دی فرانچسکو: رم همیشه با اشتباهاتی ساده خودش را به دردسر می اندازد

رم-جنوا

پس از پیروزی 2-1 مقابل جنوا، اوزه بیو دی فرانچسکو، سرمربی رم گفت و گویی با خبرنگاران داشت.

به نقل از وبسایت رسمی رم، پس از مسابقه دی فرانچسکو گفت:
به نظرم در نیمه اول خیلی خوب کار کردیم؛ با بازی هجومی، جنوا را تحت فشار گذاشتیم. با این حال به اندازه کافی فرصت طلب نبودیم و از موقعیت ها نهایت استفاده را نبردیم. جنوا در نیمه دوم بهتر کار کرد، ولی ما بازهم چند موقعیت داشتیم که می توانست کار را تمام کند. توپ را در خط میانی از دست دادیم و در نهایت گلی خوردیم که دوباره باعث شد تا امکان رقم خوردن هر نتیجه ای به وجود بیاید؛ گاهی با این اشتباهات ساده، خودمان را به دردسر می اندازیم. می توانستیم زودتر کار را تمام کنیم و کمی بی تجربگی کردیم. این مسئله مدتی است که گریبان گیر ماست.
بازی با لیورپول؟ رویکرد ما نسبت به این بازی درست بود؛ اگر 4-0 می بردیم، هیچکس نمی گفت به فکر لیگ قهرمانان اروپا هستید، ولی حالا که 2-1 بردیم مردم چنین حرفی می زنند. ما سه امتیاز را امشب گرفتیم و همین کار را هم باید انجام می دادیم. رم عادت ندارد که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسد، پس مردم نمی توانند به آن بازی فکر نکنند؛ ولی برای من و بازیکنان این طور نیست. در ابتدا باید به فکر لیگ باشیم تا در آینده باز هم بتوانیم در لیگ قهرمانان حضور داشته باشیم.
اشتباهاتی که امشب داشتیم همان هایی هستند که قبل از رسیدن به این مرحله از لیگ قهرمانان اروپا هم دیده بودیم. نیازمند بازگشت به مسیر پیروزی بودیم و همین کار را کردیم، موقعیت های خطرناک زیادی ساختیم. نتوانستیم زودتر پیروزی را قطعی کنیم.
مقابل اسپال به بازیکنان زیادی استراحت می دهید؟ همیشه باید تعادل ایجاد کرد، قطعا کمبودی خواهد بود چون بازیکنان طی فقط شش روز سه مسابقه داشتند؛ هر کاری می کنیم تا سه امتیاز را بگیریم و نمی خواهم در مسابقه شنبه امتیازی بدهم چون نمی توانیم امتیازی از دست بدهیم.