حافظ مسلمی 1364 روز پیش
بازدید 21 بدون دیدگاه

در چنین روزی؛ایتالو فوسکی به دنیا آمد

بنیانگذار باشگاه و اولین مالک رم، ایتالو فوسکی در چنین روزی در سال ۱۸۸۴ متولد شد.
۴۳ سال بعد درتابستان سال ۱۹۲۷ با اشتیاق و تلاش فراوان فوسکی که در آن زمان مالک فورتیتودو- پرو رم بود توانست، باشگاه رم را با ادغام سه باشگاه (رومن اف سی، فورتیتودو- پرو رم و آلبا اودیک رم) تاسیس کند.
۷ژوئن ۱۹۲۷ شب مهم و تاثیرگذاری در تاسیس باشگاه بود زمانی که همه طرفین به توافق رسیدند. با توجه به تلاش‌های ایتالو فوسکی در آن زمان برای ادغام این سه باشگاه با هدف ایجاد تیمی قدرتمند برای مقابله با تیم‌های شمالی؛ تصمیم گرفته شد که وی اولین مدیر تاریخ باشگاه شود.
در ۲۲ ژوئیه ۱۹۲۷ ایتالو فوسکی با امضای دستور کار شماره ۱، باشگاه را به سه قسمت اساسی بخش ورزشی، بخش مالی و بخش مدیریت تقسیم کرد.
آلبرتو مارکیزی بعدها گفت که فوسکی نقش مهمی در انتخاب نماد باشگاه که همان رنگ های زرد و قرمز است، داشت.
اتفاقات شب تاریخی ۷ژوئن سال ۱۹۲۷ را از زبان آلبرتو مارکیزی.
او گفت:”در آن شب کمی حواسم پرت بوده. در جلسه ای مشغول بودم. می دانستم که به زودی باشگاه رم بصورت رسمی تاسیس می‌شود و تنها یک مورد مرا نگران می‌کرد. پیراهن باشگاه باید چگونه باشد؟ سبز و سفید آلبا اودیک، قرمز آبی فورتیتودو- پرو و یا زرد و قرمز باشگاه من (رومن اف سی‌). بالاخره در اتاق باز شد، فوسکی به من اطلاع داد که توافق حاصل شده است و به من تبریک گفت.”

در تاریخ ۷ ژوین ۱۹۲۷ در خیابان فورلی ۱۶،ایتالو فوسکی،اولیسه ایلیوری و ویتوریو اسچالوجا  توافق نامه ای را برای تصویب بنیاد باشگاه آسوچاتزیونه اسپورتیوا رما امضا کردند.بعد از تصویب آن،فوسکی رئیس جدید باشگاه،اومبرتو جولیلموتی رئیس افتخاری و اولیسه ایگلیوری مدیرعامل باشگاه انتخاب شدند.

رنگ های باشگاه نیز  قرمز و زرد تعیین شده تا نشان دهنده شهر رم باشد ، در حالی که استادیوم‌ اصلی موتوولودرومو آپیو و کمپ تمرینی تستاچیو تعیین شد.

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران