آ اس رم 4 – 2 لیورپول؛به افتخار تیممان کلاه از سر بر میداریم

رم-لیورپول

در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا،آ اس رم در ورزشگاه المپیکو با قضاوت دامیر اسکومینای لعنتی به مصاف لیورپول رفت و در نهایت با وجود پیروزی چهار بر دو مقابل این تیم از راه یابی به فینال بازماند.
بازی هنوز شکل نگرفته بود که در دقیقه 9 راجا ناینگولان در میانه میدان اشتباه وحشتناکی انجام داد و در موقعیت حمله مانه توپ را به گل اول لیورپول تبدیل کرد.در ادامه حملات رم شدت گرفت و در دقیقه 15 میلنر به اشتباه دروازه تیم خود را باز کرد.در حالیکه رم شکل هجومی گرفته بود روی اشتباه ژکو توپ به وینالدوم رسید و او گل دوم تیمش را به ثمر رساند.رمیها اعتقاد داشتند روی ژکو خطای شارژ انجام شد که داور همچین نظری نداشت.
نیمه اول با همین نتیجه پایان یافت و در ابتدای نیمه دوم ادین ژکو روی ریباند در دقیقه 52 گل تساوی بازی را به ثمر رساند.رم که همه چیز را از دست رفته میدید حملات خود را افزایش داد اما فقط دو بار دیگر در دقایق 86 و 92 توسط ناینگولان به گل رسید و بازی با نتیجه 4-2 بسود رم پایان یافت و در مجموع این لیورپول بود که با نتیجه 7-6 راهی فینال شد و رویای فینال لیگ قهرمانان برای رم از بین رفت.
نکات قابل توجه بازی دو پنالتی 100% بود که برای رم گرفته نشد. صحنه ای واضح و غیر قابل بحث ، شوت الشعراوی به وضوح به دست آرنولد برخورد می کند، اما داور صحنه ای که وارد گل می شد را پنالتی اعلام نکرد.صحنه ای که علاوه بر پنالتی باید اخراج مدافع حریف را در پی می داشت.
در صحنه ای دیگر ژکو در موقعیت تک به تک، دروازبان لیورپول را جا گذاشت و کاریوس روی ژکو خطای مسلم انجام داد اما داور معتقد به آفساید بود که تصاویر آهسته بر اشتباه داور صحه می گذاشتند.
رم در بازی رفت هم اسیر اشتباهات عجیب داوری شده بود و علارغم زحمات یک تیم رویای فینال برای هوادران به راحتی توسط داوران به ناکامی تبدیل شد.
به امید رمی سرفراز در سال های آینده