پیش بازی|رم-لاتزیو ۲۰:۳۰

مهم ترین جدال هفته بیست و دوم سری آ دربی دلاکاپیتاله خواهد بود.لاتزیو با ۴۵ امتیاز در رده سوم و رم‌ با ۳۸ امتیاز در رده چهار قرار دارند و تیم پیر‌وز  میدان می‌تواند جایگاه خود را‌ مستحکم‌‌ کند.خبر خوب برای رمی ها بازگشت پروتی‌ و پاستوره ست.از طرفی ژکو که در دیدار قبلی رم ( که در کوپا بود ) به دلیل محرومیت‌ حضور نداشت می تواند  سرحال تر از همیشه در حمله قرار بگیرد.

در زیر مهم ترین‌ آمار دو‌ تیم پیش از دیدار امشب قرار گرفته‌‌ که می توانید مرور کنید.

154 بازی در لیگ

بازی یکشنبه صدوپنجاهمین دیدار دو تیم در لیگ خواهد بود.رم ۶۵ پیروزی،،لاتزیو46 پیروزی داشته اند و 62 بار نیزبه تساوی کشیده شده است.در نبرد هایی که جالوروسی میزبان  بوده‌ ست‌ این‌‌نتایج‌کسب شده |29 برد رم ، 15 برد لاتزیو ، 32 تساوی

آخرین مسابقه

آخرین جدال فصل گذشته ، رم با نتیجه 3 بر یک در المپیکو به پیروزی رسید. قبل از تساوی ایموبیله گل لاتزیو را به ثمر رساند.لورنزو پلگرینی با یک ضربه پشت پا گل خود را به ثمر رساند. با این وجود الكساندر كولاروف با یك ضربه آزاد گل زیبا تری زد و ضربه سر فدریکو فازیو کار لاتزیو را تمام کرد.

کارت قرمز دیوانه کننده

از سال 2000 ، در مسابقات دربی شاهد 24 کارت قرمز بودیم ،حداقل دو برابر بیشتر از هر بازی دیگری در پنج لیگ برتر اروپا.

برترین گلزنان مقابل لاتزیو

دینو دا کاستا و فرانچسکو توتی با 11 گل در صدر این جدول رده بندی قرار دارند. رودولفو ولك و ماركو دلوکیو با 9گل در رده بعدی قرار دارند.

رم مقابل سیمونه اینزاگی
رم در دوران سرمربیگری اینزاگی،نه بار با لاتزیو روبه رو شده است.چهار برد برای جالوروسی و سه برد برای اردک ها.

گل های متوالی

بین سالهای 1956-59 دینو دا کاستا در هشت بازی دربی مستقیم (از جمله دو بازی در کوپا ایتالیا) گلزنی کرده ست و در مجموع 11 گل به ثمر رساند. او در سال 1955  نیز مقابل لاتزیو گلزنی کرد اما  این بازی دوستانه بود.

گل های متوالی بر اساس فصل

این رکورد به مارکو دل وکیو در ابن زمینه رکورد دار ست.او که حداقل شش بار در دربی در شش فصل متوالی ، از 1997-98 تا 2002-03 گل به ثمر رساند.

ژکو و 98گل

اکنون ادین ژکو فقط دو گل با رسیدن به 100 گل برای جالوروسی فاصله دارد و  هفتمین بازیکن رم است که تاکنون به چنین رقمی رسیده است. او در حال حاضر چهار گل پشت وینچنزو مونتلا در لیست تاریخ گلزنان رم قرار دارد. او تا به امروز در دیدارهای دربی دو بار مقابل لاتزیو گلزنی کرده است ،هر دوی آنها به فصل 2015-16 باز می گردند.

پیراهن مخصوص لاتزیو

برای جشن 120 سال از تأسیس این باشگاه ، لاتزیو پیراهن یادبود خاصی طراحی کرده ست که از اواسط سال 1998 تا دسامبر 1999 ، پیراهن های یادبودی را از آن می گیرد. تساوی 3-3 در سال 1999 (هنگامی که رم بازگشتی خیره کننده داشت) ، در آغاز 1999 3-1 باخت (اولین پیروزی رم در دربی تقریبا پنج سال) و سپس در آغاز 1999 با نتیجه 4-1 مغلوب شد. فصل -2000 (وقتی مونتلا و دلوکیو عالی کردند).