حافظ مسلمی 1352 روز پیش
بازدید 49 بدون دیدگاه

اولین اسکودتو جالوروسی

هفتاد و هشت سال پیش ، رم برای نخستین بار در تاریخ خود به عنوان قهرمان ایتالیا تاج گذاری کرد. در 14 ژوئن سال 1942 ، ترکیب آلفرد شفر با نتیجه 2-0 با گل های کاپلینی و بورستتی ، مودنا را شکست داد . یک تورنمنت عجیب و غریب که در اواسط جنگ جهانی دوم برگزار شد و شروع آن به 26 اکتبر موکول شد.
جالوروسی با بازگشت از یک مکان یازدهم تاریک و حذف جدید در جام ایتالیا به دست نوارا ، مطمئناً مورد علاقه طرفداران این تیم نبود. همه پیش بینی کردند که دوباره دوئل بین بولونیا و آمبروسیانا – (همان اینتر فعلی) که قهرمانی قبلی را مشخص کرده بود ، توسط روسوبلی به دست آورد. اما با چرخه پیروزی های قهرمانان حاکم که اکنون به اتمام رسیده و تجدید میادین تیم ملی نراتزوری که نتایج مطلوب را به دست نیاورد ، این افراد خارجی رم ، تورین و ونیز بودند که برای اسکودتو جنگیدند. به طور خاص ، کاپیتولینی بهترین بازیکن آن دوران بود

رم با قطعیت صدر را در هفته بیست و هفتم فتح کرد ، اینتر 6-0 را شکست داد. آمادئی بازیکن رم در آن روز ها نتیجه بازی را به نفع رم برابر لیورونو و مودنا تغییر داد.

به دلیل جنگ ، بازیکنان فقط با یک سیستمی به نام کیچن پاداش می گرفتند که پاداش ها بسیار محدود بود. جام اسکودتو در ماه سپتامبر به کاپیتان ،ماستی تحویل داده شد. جالب است بدانید این جام در دهه هفتاد ربوده شد!!

تیم رم قهرمان ایتالیا- 1941-42

دروازه بان ها: ماستی (29 بازی) ، ریزن (1) ، ایپولیتی (0)
مدافعان: برونلا (30) ، آندرولی (20) ، آچربی(۹بازی) ، نوبی (1)
هافبک ها: کوسیا (30) ، دوناتی (29) ، مورنسی (29) ، بونومی (24) ، کریزیو (23) ، کاپلینی (18) ، دی پاسکاله (8) ، ژاکوبینی (7) ، د گروسی (1)
مهاجمان: آمادئی (30)، پانتو (۳۰بازی) ،بورستی (8)، بندتی (3)

ترکیب : ماستی ، برونلا ، آندرولی ، مورنسی ، دوناتی ، کاپلینی ، بونومی ، کوسیا ، پانته ، کریزیو ، آمادئی.

مربی: شفر.

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *