حافظ مسلمی 1348 روز پیش
بازدید 47 بدون دیدگاه

مصاحبه جدید پالوتا با باشگاه

جیمز پالوتا روز گذسته مصاحبه ویژه ای با سایت باشگاه انجام داد که مهم ترین بخش های آن در زیر قرار گرفته ست.

“متاسفانه ایتالیا یکی از کشورهایی بود که بیشتر صدمه را به واسطه بیماری کووید 19 متحمل شد. به نظرم برای حمایت از افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند اشتباهاتی صورت گرفت و متاسفانه این اتفاق در آمریکا نیز افتاد ،جایی که من به بسیار نزدیک به اوضاع بودم.”

بازیکنان در دوران قرنطینه به شدت حرفه ای عمل کردند،این عمل شما را متعجب کرد ؟

“بازیکنان ما اعتبار باشگاه هستند و شخصیت خودشان را نشان دادند. من شاهد این بودم که بازیکنان برخی تیم ها با پرواز به کشورشان بازگشتند، اما بازیکنان ما در رم مانند و به ما کمک کردند تا سلامتشان را تضمین کنیم.”

گزارش های متعدد از رم نشان دهنده شرایط مناسب بدنی و ذهنی بازیکنان ما بود. مطمئنم همانطور که ما از حرفه ای گری بازیکنان راضی هستیم آن ها نیز از تعامل با مدیریت رضایت دارند.”

“من از واکنش مدیریت رم نسبت به این فاجعه راضی هستم.از گیدو فینگا مدیر اجرایی تیم تا تمامی اعضای مدیریت که به هنگام این واقعه به میدان آمدند، در این وضعیت موضوع تنها بازیکنان نبودند بلکه سلامت خانواده آن ها نیز مطرح بود. سوال هر روز ما از خودمان این بود که آیا کمک ما کافی بوده است؟ و کار درست را انجام داده ایم؟”

کمک باشگاه به جامعه در دوران این بحران چقدر برای شما اهمیت داشت؟

“خیلی مهم بود و به نظرم در تمامی این مدت در کنار مردم بودیم. در رم بسته های پزشکی و غذایی بین بیمارستان ها، کلیساها ،مراکز عمومی و همچنین هواداران قدیمی باشگاهمان توزیع کردیم و همچنین در کنار تشکل های جهانی متفاوت فعالیت هایی داشتیم.”

“همیشه میخواستیم به دلایل متعدد در زمین بهترین عملکرد را داشته باشیم، اما گاهی اوقات اوضاع از کنترل خارج می شود و نمیتوانیم به اهدافمان دست پیدا کنیم.”

“اما در خارج از زمین هم ما وظایفی داریم تا موج مثبتی در جامعه ایجاد کنیم، این یکی از اهداف من از روز اول در این باشگاه بوده است.”

“زمانی که به عملکردمان در جامعه نگاه میکنم بسترسازی برای جوانان،حمایت وگسترش فعالیت های اجتماعی در رم و کل دنیا، باید بگویم که ما یک الگوی جهانی برای دیگر باشگاه ها هستیم.”

کار بیشتر می توانیم انجام دهیم؟ مسلما آره. ولی زمانی که به فعالیت های باشگاه رم و Roma Cares و برنامه های آینده آن ها همچنین تاثیرش بر مردم نگاه می کنم احساس غرور و افتخار می کنم.”

“البته این موارد جایگزین برای پیروزی در زمین فوتبال نیست و موضوع کاملا متفاوتی است، اما به نظرم برای رم فعالیت های مهمی محسوب شده و هواداران رم در سراسر جهان باید حس خوبی نسبت به فعالیت های تیم داشته باشند.”

بحران Covid-19 چه تاثیری بر بحث مالی باشگاه گذاشته است؟

“اول از همه ، این تأثیر مالی قابل توجهی در تمام فوتبال  و مطمئناً روی رم‌دشته است. من حتی می گویم که کووید روی پنجره نقل و انتقالات ماه ژانویه ما تأثیر گذاشت ، زیرا برخی از معاملات به دلیل این اتفاق نیفتاد.”

“در سراسر جهان ، بسیاری از صنایع به روش های مختلف تحت تأثیر قرار گرفته اند. بازیکنان و مدیریت ما فوق العاده طرفدار بودند به عنوان مثال ، کاهش حقوق و دستمزد – اما هیچ کس منکر این نیست که درآمد بلیط ها ، بسته شدن فروشگاه ها ، لغو شدن اردوها و پخش تلویزیونی خسارت‌مالی زیادی زده ست.”

“بنابراین ، بله ، ما به شدت تحت تأثیر قرار گرفتیم ، اما ما در مورد تأثیر مالی کوید 19 بر فوتبال صحبت می کنیم. هزاران نفر در سراسر جهان ضرر بسیار بیشتری متحمل شده اند – از دست دادن عزیزانشان.”

این مصیبت واقعی کوید۱۹ است ، نه از دست دادن پول در فوتبال.

“فوتبال باز خواهد گشت ، آن زندگی ها نخواهد شد.”

“به نظر می رسد برخی از مردم فکر می کنند که فوتبال یک موضوع زندگی یا مرگ است ، و گرچه ممکن است بعضی اوقات اینگونه احساس شود ، واقعاً اینگونه نیست. از دست دادن مادر ، پدر یا پدربزرگ و مادربزرگ ، ویرانگر است ، مهم نیست که در چه سنی قرار داشته باشید و افکار من برای هر کسی که متحمل شده باشد بیرون می رود.”

اخیراً گمانه زنی های زیادی در مورد آینده باشگاه وجود دارد اما شما ساکت هستید. چرا؟

“گاهی اوقات آنچه مردم فراموش می کنند این است که ما یک نهاد دولتی هستیم ، بنابراین صحبت کردن بیشتر اوقات در مورد وضعیت مالکیت به سادگی امکان پذیر یا عملی نیست.

“من می دانم که ممکن است برخی از مردم را ناامید کند ، اما این قانون است.”

“به مدت نه سال ، من اطلاعاتی را دیده ام یا از داخل این باشگاه بیرون آمده است ، توسط کسانی که خارج از این باشگاه ساخته شده اند و یا توسط افرادی دور از رم رانده می شوند ، اما با اینکه ممکن است بخواهم گهگاه پاسخ دهم ، ما یک شرکت بازرگانی عمومی هستیم تا بتوانم.” به هر نظر یا داستانی درباره آنچه ممکن است رخ دهد یا نباشد ، واکنش نشان دهید.”

“با این حال ، آنچه من می توانم بگویم این است که ما یک گروه سرمایه گذار داریم و بنابراین اگر کسی به ما در مورد سرمایه گذاری یا خرید باشگاه نزدیک شود ، ما مسئولیت اعتقادی را برای گوش دادن و پاسخ دادن به خود داریم.”

“من خودم را دو مسئول اصلی می دانم – انجام بهترین کار برای رم و همچنین انجام بهترین کارها برای گروه سرمایه گذار و سهامداران.”

“ما بیش از 400 میلیون یورو در این پروژه سرمایه گذاری کرده ایم ،مبلغ قابل توجهی ، و ما همیشه سعی کرده ایم کار درستی را برای رم انجام دهیم.”

“من تا به حال هیچ پنی از این باشگاه بیرون نکرده ام. ما حتی در چند هفته گذشته پول درآوردیم.”

“به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ما ، ما بیش از 70 میلیون یورو برای پروژه ورزشگاه هزینه کرده ایم ، که به نظر من ، اکنون باید جشن افتتاحیه را می گرفتیم. فصل بعد باید در آن ورزشگاه بازی می کردیم.”

“شاید ما دوباره نزدیکتر شویم – و چند بار این حرف را زده ام یا شنیده ام؟ – اما شاید ، با تحولات اخیر ، ما به تصویب نهایی نزدیک باشیم.”

“مطمئناً می دانم که در حال حاضر ، ایتالیا و رم به این ورزشگاه جدید احتیاج دارند و به این سرمایه گذاری در کشور احتیاج دارند”

شما به دلیل رد پیشنهاد ۰ گروه فریدکین به شدت انتقاد کرده اید.؟!

“گروه فریدکین پاییز گذشته به ما نزدیک شد و تا پایان سال ، ما شروع به یافتن توافق کردیم. ما به جزئیات بیشتری پرداختیم.اما پس از تغییر وکالت وکلای آنها و بانکداران ، این پیشنهاد شروع به تغییر در مورد کاهش رقم کرد و قابل قبول هم برای رم و هم برای گروه سرمایه گذاری ما‌ نبود.”

“و این پیشنهادی است که به نظر می رسد برخی از آن بسیار ناراحت هستند.”

“من مطمئن نیستم که کسانی که ناراحت هستند ، بدانند که چگونه معامله ای از این دست انجام می شود – اما این با تأمین مالی فروشنده نیست. در پایان روز ، اگر من خانه ای را می خرم ، انتظار ندارم که فروشنده خانه قیمت درخواستی را کاهش دهد تا هزینه تمام بازسازی هایی را که من می خواهم انجام دهم را پوشش دهد. این چگونه کار نمی کند.”

“اگر گروه فردکین پول داشته باشد و بخواهد دوباره صحبت کند و می خواهد پیشنهادی ارائه دهد که همه ما برای رم قابل قبول است ، ما گوش می دهیم.”

آیا آنها می توانند صاحب خوبی برای رم باشند؟ شاید. ما فقط نمی دانیم”

“من می دانم که وقتی وارد شدم ، چیزهای زیادی برای آموختن داشتم و فرقی برای آنها نخواهد بود. بنابراین غیرممکن است بدانید که آیا گروه فریدکین می تواند ناجی رم باشد ، همانطور که بعضی ها فکر می کنند ، یا بهترین مالک رم هستند ، اما ما همچنان افرادی را داریم که با ما تماس می گیرند و مایل به صحبت با ما هستند.”

آیا حاضر هستید رم را ترک کنید؟

“خب ، من هرچه پیرتر می شوم ، در مورد آینده ام فکر می کنم و دوست دارم باشگاه را با دستان بسیار خوب و قوی ترک کنم. من می خواهم کسی یک مباشر خوب رم و با توانایی رقابت به روشی باشد که همه دوست داریم.”

“تا آن زمان ، ما از راه های بی شماری به حمایت از رم ادامه می دهیم و به سرمایه گذاری در این باشگاه ادامه می دهیم تا بتوانیم در بزرگترین مسابقات و در بالاترین سطح رقابت کنیم.”

“من به همراه چند نفر دیگر مطمئناً بیش از آنچه انتظار می رفت شخصاً از ما گرفته اند ، زیرا ما همیشه سعی کرده ایم به خوبی توسط رم انجام دهیم.”

چه میزان از سود شما برای فروش از فروش رم قابل قبول است؟ شماره هست؟

“باور کنید ، ما در حال نشستن نیستیم و می گوییم . ما می خواهیم اینقدر پول بدست آوریم! “این یک فرصت نیست. در حال حاضر ، من فقط می خواهم تلاش كنم تا اطمینان حاصل كنم كه هر اتفاقی برای رم خواهد افتاد بهترین چیز برای باشگاه است .خواه با فروش ، سرمایه گذار جدید باشد یا با خودم و گروه سرمایه گذار فعلی.”

“مدتها پیش آموخته ام که برای برخی از افراد ، این مهم نیست که چه می گویم یا انجام می دهم ، یا چقدر پول به رم وارد می کنم. آنها همیشه می گویند این هرگز کافی نیست و این زندگی است. من آن را پذیرفته ام. ”

بسیاری از هواداران با توجه به موقعیت مالی باشگاه ، از پنجره نقل و انتقالات تابستانی عصبی هستند …”

“در حال حاضر همه جای فوتبال نامشخص است ، قطعاً چیزی نیست که منحصر به فرد رم باشد. بخش های متحرک زیادی در فوتبال وجود دارد و بسیاری از آنها ممکن است وابسته به سرمایه گذاری بالقوه باشگاه باشد.”

“هیچ باشگاهی در جهان نمی داند که چگونه پنجره نقل و انتقالات تابستان یا پاییز از بین می رود ، اما در نهایت ، باید آنچه را که فکر می کنیم برای رم بهترین باشد انجام دهیم.”

آیا پیام نهایی برای هواداران دارید؟

“من فقط می خواهم از طرفداران من که همچنان از ما حمایت می کنند تشکر کنم و مهم نیست که چه اتفاقی می افتد ، من همچنان سعی می کنم همه کارهایی را که می توانم برای رم انجام دهم. من عاشق رم هستم ، من عاشق باشگاه هستم و عاشق مردم هستم و امیدوارم به زودی دوباره شاهد برنده شدن ما باشید.”

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *