مصاحبه مخیتاریان با خیریه کودکستان ارمنستان

هنریک میخیتاریان به تازگی مصاحبه ای با اینستاگرام  موسسه خیریه کودکان ارمنستان بود که صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

“چطور شد که فوتبالیست شدی؟

“هر فردی فرصت هایی به دست میاره، اما سوال اینه که چطوری ازشون استفاده می کنه. به نظرم صحبت در مورد بدشانسی اشتباهه، برای دست یابی به هدف تنها استعداد کافی نیست باید مسیر رسیدن به هدف رو هم مشخص کنی. همیشه گفتم که هدفم تبدیل شدن به یک فوتبالیست قابله. با سختی های زیادی مواجه شدم اما تنها چند دقیقه و نهایتا چند روز بهشون کر کردم. همیشه برای رسیدن به اهدافم تلاش کردم. برای تبدیل شدن به یک بازیکن خوب باید به سختی تلاش کنی، تنها استعداد کافی نیست بای بر هر مشکلی غلبه کنی. هر ورزشی مناسب هر فرد نیست. من در دوران کودکی تنیس بازی کردم ولی فقط برای یک روز، اولین وآخرین بارم بود. از تنیس خیلی خوشم نیومد، خواهرم اونجا بازی می کرد و من هم خواستم امتحان کنم که بعد فهمیدم مناسب من نیست.”

از کجا شروع کردی؟

“اولین قدم هایم در دنبای فوتبال را بخاطر پدرم برداشتم، هنوز هم عامل انگیزه دهنده به منه و من نهایت تلاشم رو کردم تا خوشحالش کنم. پدرم 24 ساله که در کنارم نیست ولی میدونم همه چیز رو میبینه و خوشحاله.”

زبان؟
“آشنایی با زبان برای ارتباط آسان تر با مردم، دوستان، کادر تیم و هواداران همیشه مهمه. هنگامی که به آلمان رفتم حسابی از زبان ضربه خوردم.خیلی سخت بود و بهش علاقه ای نداشتم، ولی زمانی که شروع به بازی و زندگی در آن جا کردم اونو یاد گرفتم. حدود شش ماه زمان برد تا با کمک کتاب ، رادیو و تلویزیون این زبان رو یاد بگیرم. این امر خیلی برام مهم بود چون میتونستم در داخل و خارج زمین با هم تیمی هام ارتباط داشته باشم. این اتفاق در ایتالیا هم برای من افتاد ولی زبان ایتالیای به مراتب آسان تر از آلمانی بود. بعد از 3 ماه زبان ایتالیاییم بهتر شد.خیی خوشحالم که میتونم به زبان خودم با همکلاسی هایم حرف بزنم. دانش بسیار با ارزشه، دیر یا زود کاراییش رو میبینی. وقتی کودک بودم دوست داشتم اسپانیایی و ایتالیایی یاد بگیرم و در زمان مناسب ازشون استفاده کنم.”

قرنطینه؟

“دو ماه گذشته برای هر فردی سخت بوده. شرایط سختی بود که نمیتوانستیم خانه را ترک کنیم. تنها راه حل حفظ آرامش بود.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.