صحبت های جالب ساباتینی در مورد رم

والتر ساباتینی، مدیر ورزشی سابق رم که در فصل آینده در سمپدوریا حاضر است، گفتگویی در مورد رم داشته است.ساباتینی در مصاحبه ای با کوریره دلو اسپورت گفت:

در تلاشم تا خودم را از ویروس رم رها کنم (علاقه مندی زیاد به رم)، نمی توانم در کل زندگی آن را همراهم داشته باشم. وقتی در مصاحبه ای گفتم هرگز جدا نمی شوم فکر می کردم در نهایت همین طور می شود. بعد از آن برای سونینگ کار کردم، نه برای اینتر. با واقعیت هایی روبرو شدم که راهی به جز خروج از آنجا باقی نگذاشت.
پالوتا؟ آدم متزلزلی است. وقتی به او فکر می کنم فقط انکارها و تردیدها را به یاد می آورم. نمی خواهم در مورد پالوتا حرف بزنم.

مونچی؟ ما خیلی فرق داریم. او سبکی دارد که من ندارم. بیایید بگوییم که او نسبت به من احساسی تر است. باید این را هم بگویم که مونچی همان اوایل علنی از کار من تعریف کرد.

آیا رم همان تیم سابق است؟ بعد از فروش ناینگولان دیگر اینطور نیست. حق داشتند که این قدر تغییر بدهند، دورانی تمام می شود و دوران جدیدی آغاز می شود؛ باید این را درک کرد.

از جذب کلایورت خیلی خوشم آمد، حرکتی فوق العاده بود. پاستوره هم قوی است؛ مونچی ترکیب را به نحوی بست که تا آخر فصل قوی بماند.

در مورد فروش ناینگولان دو توجیه برای این انتقال وجود دارد؛ 38 میلیون یورو برای قبل از 30 ژوئن قابل ملاحظه بود که البته 14 میلیون یوروی آن خرج سانتون و زانیولو شد. دوم اینکه دی فرانچسکو ترسیده بود. آنها دیگر نمی توانستند زیاده روی های او را تحمل کنند اما اسپالتی می داند چطور راجا را کنترل کند.یادم می آید اسپالتی مجبورش می کرد بعضی شب ها در تریگوریا (کمپ تمرین رم) بخوابد. می گفت: “راجا ما امشب اینجا می خوابیم”؛ هرکدام در اتاق هایشان می خوابیدند با درهای باز. اسپالتی در این موارد نابغه است. آدم عاشق کسی مثل راجا می شود، شما را جذب می کند.
در اینتر مطمئنم که بهترین عملکرد را خواهد داشت، درست مثل دورانی که در رم سپری کرد. در اینتر کارهای فوق العاده ای می کند که مردم انتظارش را ندارند. از فشارها انرژی می گیرد؛ او بی نظیر است، بازیکنی توقف ناپذیر.

استروتمن؟ به مونچی می گویم به کوین کاری نداشته باشد، او قهرمان من است چون فوتبال یعنی کار روزانه، نه فقط بازی آخر هفته.

ده روسی؟ روح بزرگی دارد؛ آدمی است که حاضر است دستش برای رم قطع شود.

توتی؟ دوستش دارم. او شکست ناپذیر است، اگر به وی دست بزنید کارتان در رم تمام است. تقصیر توتی نیست؛ 20 سال هم که داشت، مردم کاری کردند که به این فکر کند که “من خود رم هستم!”

ایتوربه؟ باید بگویم که او مشکلی داشت که ما آن را مخفی کردیم. شروع پرقدرتی با رم داشت، بعد به رباط صلیبی اش آسیب زده شد و ما هرگز عملش نکردیم. عملی خفیف را انتخاب کردیم اما دیگر هرگز بازیکن سابق نشد.

رودی گارسیا؟ در اولین سالش با رم انگیزه فوق العاده ای با خود به تیم آورد؛ در سال سوم با هم سقوط کردیم. پالوتا با رودی گارسیا با گستاخی رفتار کرد، نباید آدمی که شما را دو بار به لیگ قهرمانان اروپا رسانده را اینقدر راحت خراب کنید.