مصاحبه ی فونسکا بعد از بازی

بعد از تساوی پنجشنبه لیگ اروپا مقابل خنت ، پائولو فونسکا ، سرمربی تیم،مصاحبه ای را با خبرنگاران داشت.

تساوی 1-1 در ورزشگاه خانگی خنت،جاستین کلایوچرت با گلی که برای جالوروسی زد،باعث صعود نهایی 2-1رم در مجموع شد.

قرعه کشی ، جمعه ساعت 15:30 به وقت ایران انجام خواهد شد.

بعد از کسب نتیجه ای که در یک زمین سخت به آن نیاز داشتید ، به دور بعدی می روید. خوشحال هستید؟

“بله ، ما به اولین هدف خود رسیده ایم ، یعنی پیشروی و صعود به دور بعدی. این یک بازی دشوار بود ، اما در یک زمین سنگین مقابل تیمی که شیوه بازی آنها با توپ های بلند بود و ما را مجبور به عقب نشینی می کرد. کار ساده ای نبود ، اما بچه ها رفتار صحیحی نشان دادند ،آنها به هم چسبیدند و خوب دفاع کردند. ”

آیا انتظار داشتید تیم شما در این بازی اشتباهات زیادی انجام دهد؟

“بله ، به خصوص در نیمه اول. بازی در آن نیمه بسیار سخت شده بود. متأسفانه تعداد زیادی از پاس ها را پس از بازپس گیری توپ،دوباره از دست می دادیم. ما قطعاً می توانیم با توانایی موجود در اینجا بهتر عمل کنیم. ”

آیا بازیکنان شما کمی در بازی توپ در نیمه دوم ترسیده بودند؟

“بازیکنان می دانستند که این یک مرحله ظریف بازی است. حتی اگر توپ را در اختیار داشتیم ، جمع و جور بودن، کار ساده ای نبود اما مطمئناً قادر به حفظ بهتر آن هستیم. در نیمه دوم ،تیم به خوبی دفاع می کرد. در نیمه اول شکاف های زیادی را پشت سر گذاشتیم. بازی مقابل تیمی که همیشه از آن استفاده می کند به جناحین برخورد کند ، بسیار دشوار است.”

جردن ورتو امشب خیلی زیاد درسمت راست بازی کرد. آیا این چیزی است که شما برای آینده کار می کنید؟

“وقتی حریفان ما با دو مهاجم بازی می کنند ، سه بازیکن باید مقابل آنها بازی کنند. ما این کار را در بعضی از بازی ها انجام دادیم که با کریستانته بین دو مدافع میانی قرار گرفت. در برابر لچه ، جردن را در سمت راست داشتیم و امروز هم،همین بود. با برقراری ساختمان دفاعی با سه مرد ، سعی می کنیم که تمام توان حریف را در دفاع بگیریم. این همچنین به معنای هافبک مرکزی است و در صورت از دست دادن توپ ، دو مدافع آمادهه ما ،ثابت هستند. ”

حالا که ورتو در بازی رفت دور بعد نخواهد بود، آیا آمادو دیاوارا برای بازی اول لیگ در یک شانزدهم در دسترس خواهد بود؟

“دشوار است كه بگوییم آیا او آماده است یا خیر. خواهیم دید.”

به نظر شما این تیم متناسب با نوع فوتبال شما مناسب است؟ قبل از یک شانزدهم چقدر به پیشرفت نیاز دارید؟

“خنت تیم خوبی بود و آنها این مسئله رانشان دادند. آنها در سه سال گذشته یک مسابقه خانگی را در اروپا از دست نداده اند و در این فصل نیز در خانه در لیگ شکست نخورده اند. آنها تیم بسیار دشواری برای بازی کردن در برابر ما بودند. ما باید به طور مداوم بهبود یابیم زیرا همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. البته با صدمات مختلفی که به ما وارد شد ، یافتن ثبات در آن آسان نبوده است. دیاوارا وقتی مصدوم شد یکی از بهترین بازیکنان ما بود. زانیولو نیز بیش از دو نام آخر بود. دستیابی به ثبات در زمانی که مجبورید تمام بازیکنان مهم را تغییر دهید سخت است. اگر این ثبات را بدست آوریم ، می توانیم بهتر شویم. ”

حالا که او از مصدومیت برگشت ، هنریک میخیتاریان در بخش دوم فصل چقدر مهم خواهد بود؟

او گفت: “بازیکنانی مثل او همیشه مهم هستند زیرا تجربه زیادی دارند ، اما می توانم به دیگران نیز اشاره کنم. هیچ کس شک ندارد که پاستوره بازیکن خارق العاده ای است اما نتوانسته است آن را در اینجا نشان دهد. او می تواند بازیکن اصلی در هر تیم باشد و ما می توانیم با او طرف بهتری باشیم. پروتی طلسم طولانی را در حاشیه گذراند و او برای این تیم مهم است. بازگشت میکی؟ بله ، او مهم است زیرا در حال حاضر ما نیاز به تجربه در این تیم داریم.

بهترین جایگاه مختاریان چیست؟

“بهترین موقعیت او بازی در پشت مهاجم است ، اما نحوه بازی کردن وینگرهایمان خیلی زیاد بر او تاثیر دارد.”

چرا با توجه به اینکه روز پنجشنبه در لیگ اروپا حضور دارید ،با کالیاری بازی می کنید؟

“من آن را نمی فهمم. به نظرم این به دلایل پخش تلوزیونی است و ما قدرت تغییر آن را نداریم. برای بازیکنان سخت است تا بعد از بازی در زمین سنگین که امشب انجام دادیم ، یکشنبه بهبود پیدا کنند. ما وقت زیادی نداریم ، به خصوص با سفر در بین. من نمی دانم که چرا تیم هایی که در لیگ اروپا بازی می کنند نمی توانند روز دوشنبه بازی کنند ‌برای همه بهتر است. دیوانه وار است. آنها بازیکن هستند ، ماشین نیستند و برای آنها کار ساده ای نیست. “

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.