morteza roma 1647 روز پیش
بازدید 70 بدون دیدگاه

سه دلیل که ممکن است رم امسال فراتر از انتظار ظاهر شود

با گذشت این چند سال اخیر ، یاد گرفته ایم که در شروع فصل جدید از تیممان انتظار خاصی نداشته باشیم .یوونتوس که در تک تک مناطق با در اختیار گرفتن ستاره ها یک سرو گردن از ما بقی تیم ها بالاتر است و قدرت اول چند سال گذشته بوده. سایر تیم های بزرگ هم با خریدهای خوبی که انجام داده اند به نظر قدرتمند تر از گذشته شده اند.اما با در نظر گرفتن همه این موارد چگونگی وقوع این فصل حتی با وجود هرج و مرجی که در رم به وقوع پیوسته غیر قابل پیش بینی است.
با تمام اتفاقاتی که برای رم افتاده مانند تغییر مربی و مدیران و بازیکنان درون زمین من جمله کاپیتان دروسی می توان دو حالت تجربه کرد.موفقیت های فوری یا شکست های وحشتناک.
اما به نظر بنده رم امسال فراتر از انتظارات خواهد بود . به سه دلیل بسیار ساده.
دلیل شماره 1: همگرایی
رم با تغییرات مدیران و سرمربیان غریبه نیست ، اما آنچه در این مورد آخر متفاوت است شیوه ای است که رم دوره جدیدی را ترسیم کرده است. در تغییرات قبلی ، به ندرت شاهد بودیم که مردان در لباس مدیریت با سرمربیان هماهنگ باشند .
من هیچ تفکر مثبتی ندارم که مونچی در تابستان گذشته چه چیزی را انجام می داد.فروش های وحشتناک و در طرف مقابل خریدهای ریسکی که بجز در چند مورد ما بقی خریدها به شکل عجیبی افتضاح بودند.خرید بازیکن های مصدوم و بنجل بازار نقل و انتقالات.خریدهایی که از نظر قیمت ، تناسب تاکتیکی و تیمی به درد رم و دی فرانچسکو نمی خوردند.
در حالی که جیانلوکا پتراچی تابستان امسال با وجود حضور دیرهنگام در رم خریدهای مناسب تری انجام داده است.البته با کمی خرج بیشتر میشد خریدهای بهتر دیگری انجام داد که متاسفانه مالک آمریکایی رم دلسوزی آنچنانی برای تیم خود ندارد.، تعداد انگشت شماری از خریدهای وی – پائو لوپز ، جیانلوکا مانچینی ، لئوناردو اسپینازولا ، آمادو دیاوارا و جردن.لوپز با چابکی خود و توزیع سریع توپ.مانچینی با بازی توپ عالی.اسپینازولا با بازی یکدست و متعادل خود.دیاوارا با مالکیت/عبور/پاس/حفظ توپ خود.خریدهای پتراچی متناسب با خواسته ها و تاکتیک های فونسکا بوده است.
دلیل شماره 2: فونسکا به نقاط قوت رم در حمله اتکا خواهد کرد
گرچه ممکن است امسال نسبت به نظم دفاعی رم نگران باشیم ، اما نقطه قوت ما خط حمله ما هست.خط حمله فونسکا باید مانند یک ماشین ماهیچه ای دقیق تنظیم شود که همه افراد در آن جا مستقر شوند. با تمرکز بر تملک ، فشرده سازی فضا ، پاس های متعدد در فضا، و تغییر دائمی عنصرهای هجومی تیم در زمین ، و اضافه شدن هافبک ها به حمله به همراه دوندگی زیاد می تواند هر حریفی را از پا درآورد.
خوشبختانه با نگاه به فصل گذشته فونسکا در میابیم تفکرات فونسکا دقیقا همین ها هستند و او به استعدادهای هجومی خود توجه ویژه ای دارد. تنها فصل گذشته ، جونیور موراس ، یک مهاجم نوک قدرتمند بود و 19 گل به ثمر رساند در حالی که 7 پاس گل در بازی های لیگ داشت. کار بازیکنان هافبک و حامی مهاجم شاختار هم چشمگیر بود ، به ویژه تائیسون ، مارلوس و ویکتور کووالنکو که 19 گل و 15 پاس گل در بین بازیکنان شاختار داشتند .
با اینکه گفته می شود که اختلافات استعدادی بین این دو لیگ وجود دارد ، اما اگر فونسکا بتواند اجراهای متناسب خود را از چنگیز آندر ، لورنزو پلگرینی / نیکوولو زانیولو ، ادین ژکو و جاستین کلایورت بیرون بکشد ، رم می تواند یکی ازخطرناکترین خطوط خط حمله را در لیگ داشته باشد.چنگیز می تواند نقش مارلوس در شاختار سال قبل را داشته باشد.مارلوسی که در دو فصل پیش 27 گل زده و 11 پاس گل داده.
دلیل شماره 3: پائو لوپز
این یکی از نوع توصیفی است. دروازه بان جدید اسپانیایی رم ، پائو لوپز ، ممکن است دومین آلیسون بکر نباشد ، اما او در تابستان از امتحان خود سربلند بیرون آمده است، او واضح تر ، بصری تر و پرخاشگرتر از رابین اولسن به نظر می رسد. اولسنی که می تواند همراه با میرانته گزینه دوم دروازه رم باشند.
رم فصل گذشته از دروازه خود اطمینان نداشت اما امسال اگر لوپز همان اوپز لالیگا باشد می توان به قفل بودن دروازه رم اطمینان داشت.البته رم در صورتی سود خواهد برد که چنگیز ، پلگرینی ، نیکوولو زانیولو و جاستین کلایورت جوان بتوانند قدم بعدی را در حرفه خود بردارند

همانطور که در ابتدا گفتیم ، پیش بینی اینکه رم چه کاری انجام خواهد داد غیرممکن است ، اما به لطف یک رویکرد محدودتر و عمل گرایانه تر ، تغییرات تابستان به نظر می رسد قابل قبول بوده است(البته بجز خروج کاپیتان دروسی و مانولاس). سال ها فونسکا با بازیکنان جوان و کمتر شناخته شده موفق بوده و امیدواریم در رم هم بتواند خوشحالی را به رمی ها بازگرداند.در کل می توانیم بگوییم که وضع کنونی رم از دوران حضور مونچی امیدوار کننده تر است.
ما هنوز هم بازیکنان جوانی داریم که اگر کمی سریعتر در مسیر توسعه خود حرکت کنند تبدیل به تیمی فوق العاده خواهیم شد و امیدواریم که لوپز بتواند زیر نظر رم شکوفا شود.

و چه کسی می داند ، شاید امسال ، سال ما باشد..

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *