حافظ مسلمی 1425 روز پیش
بازدید 40 بدون دیدگاه

مقاله ای کوتاه از گراتون

پیر گراتون خالق نماد لوپتو ، جمعه در 81 سالگی درگذشت
گراتو برای هواداران رم یاداور لوپتو ست. وی در 1939 در شهر میلان متولد شد و به عنوان پیمانکار گرافیکی  و کار برای رای به رم آمد ، سبک خاص او باعث شده عده ای به وی تلویزیون کوچک والت دیزنی بگویند.
در 20 سالگی به عنوان یک طراح ، او به ایجاد تعدادی سریال تلویزیونی کمک کرد و با برخی از بزرگترین نامهای آن زمان همکاری کرد.
وی در فصل 1974-75 طراح بلیط های رم بود و برای اولین بار طرح as را به صورت زرد و قرمز و رم را به صورت مشکی نوشت و این مقدمه ای برای شکل گیری هویت بصری جدید این باشگاه بود که کار های آن را عمدتا گراتون انجام داد.
وی همچنین لباس و دیگر محصولات تجاری را نیز برای رم طراحی کرد ولی اوج آن در سال 1978 بود که وی از طرح جدیدی با نام لوپتو رونمایی کرد که در ابتدا زیاد مورد استقبال قرار نگرفت که حتی باعث شد باشگاه مقاله ای با عنوان ایل لوپاکچیوتو منتشر کند که در این مقاله هم از استفاده از نام لوپتو اجتناب شده بود ، در بخشی از این مقاله آمده :
من فرزند یک گرگ هستم و به این ترتیب به دنیا آمده ام (همانطور که در آرم کلاسیک این موضوع هست) و نمیخواهم میراث خودم را کنار بگذارم ، به من وقت بدهید.
و اینگونه این طرح پیشرفت کرد تا جایی که به کیت ها هم راه یافت و جای خود را در دل هواداران باز کرد
رم در 17 دسامبر برای اولین بار کیت منقش به لوپتو را پوشید و در آن بازی یک بر صفر بیانکوری را شکست داد ،
در دو فینال اروپایی که رم میزبان آنها بود(سال 77 و 84 میلادی) هم گراتون لباس های رم را طراحی کرد.
نام گراتون برای رمی ها همیشه با لوپتو گره خورده وتحول سیر لباس های رم بخش گسترده ای از آن بر عهده گراتون بوده ، وی در مصاحبه ای در سال2012 گفت که این نماد باید نمادی اساسی باشد،چیزی که تقریباً از بدو تولد می توانیم آن را بشناسیم ، این سادگی است که ماندگار می شود.

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *