مصاحبه فونسکا بعد از برد مقابل جنوا

به دنبال پیروزی روز یکشنبه مقابل جنوا ، پائولو فونسکا از لورنزو پلگرینی و برایان کریستانه ستایش کرد.

جالوروسی ها به لطف ضربه سر جیانلوکا مانچینی در ورزشگاه المپیکو 1-0 برنده شدند و در طی 5 روز دومین برد خود در سری آ را به دست آوردند.

در اینجا آنچه فونسکا در مورد مسابقه گفته بود …

آیا رم می توانست کارهای بیشتری انجام دهد تا این بازی زودتر تمام شود؟

“ما در برابر یک تیم خوب بازی می کردیم ، که نتایج بسیار خوبی را مقابل تیم های برتر کسب کرده است. من انتظار داشتم جنوا ما را از بالاتر تحت فشار دهد ، در عوض آنها تصمیم گرفتند کمی عقب بنشینند و بنابراین پیدا کردن فضا برای ما دشوارتر بود ، به خصوص در نیمه اول. ما کمی توپ را به اطراف حرکت می دادیم ، بدون اینکه بتوانیم توپ های عمقی خوبی بیندازیم اما فکر می کنم در پایان ما پیروزی را تضمین کردیم. ”

آیا می توانید توضیح دهید که چرا برایان کریستانه این بار به جای دفاع از میانه دفاع (دفاع وسط)، بازی کرده است؟

“برایان یک فوتبالیست واقعا باهوش است. من این انتخاب را کردم تا با تجمع از پشت کمی کیفیت بیشتری به ما بدهد. ما دیدیم که برایان و جیانلوکا مانچینی در هر دو طرف فضای کمی بیشتر برای بازی دارند و با توانایی توپی که کریستانه در اختیار دارد ، توانستیم پیروز شویم. ”

با وجود انجام این تعداد بازی ، تیم از نظر جسمی در فرم خوبی به نظر می رسد …

“این درست است ، آنها خوب کار می کنند. ما بازیکنان و زمان بازی آنها را مدیریت کرده ایم. چند بازیکن نسبت به بقیه کمی خسته تر هستند – زیرا تعداد کمی از بازیکنان در هر بازی تقریباً مانند کریستانه ، مانچینی و [لورنزو] پلگرینی بازی می کنند. ”

ما انتظار داشتیم که لورنزو پلگرینی بازیساز باشد ، در عوض او کمی جلوتر بازی می کرد – آیا می تواند به آن نقش ادامه دهد؟

“مانند برایان ، او بازیکن واقعاً باهوشی است. پلگرینی نقش جوردن ورتو را امروز پوشش داد. جوردن در آنجا واقعا خوب بازی می کرد و هرکسی که در آن موقعیت بازی کند باید بتواند فضاها را پیدا کند. با دیدن خط دوم ، لورنزو خوب کار کرد – او دوید و برای کمک به تیم سخت تلاش کرد. ما در آنجا راه حل های دیگری نیز داریم: [هنریخ] مخیتاریان و [گونزالو] ویار نیز می توانند در آنجا بازی کنند ، اما باید بگویم که من نحوه کار پلگرینی را خیلی دوست داشتم. ”

رم در ضد حمله گل نخورده است – دلیل آن چیست؟

“در نیمه اول ما آنطور که می خواستیم فشار نیاوردیم. تیم در آن مرحله اول کمی پرخاشگری نداشت. تنظیماتی که ما با مانچینی انجام دادیم تقریباً همیشه به خوبی اجرا می شد. ما به جنوا فرصت ندادیم تا ضد حمله سریع انجام دهیم. اما [آمادو] دیاوارا در این امر نیز نقش مهمی داشت: در جایی که باشد تعادل بیشتری به تیم می دهد و به مدافعان کمک می کند. ”

آیا ادین ژکو می تواند به بازی با شاختار دونتسک برگردد؟ امروز از بورخا چه انتظاری داشتید؟

“برای او دشوار خواهد بود. ژکو در حال بهبود است ، او برخی تمرینات فردی را آغاز کرده است. بگذارید طی چند روز آینده ببینیم که اوضاع چگونه پیش می رود.

“بورخا امروز سخت کار کرد. این بازی برای او آسان نبود ، او فضای زیادی نداشت. همانطور که دیدیم ، جنوا دفاعی تر بازی می کرد و این، همیشه کار را برای مهاجمان دشوارتر می کند. اما بورخا تسلیم نشد و او سخت کار کرد برای هم تیمی هایش: او فضایی ایجاد کرد ، پشت سرش دوید و به او کمک کرد. گاهی اوقات کار مهاجمان دیده نمی شود ، اما او خوب عمل کرد. درست است که با توپ ، او می توانست در مکانهایی تصمیمات بهتر یا سریع تری بگیرد اما او مثل همیشه سخت کار کرد. “

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.