کنفرانس مطبوعاتی فونسکا قبل از بازی ساسولو

پائولو فونسکا در جمع اصحاب رسانه حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پیش از بازی فردا مقابل ساسولو پاسخ داد.
به نقل از وبسایت رسمی آ.آس.رم فونسکا گفت :”ما ده روز را بدون بازیکنان بین المللی خود سپری کردیم، اما از زمان بازگشت آنها وقت داشتیم که سخت کار کنیم. برخی از بازیکنان که به اردوی تیم ملی دعوت نشدند، برای بازی در دسترس خواهند بود.”
“کریس اسمالینگ طی چند روز گذشته یک آسیب دیدگی عضلانی جزئی داشت. چیز جدی نبود، اما ما تصمیم گرفتیم در مورد او ریسک نکنیم. ما می‌خواهیم او 100٪ آماده باشد، بازی‌های زیادی پیش رو داریم و به همه بازیکنان احتیاج خواهیم داشت.”
” من پیشرفت تیم را دیدم که روز به روز در حال رشد است. من بر اساس آنچه در طول هفته انجام دادیم،اعتماد به نفس دارم. فردا چیز متفاوتی خواهیم دید ، اما من قصد ندارم استراتژی خود را برای بازی فردا فاش کنم.”
مصدومیت ها؟” اول از همه من می‌خواهم بگویم که من چنین فردی نیستم که دوست دارم مشکلات را پیدا کند. شما در سوال خود به ۶ موقعیت مختلف اشاره کردید.”
” چنگیز در اردوی تیم ملی ترکیه مصدوم شد. خاویر پاستوره مشکل عضلانی ندارد ولی مشکل از سابقه مصدومیت اوست.”
” موقعیت هایی وجود دارد که باید بازیکنان خاصی را که در معرض مصدومیت قرار دارند، را مدیریت کنیم و در رم چندین بازیکن وجود دارد.”
در مورد اسمالینگ ما تصمیم گرفتیم که ریسک نکنیم. مصدومیت اسپیناتزولا یک حادثه بود و این مصدومیت بازهم می‌تواند رخ بدهد.”
“مصدومیت زاپاکوستا و پروتی توجه ما را جلب می‌کند، زیرا این دو بازیکن با توجه به اینکه در دسته بازیکنانی هستند بدلیل شرایط قبلی در معرض مصدومیت قرار دارند.”
” مصدومیت‌ها هر کدام شرایط متفاوتی دارند. ما می‌دانیم سابقه مصدومیت‌های زیادی در تیم وجود دارد و برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی سخت تلاش می‌کنیم. اما این‌ چیزی است که هر باشگاهی با آن سر و کار دارد.”
” من چیزی در مورد ترکیب اصلی به شما نمی گویم.مخيتاريان بازیکن باهوشی هست و روی فرم است و فردا در دسترس خواهد بود.لورنزو پلگرینی بازیکن باهوش و با استعدادی است. او می‌تواند در چندین پست بازی کند و صرف نظر از نقشش می‌داند در هر شرایطی باید چه کاری انجام دهد.”
” تیم با انجام تمرینات همچنان در حال پیشرفت است و من اطمینان دارم که در مقایسه با دو بازی اول شاهد عملکرد بهتری در بازی فردا خواهیم بود.”

ESCLUSIVA AS ROMAFoto Luciano Rossi/AS Roma/ LaPresse14/09/2019 Roma (Italia)Sport CalcioConferenza StampaNella foto: Paulo FonsecaTrigoria RomaEXCLUSIVE AS ROMAPhoto Luciano Rossi/AS Roma/ LaPresse14/09/2019 Roma (Italia)Sport SoccerPress ConferenceIn the pic: Paulo FonsecaTrigoria Roma

” من نمی دانم که ساسولو با 4 مدافع بازی میانی بازی خواهد کرد. مربی آنها فصل گذشته بارها تغییر کرد. در مورد کسب تساوی در دربی باید بگویم که ، من از فشاری که به لاتزیو آوردیم، خوشم نیامد. تیم خیلی منفعل بود و زیاد فشار نیاورد. من می خواهم وقتی شرایط مناسب وجود دارد ، تیم من توپ را در اختیار داشته باشیم. ”
ساسولو در دو بازی اول خود در فصل ،68% مالکیت توپ را داشته، بیشتر از هر تیم دیگری. این چیزی است که از تیم خود میخواهید؟در مورد تیمی که ده زربی ساخته چه نظری دارید؟
” ده زربی فوق العاده است و مربی شجاعی است همانطور که آمار و ارقام این را نشان میدهد دوست دارد تیمش مالکیت توپ را داشته باشد.وقتی تیمی چنین فوتبالی ارایه میدهد، قطعا چنین تیمی شایسته توجه و تمجید است. از تیم ام میخواهم که بیشتر صاحب توپ باشند، چیزی که روی آن زیاد کار میکنیم. اینجا در ایتالیا فکر نمیکنم که تیم ها به حد کافی در اصول و قواعد مدیریت حفظ توپ صبور باشند و به فوتبال مستقیم روی می آورند.
به همین خاطر است که میخواهم تیم در هر بازه زمانی از بازی توپ را بهتر مدیریت کنند. ما سخت کار خواهیم کرد و تلاش میکنیم و من میخواهم که پیشرفت کنیم. لیگ سری آ دارای ویژگی های خاصی است که باعث سخت و دشوار شدن بازی در این لیگ میشود، لازم است که متمرکز شویم و با شرایط سازگار شویم و این چیزی است که روی آن کار میکنم. قواعد و اصولی وجود دارد که با این حال نمیخواهم از مسیر دور شویم. لازم است که طرز فکر و ذهنیت مان را تغییر دهیم تا به چیزی که میخواهیم برسیم.”

از نیکولو زانیولو رضایت دارید؟
“بله، او باید بازی را درک کند، این دقیقا چیزی است که که انجام میدهد. او درحال پیشرفت است و در موقعیت های تدافعی کمک حال تیم است.این روند پیشرفت او است.او خصوصیات خارق العاده ای دارد و ما بسیار به او امیدوار هستیم.”

از بازار نقل انتقالاتی که پشت سر گذاشتیم راضی هستید؟
“ما به دنبال یک دفاع آخر با تجربه بودیم و اسمالینگ را آوردیم، بازیکنی که از انتقالش به تیم راضی هستم. میختاریان بازیکن باکیفیتی است که توانایی بازی در چند پست را دارد. نیکولا کالینیچ بازی باتجربه است که در ایتالیا سابقه بازی دارد. او باید از نظر آمادگی فیزیکی خود را تقویت کند، اما او یک بازیکن کلیدی برای ما خواهد بود. من از ورودی های اخیر راضی هستم.”

آیا میتوانید بازی منطقه دفاعی خود را بهبود ببخشید؟

“ما به سختی در تلاش هستیم که مانع از عبور رقبا از دفاع و رسیدن به پشت خط دفاعی مان شویم. تیم ها در ایتالیا تمایل به بازی مستقیم دارند و ما باید به دقت فضا ها را پوشش دهیم و کنترل کنیم این فضا ها را. به سختی در این مورد تلاش کردیم. یک تفاوت بین بازی لاتزیو و جنوا وجود دارد: در برابر لاتزیو فضاهای پشت دفاع را خیلی خوب کنترل کردیم و پوشش دادیم و از توپ های پشت دفاع زیاد آسیب ندیدیم، اما موارد مشخصی تغییر کرد.اما در برابر جنوا کمی بیشتر آسیب دیدیم از این توپ های پشت دفاع و فضاهای خالی، اما ما سخت تلاش کردیم تا تغییرات لازم و ضروری را اجرا کنیم.”

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.