند.اما در عوض انگار بازیکنان او بودند که به این سرزمین آشنایی کامل داشتند.
در اوایل این دیدار ادین ژکو یک گل خارج از خانه به ثمررساند.البته لحظه اصلی خیلی دیرتر اتفاق افتاد و بورخا مایورال در اواخر بازی یعنی در دقیقه ۸۶ گل دوم رم را به ثمررساند تا این بازی در نهایت با پیروزی ۲بر۰ به پایان برسد و رم با کسب یک نتیجه خوب در دیداری خارج از خانه پای به المپیکو برای دیدار برگشت،بگذارد.
۳”: تخریب شاختاردونتسک
وقتی قرعه بعدی به نام شاختاردونتسک افتاد تعداد کمی انتظار داشتند که دو بازی ساده برای رم باشد.
فونسکا آخرین باری که دو تیم روبروی هم قرارگرفتند،سه سال قبل در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مربی تیم مقابل بود و به راحتی توانست از سد رم بگذرد.
اوکراینی ها این بار در خالیکه دوبار رئال مادرید را شکست داده بودند و دو بار نیز در مقابل اینتر میلان به تساوی رسیده بودند،که این یادآور کیفیت آنها بود.
در عوض رم با یک برد قاطع در بازی رفت که این بار در المپیکو برگزار می شد،با گلهای پلگرینی،الشعراوی و مانچینی با نتیجه ۳بر۰ به پیروزی رسید.با این برتری رمیها به اوکراین رفتند و بازی برگشت را نیز با دو گل بورخامایورال با نتیجه ۲بر۱ به پایان رساندند.
۴”:پائولوپز و مهار پنالتی تادیچ
هر تورنمنتی از این دست همیشه حداقل یک لحظه دارد که بنظر می رسد همه چیز به سرعت در حال از دست رفتن است و برای رم این لحظه در ورزشگاه یوهان کرایف آره نا رقم خورد.
اگر از دست دادن لئوناردواسپیناتزولا به دلیل مصدومیت در دقیقه ۲۹ به اندازه کافی بد نبود،پنالتی گرفته شده برای آژاکس بعد از گل کلاسن مسلما مشکل ساز بود.
پائولوپز هرگز پنالتی برای رم مهار نکرده بود.اما او زمان خوبی را برای تغییر این رکورد ناخوشایند انتخاب کرده بود.او مقابل دوشان تادیج ایستاد و پنالتی او را مهار کرد.چند دقیقه بعد لورنتزوپلگرینی روی یک ضربه ایستگاهی دروازه آژاکس را باز کرد و کار را به تساوی کشاند و در ادامه این راجرایبانز بود که انگار زین الدین زیدان شده بود و با یک ضربه والی زیبا دومین گل جالوروسی را به ثمررساند و باعث شد رمیها در یک دیدار خارج از خانه به پیروزی ارزشمند ۲بر۱ دست یابند.
هرچند رم در دیدار برگشت در المپیکو کار آسانی نداشت اما به لطف نتیجه خوب بازی رفت شانسهایش برای صعود افزایش یافته بود.
۵”: غرش در المپیکو
اگر بازی رفت برای طرفداران رم غافلگیر کننده بود،بازی برگشت بد بود.
آژاکس برای صعود به ۲گل نیاز داشت و آنها برای زدن اولین گل یک نیمه انتظار کشیدند تا اینکه در اوایل نیمه دوم برایان بروبی از فاصله نزدیک اولین گل آنها و اولین گل این دیدار را به ثمررساند.هفت دقیقه بعد آنها گل دوم خود را نیز به ثمررساندند و اینبار هم تادیج در مرکز توجه قرارداشت و با خونسردی گل دوم آژاکس را وارد دروازه رم کرد و به شادی پرداخت.اما شادی او چندان طول نکشید زیرا داور انگلیسی با رفتن به سمت داور وار و دیدن خطای سنگین روی میخیتاریان گل را مردود اعلام کرد.
این اتفاق باعث شد تا میزیان جان تازه ای بگیرد و پس از آن لحظات بود که غرشها در المپیکو به صدا درآید چون ادین ژکو روی پاس بسیار زیبای ریکاردوکالافیوری گل تساوی این دیدار را به ثمررساند.
در ادامه نیز مردان رمی مقاومت کردند تا دیدار با همان تساوی ۱بر۱ به پایان برسد و حکم صعود جالوروسی به نیمه نهایی لیگ اروپا صادر شود.
سومین نیمه نهایی اروپایی رم امضا و مهروموم شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.