کنفرانس دیفرا قبل از دیدار با کالیاری

ازیبو دی فرانچسکو پیش از دیدار فردا شب تیمش مقابل کالیاری در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که بخش های مهم صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

میانه زمین ناحیه ای است که در آن افت کردید حال وضعیت کمی بهتر شده است. توضیحی می دهید؟
خط هافبک در حال پیشرفت است و در هر بازی پیشرفت می کنند. آنها در بازی کار های بزرگی انجام می دهند. ما باید در برخی نواحی به ویژه دفاع پیشرفت کنیم. ما پیشرفت کردیم ولی باید پیشرفت مان بیشتر شود.

انتظار یک بازی فیزیکی را دارید؟
همه بازی ها فیزیکی هستند. قدرت بدنی و توانایی تکنیکی تفاوت را ایجاد می کند.

به نظرت در بازی فردا در چه جنبه ای رشد کردید؟
ما باید چیزهای زیادی را بهبود ببخشیم، خصوصا در تصمیم گیری. با این وجود ما نمی توانیم همه چیز را به درستی حل کنیم. همانطور که قبلا گفتم، ما باید در خط دفاعی بهتر باشیم و هافبک هایمان باید دفاع کنند و مهاجمان کمتر موقعیت خراب کنند. ما باید آن را بهبود بخشیم و ما در حال انجام این کار هستیم. بازی فردا می تواند باعث شود که ما به پیشرفت ذهنی و روانی برسیم. من قبل از بازی با اینتر گفتم که ما می توانیم موقعیت ها را گل کنیم و باید فرصت های کمتری به حریف بدهیم. این تمام کاری است که ما به عنوان تیم انجام می دهیم.

آیا فردا فلورنزی بازی می کند؟
فلورنزی بازی می کند . فازیو وضعیتش بهبود یافته است و آماده است ولی مانولاس پایش کمی ورم دارد و به سختی راه می رود و احتمال بازی کردن او 50-50 است. امیدوارم که او بهبود بیابید چون ما بازیکنانی کمی در دسترس داریم.

وضعیت پروتی و پاستوره بعد از یک هفته چطور است؟
پاستوره شرایط بهتری نسبت به پروتی دارد ولی هیچکدام از اول بازی نمی کنند.

استیون انزونزی و کریستانته در تمامی بازی های اخیر بازی کرده اند. نمی خواهید به آنها استراحت بدهید؟
اگر بخواهم به آنها استراحت بدهم فقط می توانم از ریکاردی استفاده کنم ولی او تازه از اردوی تیم ملی بازگشته است. من روی او حساب باز می کنم می تواند در سن 17 سالگی اولین بازی خود را برای رم را انجام دهد. در رم می شود بهترین بازی را از جوانان گرفت مانند کاری که زانیولو انجام می دهد.

وضعیت ایوان مارکانو چطور است؟
او خوب تمرین کرده است و آماده است. من در خط دفاعی گزینه های زیادی دارم ولی با توجه به وضعیت مانولاس باید دید که چه کسی در خط دفاع بازی می کند.

آیا برای رفع مصدومیت های زیاد به چی نیاز دارید؟
ما همه باید به خودمان نگاه کنیم،تصمیمات نادرست وجود دارد. تلاش لورنزو پلگرینی برای بازگشت به این معنا بود که برنامه ای برای او داشته باشیم تا او بهبود یابد ولی دوباره مصدوم شد. این قسمتی از کار ماست.

مقابل اینتر، خطای داوری دیگری را دیدیم. افکار شما در مورد وار چه هست؟آیا شکایت دارید؟
من نمی‌توانم در مورد هزاران چیز شکایت کنم، اما نمی‌خواهم عذر و بهانه بیاورم. من می‌خواهم برای هر چیزی که اتفاق می‌افتد مسئولی باشد. اشتباهاتی وجود دارد که علیه ما رخ داده‌است. من از این به بعد امیدوارم که تعداد کمی از چنین اشتباهاتی بر علیه ما رخ دهد.