نینجا:نرفتن به جام جهانی روسیه، اتفاق تلخی است

راجا ناینگولان یکی از غایبان بزرگ جام جهانی است. روبرتو مارتینز در تصمیمی عجیب، روی نام یکی از بهترین هافبک های اروپا در ترکیب تیم ملی بلژیک خط کشید.نینجا در مصاحبه ای با HLN، گفت:
نرفتن به جام جهانی روسیه، اتفاق تلخی است؛ به خصوص حالا که همه جا تبلیغات آنرا می بینم. ضربه سختی به من زد اما سعی می کنم نگاه مثبتی به قضیه داشته باشم؛ حالا می توانم سه هفته بیشتر در تعطیلات باشم!
وقتی مارتینز برای دیدن من به رم آمد، حس کردم دنبال بهانه ای است تا مرا دعوت نکند. به من گفت که بازیکن شگفت انگیزی هستی اما نمی توانم همان نقشی که در رم داری، در تیم ملی هم به تو بدهم؛ من هم به او گفتم مشکلی با این قضیه ندارم و حاضرم نفر بیست و سوم لیست بلژیک در جام جهانی باشم. همان جا فهمیدم قرار نیست مرا دعوت کند.
مارتینز به همه گفت علت دعوت نشدن من، مسائل تاکتیکی و فنی است؛ درحالیکه سال هاست در بالاترین سطح ممکن در تاکتیکی ترین لیگ دنیا بازی می کنم و از بهترین ها هستم!

همه عملکرد من در یورو 2016 را دیدند اما به یکباره با ورود مارتینز دوباره از ترکیب خارج شدم. یکی از بهانه های مارتینز این بود که من به یکی از جلسات دیر رسیدم؛ قبول دارم اما باید بگویم در آن جلسه، فقط من نبودم که دیر رسیدم و خیلی دیگر از بازیکنانی که اکنون در ترکیب هستند هم دیر آمدند!
می دانم که باید الگویی برای جوانان باشم اما قبل از هر چیزی باید عملکردم در زمین قضاوت شود؛ نه اینکه به خاطر اتفاقات حاشیه ای، همه چیز را خراب کنیم. مارتینز همیشه دنبال بهانه ای برای خط زدن نام من از تیم ملی بود؛ تصمیم خود را گرفته ام؛ هرگز به تیم ملی بر نمی گردم.