کنفرانس مطبوعاتی فونسکا قبل از دربی دلاکاپیتاله

پائولو فونسکا در جمع اصحاب رسانه حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پیش از بازی فردا مقابل لاتزیو پاسخ داد.
فونسکا گفت :” “من در دوران مربیگری‌ام چندین دربی متفاوت را تجربه کرده‌ام و می‌دانم که این بازی برای هواداران چه معنی دارد. دربی هم سه امتیاز دارد اما از نظر احساسی نیز با اهمیت است. من بسیار هیجان زده‌ام، انگار اولین دربی‌ من است.”
“ما یک مدافع میانی قدرتمند و با تجربه می‌خواستیم، چیزی که کریس اسمالینگ است. کریس بیش از ٢٠٠ بازی برای منچستریونایتد انجام داده است. او سریع و جنگنده است و قابلیت‌های مناسبی برای بهبود کیفیت تیم دارد.”
“مانچینی و زاپاکوستا آماده هستند و ممکن است فردا بازی کنند، اما من نمی‌خواهم اکنون چیزی در مورد آن‌ها بگویم. آن‌ها و همچنین اسمالینگ در فهرست بازیکنان بازی فردا قرار خواهند گرفت.”
” استفاده از الساندرو فلورنزی در وینگر چپ چیزی است که ما در طول هفته به آن پرداختیم و فردا خواهیم دید که آیا از گزینه استفاده می کنیم. ”
آیا از وینگرها می خواهید کاری متفاوت نسبت به بازی جنوا انجام دهند؟” این یک موضوع تاکتیکی است و همچنین سؤال هوشمندانه‌ای است که من قصد ندارم جواب آنها رم بدهم.ما در مورد بازی مقابل جنوا و آنچه در مقابل لاتزیو انجام خواهیم داد، تأمل کردیم. ما برای هر موقعیت، استراتژی خاص داریم و رویکردی را که فردا اتخاذ می کنیم، خواهید دید. ”
“وقتی برای اولین بار با اسمالینگ و یا سایر بازیکنان جدید صحبت کردم، برای آن‌ها در مورد نحوه بازی کردن‌مان و اینکه چگونه می‌خواهم از آن‌ها بازی بگیرم، توضیح دادم. این برقراری ارتباط نشان می‌دهد که ما چرا آن‌ها را انتخاب کرده‌ایم.”
” ورتو وضعیت خوبی دارد و می‌تواند بازی کند. این شرایط برای مانچینی و سایر بازیکنان نیز برقرار است. اسپیناتزولا و پروتی در لیست بازی حضور ندارند.”
“چیزی که درون زمین اتفاق می‌افتد مهم است. آن‌ها تیمی قدرتمند با بازیکنانی خوب و با سبک مشخصی هستند. اما آنچه اهمیت دارد رویکردمان در بازی، اینکه چگونه حریفان خود را غافلگیر می‌کنید و با نقاط قوت آن‌ها مقابله می‌کنید، است.من می دانم چرا رسانه چنین چیزهایی را مطرح می کنند اما اهمیتی برایم ندارد. ”
” همه هافبک ما می توانند در کنار هم تیمی های خود به میدان روند. ورتو می‌تواند با آمادو دیاوارا، پلگرینی یا کریستانته بازی کند.برای دیگران نیز شرایط یکسان است و همه قابل تعویض هستند. ”
” همانطور که گفتم که شیک با ماست و فردا در لیست بازیکنان حضور دارد. او آماده است و من نمی خواهم در مورد شرایط فرضی حرف بزنم.”
” من یک مربی متعصب و کوته فکر نیستم و این را در گذشته نشان دادم. من به شدت در هویت خود به عنوان یک تیم اعتقاد دارم که می‌تواند بر حریف غلبه کند. اما هدف ما همیشه پیروزی در مسابقات هست.من یک دیدگاه بسته و کوچک از بازی ندارم. اگر لازم باشد برای کسب پیروزی یک مدافع را بجای مهاجم بگذارم، اینکار را انجام خواهم داد.شرایطی که در طول یک مسابقه ایجاد می شود همان چیزی است که تصمیمات شما را تعیین می کند. شما سعی دارید مناسب‌ترین تصمیم‌گیری را که می‌توانید انجام دهید.”
“ژوان ژسوس خوب است و باید ادامه دهد. همه اشتباه می‌کنیم و باید آن را جبران کنیم. در بازی مقابل جنوا ما اشتباهات تیمی داشتیم، نه فردی. من به عنوان مربی مسئول آن هستم و بازیکنان کاملاً از این امر آگاه هستند.”
كلایورت بازیکن جوانی است و بايد پیشرفت کند، فکر می‌کنم او در بازی مقابل جنوا نشان داد که در حال بهتر شدن است.
“همه ما ویژگی های البرتو را می دانیم. او بازیکن تأثیر گذاری در لاتزیو است؛اما ما به شخص اهمیت نمی دهیم. این بخشی از هویت ما یا روش دفاع کردم ما نیست. ما می دانیم که بازیکنان می توانند در لحظه های مشخصی تعیین کننده باشند.”
“من می‌خواهم چند کلمه‌ای در مورد لوئیز انریکه، مربی سابق رم و شخصی که شایسته تحسین و احترام همه است، صحبت کنم. او اکنون دوران سختی را پشت سر می‌گذارد و من می‌خواهم از طرف خودم و باشگاه با او ابراز همدردی کنم.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.