پیام کاپیتان توتی به بوفون

بوفون

در آستانه خداحافظی بوفون از یوونتوس کاپیتان توتی پیامی را برای او صادر کرد.
همیشه با مقوله های متضاد احساس راحتی کرده ام. من به طرز عجیبی نمی توانستم خودم را از پیراهن رم جدا کنم و تو هم که همیشه سعی کردی با عقلانیت خود به من کمک کنی، نمی توانی به راحتی این کار را انجام بدهی. برای من پایان دوران فوتبالم، سخت و غیرقابل تحمل بود؛ حالا که بوفون عزیز، خبر خداحافظی ات از یوونتوس را شنیدم، به یک سال پیش برگشتم و همان احساسی که در زمان وداع با رم داشتم، برایم زنده شد.
نمی توانم به تو بگویم که فردا چه احساسی را تجربه خواهی کرد و حتی نمی دانم که در فکرت برای روزها و ساعات آینده چه می گذرد. اینکه بازنشسته می شوی یا در جایی دیگر به فوتبالت ادامه می دهی؛ هرکسی به شیوه خود برای آینده اش تصمیم می گیرد.
اطمینان دارم که در این روزها به گذشته ات، به دوران حرفه ای خود نگاهی می اندازی؛ دوران فوتبالت را مرور خواهی کرد؛ خوشحالم که هر دوی ما در این داستان طولانی، نقاط مشترکی داشته ایم. وقتی خردسال بودیم، یکدیگر را شناختیم و باهم بزرگ شدیم، با هم به کاپیتان و یک مرد تبدیل شدیم. با هم از یک پیراهن یعنی پیراهن آتزوری دفاع کردیم و هر کدام نیز برای غرور و افتخار باشگاه های خود تلاش کردیم. تو برای بیانکونری ات و من هم برای جالوروسی ام.
یادآوری گذشته، موجی از احساسات را در من زنده می کند. به یاد جام جهانی و آن شب فراموش نشدنی که جام جهانی را در آسمان برلین بالای سر بردیم؛ به یاد آن چیپ و چندین لایی که به تو زدم و البته واکنش هایت که مانع گلزنی من شدند. از تو به خاطر اینکه رقیب و هم تیمی ام بودی متشکرم جیجی!
در روزهای آتی اگر نیاز به مشورت داشتی، یک تماس با من بگیر. می دانی که من همیشه برای تو وقت دارم.