حافظ مسلمی 1384 روز پیش
بازدید 45 بدون دیدگاه

پروتا؛سزاوار قهرمانی اسکودتو2010 بودیم

پروتا: ” اسکودتو 2010 رو به اینتر باختیم؟ واقعا سزاوار این نبودیم.”
سیمونه پروتا هافبک سابق رم به تازگی با رادیو رادیو صحبت کرده و در مورد سال 2010 و رم به سوالات پاسخ داده  که صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

در مورد وضعیت کنونی
” من هم مثل بقیه. مدت خیلی زیادی هست که در خانه هستم. همسرم بهم گفت برو بیرون، در غیر اینصورت باید برای عادت به زندگی اجتماعی تمرین کنی. بعدش شروع کردم به رفتن به خرید. لازم هستش که خیلی دقت کنیم و مراقب باشیم چون هنوز چیزی تمام نشده.”

پست و ایفای نقش در دوران تیم اسپالتی
” مربی از من در اون پست تهاجمی و نفوذی استفاده کرد چرا که طرز بازی و موقعیت ای که برای تیم میساختم و ویژگی هایی که داشتم مناسب بود. طرز تفکر خوبی بود، در طول دوران فوتبالی ام از این سبک بازی سود بردم. اسپالتی باید سپاسگذار توتی و تادی و مانسینی هم باشد، نقطه تغییر بزرگی در دوران مربیگری او بود، چرا که همانطور که او مربی مهمی بود، ما هم همان اندازه برای او مهم بودیم.”

بازی که دوست داری دوباره بازی کنی؟
“به فینال هایی که بازی کردیم و بردیم فکر میکنم. همینطور بازی هایی هم بوده که نتونستیم برنده بشویم، اما جو فوق العاده ای داشته بازی. بیشتر از خود بازی دوست دارم که تمرینات و رختکن رو دوباره تجربه کنم .”

اسکودتو 2010 که به اینتر باختید
“شایسته از دست دادن اسکودتو نبودیم. تیمی داشتیم که لایق بیشتر از اینها بود، یک افسوس بزرگ بود، خیلی دوست داشتیم که برنده بشیم. واقعا خیلی افسوس میخورم که نتونستیم موفق بشیم و اسکودتو رو برنده بشیم، ما توانایی کسب عنوان قهرمانی را داشتیم. اینتر در استمرار و ادامه دادن به کسب نتایج دیوانه وار و دست یافتن به این نتایج قدرت بیشتری داشت. اون فصل بعضی اوقات فکر میکردیم که دیگه برنده شدیم و کار تمام شده است. به طرز دیوانه واری پیشی گرفتیم و فکر کردیم که به هدف رسیدیم. اما اینطور نبود. در نهایت همه به اون چه که لایقش هستند میرسن.”

رابطه بین توتی و اسپالتی چطور بود؟
” تا زمانیکه من بودم رابطه خیلی مثبتی بود. نمیدونم که بعدا چی شد چون دیگه بازی نمیکردم و در تیم نبودم.”

توتی از نزدیک چطور بود؟ یک لیدر و رهبر بزرگ بود؟
“او یک رهبر و لیدر بود، یک بازیکن بزرگ، یک بازیکن رمی. برای هر پیروزی و موفقیت بسیار مهم و تاثیرگذار بود. کسانی که فرصت این را داشتند که کنارش باشند و بازی کنند این فرصت را داشتند که او را عمیقا بشناسند. شخصیت استثنایی بود و بسیار فروتن بود. همیشه منافع دیگران و مشترک تیم را به منافع شخصی خود ترجیح میداد. وقتیکه بیرون زمین بود همیشه جو متفاوتی ایجاد میکرد. نمیدونم بین اون و مربی چی گذشت، حتی اگر بدونم هم نمیگم بهتون.”

زندگی تون در شهر رم چطور است؟
” در شهر رم به عنوان یک هوادار رمی زندگی میکنم. وقتیکه فوتبال بازی میکنی، فوتبال به درونت نفوذ میکنه. وقتیکه دیگه بازی نمیکنی این شور و هیجان رو بروز میدی. رم ضعیف نشده. خوب کار میکنه. همه دوست دارن که رم در رده های بالا باشه، اما تیم های دیگه هم هستند. اگر لیگ ادامه پیدا کنه رم در یکی از چهار رده بالا خواهد بود. استادیوم روحیه و قوت قلبی میده که قدرت بیشتری برای انجام دادنش داشته باشی. رم توانایی ها و کیفیت لازم برای رسیدن به چمپیونزلیگ رو داره.”

رابطه تون با سنسی چطور بود؟
“در این مورد بدشانسم، وقتیکه به رم اومدم او بیمار شده بود. رابطه مستقیمی باهاش نداشتم. در ابتدای حضورم بهم گفت برای سالهای زیادی با ما خواهی بود!این آخرین باری بود که شخصا باهاش حرف زدم.سال اول به رختکن اومد تا روحیه بده بهمون.

وداع توتی با رم چطور مدیریت شد؟
“نکات بسیار ریز مواردی است که باید گفت یکی یا دیگری درست بوده. همه از دیدن فرانچسکو در بیرون زمین ناراحت و متاثر هستند. شهر با نام او شناخته شده. غیر از این نیست. فرانچسکو هویت و تاریخ باشگاه است.”

در مورد بوردیسیو
“شخصیت بالایی دارد، جدی است. هیچ شانسی به رقیب نمیداد. میدونست که چطور همه چیز رو آنالیز و بررسی کنه ، با شفافیت و به وضوح هم این کار رو انجام میداد. مطمئن هستم که به همان اندازه در شغل خود هم موفق خواهد بود.”

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *