گزارش رئیس ارشد پزشکی رم از زانیولو

دکتر آندره کائوسارانو ، رئیس ارشد پزشکی باشگاه ، صبح سه‌شنبه با رادیو رم صحبت کرد تا از عمل جراحی زانو به نیکولو زانیولو ، اطلاعاتی ارائه دهد.

زانیولو ، 20 ساله ، روز دوشنبه  را در کلینیک خصوصی ویلا استوارت برای بازسازی رباط صلیبی قدامی خود را پشت سر گذاشت ،، پس از این که وی در پی شکست در یوونتوس در آخر هفته دچار مصدومیت جدی شد.

در بیانیه ای که پس از عمل جراحی منتشر شد ، کادر پزشکی باشگاه تأیید کردند که عمل جراحی با موفقیت انجام شده است.

دکتر کائوسارانو در گفتگو با رادیو رم ، جزئیات بیشتری را درباره این روش و برنامه برای بازیابی بازیکن بیان كرد.

دکتر کائوسارانو گفت: “این عمل جراحی کاملاً موفقیت آمیز بود ، به لطف تخصص و حرفه ای پروفسور ماریانی – که رباط صلیبی قدامی(جلویی) را بازسازی کرد و منیسک خارجی را ترمیم کرد.”

وی گفت: “ما در طول روز با نیکولو بودیم. او ساعت 8 صبح به بیمارستان رسید و بعد از ظهر توسط ماریانی تحت عمل جراحی قرار گرفت. او علیرغم اینکه تنها 20 سال داشت ، در مورد همه چیز آرام و بالغ بود.”

ما اواخر دوشنبه شب با نیکولو خداحافظی کردیم. او آرام بود ، او از بیهوشی بیدار شده بود و با همه شوخی می کرد. همه چیز خوب پیش رفت ، غیر از غم و اندوه برای چنین جراحتی جدی.”

وی گفت: “او به طرز صحیح و با نگرش درست با جراحی روبرو شد. او توسط دوستان و خانواده نزدیک خود مورد حمایت قرار گرفته بود و شما می توانید حمایت او را به او حس کنید ، همراه با یقین به او که او دوباره به بازی فوتبال بازگردد درست مانند قبل. قبلاً درست مثل اکثریت قریب به اتفاق بازیکنانی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند. ”

از دکتر کائوسارانو سؤال شد كه انتظار می رود زانیولو تا چه اندازه مصدوم است.توسط بسیاری از روزنامه ها پیش بینی می شود كه وی در این فصل برای جالوروسی باز نگردد ، در حالی كه دیگران گفته اند كه وی هنوز می تواند قبل ازشروع یورو به آمادگی جسمانی بازگردد.آیا او می تواند به مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2020 در ماه ژوئن ، جایی که ایتالیا تمام بازی های گروهی خود را در رم انجام می دهد.

او ادامه داد “از (سه شنبه) او مرحله اول توانبخشی خود را بر روی زانو آغاز خواهد كرد ، زیرا مهم است كه با چه زمانی تمرین را شروع كنید تا گردش مجدد در اطراف منطقه از سر گرفته شود و برخی از كاركردها را دوباره بدست آورید.در اسرع وقت خواهید شنید زیرا ما در حال حاضر در “روز اول” بهبودی هستیم.

وی گفت: “زمان های بهبودی پس از بازسازی ACL دقیق نیستند ، همه چیز بر اساس شرایط و شرایط فرد می تواند متفاوت باشد و شما باید قدم به قدم کارها را انجام دهید. در طول توانبخشی ، ارزیابی خواهیم کرد که چه مراحلی را باید نیکولو طی می کند و به همین ترتیب عمل خواهیم کرد.”

وی گفت: “اکنون غیرممکن است که بگوییم که بهبودی چه مدت طول می کشد این دوره توانبخشی بسیار طولانی خواهد بود و ارائه هر چهارچوب زمانی دقیق دشوار خواهد بود. اما هدف ما این است که کارها را به گونه ای مدیریت کنیم که به بهترین منافع بازیکن ، حرفه آینده وی و بالاتر از همه سلامتی او خدشه ای وارد نشود. ”

از پزشک نیز خواسته شد تا به برخی شایعات بپردازد، مبنی بر اینکه زانیولو قبل از بازی یکشنبه شب از مشکل زانو شکایت کرده بود.

وی گفت: “من می توانم به همه اطمینان دهم ، نیكولو مشكلی با زانوی خود نداشته است.مفاصل در وضعیت كاملاً سالم تا بازی روز یكشنبه بود.”

هفته گذشته در برابر تورینو ، نیكولو دچار ضربه ای به ناحیه گسترده عضله ران (ناحیه داخلی کشاله ران) شد كه نزدیك زانو است. یک ضربات معمولی که ما او را برای چند روز استراحت دادیم. اما او پنجشنبه ، جمعه و شنبه بدون هیچ مشکلی دیگر تمرین کرد. زانوی او تحت تأثیر قرار نگرفت ، او برای یک ضربه طبیعی که در صدها مسابقه فوتبال مشاهده می کنیم ، تحت درمان قرارخواهد گرفت.

وی گفت: “همه می توانند اطمینان داشته باشند ، نیکولو در شرایط عالی به زمین رفت ، اما متأسفانه اتفاق های بدی انتظار او را می کشید. این اتفاق برای او افتاد اما مشابه این اتفاق ، ده دقیقه زود تر برای یکی از بازیکنان یووه افتاد. این روزها این اتفاقات معمول است.”

“ما ، مانند یوونتوس ، در نیمه اول فصل دو مصدومیت صلیبی داشتیم.”

“ما قصد داشتیم کمی در مورد آسیب دیدگی صحبت کنیم،من یقین دارم که او قوی تر بازخواهد گشت.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.