زندگی نامه فرانکو سنسی

فرانکو سنسی متولد29 جولای 1926 در رم ایتالیا است.
تاریخ باشگاه رم با خانواده سنسی در هم آمیخته شده است. فرانکو کبیر به دلیل فعالیت های پدرش در باشگاه رم، به عنوان مشاور در سن 28 سالگی وارد باشگاه رم شد، او هفت سال بعد توانست نقش مدیریتی را بدست بیاورد.
در سال 1960 به منظور فعالیت های اقتصادی،تصمیم گرفت وارد عرصه نفت و به سرمایه گذاری در این صنعت مشغول شد.
همچنین در دهه هشتاد میلادی به عنوان شهردار ویسو (شهری در استان ماچه‌راتا) خدمت می کرد.
در ماه می 1993 هنگامی که جوزپه چیاراپیکو(مالک وقت رم) با بدهی های فراوان، نزدیک به ورشکستگی قرار داشت، سنسی با چند تن از همکارانش سهام رم را خرید و در نوامبر همان سال با خرید کل سهام، عهده دار این مسئولیت تا زمان مرگ خود به مدت ۱۵ فصل شد.
سنسی مردی خلاق و سرمایه گذاری بزرگ، مامور به بازگرداندن حیات رم شده بود.
او برای ساختن رم، در سال 1999 فابیو کاپلو را به رم آورد. در سال 2000 پول زیادی را صرف خرید بازیکنان بزرگ کرد تا پس از سالیان طولانی اسکودتو را برای تیم اول شهر رم کسب کند. گابریل باتیستوتا، وینچنزو مونتلا، والتر ساموئل، امرسون و به همراه کاپیتان فرانچسکو توتی پس از سال ها انتظار، برای سومین بار قهرمانی در سری آ را برای هواداران رم به ارمغان آوردند.
یک بار قهرمانی در سری آ (2001)، دو قهرمانی در کوپا ایتالیا (2007 و 2008) و دو قهرمانی در سوپرجام ایتالیا (2001 و 2007) افتخارات آ.اس.رم تحت مدیریت فرانکو سنسی بود.
مرد دوست داشتنی جالوروسی در 17 اوت 2008 پس از مبارزه طولانی با بیماری، به دلیل مشکلات تنفسی در سن 82 سالگی در رم درگذشت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.