مصاحبه دی فرانچسکو قبل بازی با بارسا

نشست خبری

اوزه بیو دی فرانچسکو سرمربی رم دقایقی پیش در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و به گفتگو با خبرنگاران پرداخت. به نقل از وبسایت رسمی رم و یوفا، دی فرانچسکو گفت:

با کمال افتخار در حال آماده شدن برای این بازی هستیم. تمایل داریم کاری فوق العاده انجام دهیم با وجود اینکه می دانیم شاید در مقابل قوی ترین تیم دنیا قرار می گیریم. مسئله اصلی داشتن نگرش صحیح نسبت به این بازی است. باعث غرور و افخار ماست که در این مرحله با بارسلونا روبرو می شویم اما می خواهیم به رویاپردازی در این مسابقات ادامه بدهیم.
وقتی رم به این مرحله رسیده یعنی نیاز به اثبات چیزی ندارد و تیمی شایسته است. رم باید به هر حریفی احترام بگذارد به خصوص اگر آن حریف بارسا باشد. آنها دارای ذهنیت برنده شدن هستند و این چیزی است که رم باید از آنها یاد بگیرد و در آن بهتر شود. مسئله اصلی اینجاست که بارسلونا هم به ما احترام می گذارد. مهم این است که هویت خودمان را در این قبیل بازی ها از دست ندهیم. بارسلونا تیمی باکیفیت است که عطش زیادی برای گلزنی دارد؛ باید کاری کنیم که زیاد به آنها در مقابل دروازه فرصت ندهیم.
ناینگولان؟ بارسا رقیب بسیار قدرتمندی است اما باید بر اساس داشته هایم به مصاف آنها برویم. ناینگولان مهره بسیار مهمی برای من محسوب می شود و طی امروز و فردا بر اساس تست های آمادگی جسمانی، تصمیم می گیریم که او بازی کند یا خیر. فعلا که شانس حضورش در بازی 50% است. پلگرینی هم ریکاوری کرده و با تیم تمرین می کند. نمی خواهم از حالا کسی فکر کند در بازی فردا نقشی ندارد و می خواهم همه را آماده و هوشیار نگه دارم. مهم این است که فردا ترکیبی از رم مقابل بارسا قرار می گیرد و همه در آن نقش دارند. فردا تیم رم باید به مصاف بارسلونا برود و نه چند بازیکن خاص!
ناکامی سوارز در گلزنی در بازی های اروپایی؟ اهمیتی ندارد؛ باتوجه به بازی های اخیری که از او دیده ام، کیفیت فوق العاده ای دارد و روی فرم است. او بازیکنی است که به ترکیب تیم در خط حمله عمق می دهد و داشتن چنین مهاجمی برای هم مربی، ضروری است حتی اگر موفق به گلزنی نشده باشد.
اهمیت گلزنی در خانه حریف؟ بارسا در بازی های این فصل لیگ قهرمانان اروپا فقط یک گل در خانه دریافت کرده است. آنها در مقابل حریفانشان در نیوکمپ کمتر به زحمت افتاده اند اما با آمادگی و نگرشی درست، چرا برای باز کردن دروازه آنها خوش بین نباشیم؟
مقایسه اینیستا و توتی؟ خودم هافبک بوده ام و عاشق کلاس بالای بازی اینیستا هستم؛ او در خلق موقعیت و حفظ توپ، کلاس بالایی دارد. نقش او و توتی در زمین کاملا متفاوت بود ولی وجه اشتراک آنها، تاریخ سازیشان برای باشگاه های خود است.
الشعراوی یا دفرل؟ آنها دو بازیکن متفاوت هستند. دفرل در زدن به عمق بهتر است و الشعراوی در حفظ توپ و بردن آن به محوطه جریمه کاربرد بیشتری دارد. اصلا چرا قرار است یکی از آنها به میدان برود؟ نمی خواهم کسی از تفکراتم برای تکمیل خط حمله در سمت راست، بیش از حد آگاه شود. دفرل هنوز نمی تواند 90 دقیقه کامل به میدان برود درحالیکه الشعراوی توانایی این کار را دارد. انتخاب از میان آنها و بقیه به نظر من بستگی دارد. اگر در آستانه این بازی، نگرش و تاکتیک خود را عوض کنیم، نشانه ضعف ماست اما تایید می کنم با 4-2-3-1 به میدان می رویم و از وینگرهایی استفاده می کنم که توانایی های بیشتری در دفاع کردن دارند. این بازی، بازی دوئل های نفر به نفر است و تا جایی که می شود باید برنده از آنها خارج شویم.
آلیسون یا تراشتگن؟ آلیسون دروازه بان فوق العاده ای است اما در طرف مقابل تراشتگن هم اینگونه است. قبل از دوئل آنها، مدافعانی هستند که باید کارشان را به بهترین شکل انجام بدهند. اگر مدافعان را در نظر نگیریم آلیسون شانس این را دارد که در مقابل سوارز و مسی، خودش را ثابت کند.
مقایسه فوتبال ایتالیا و اسپانیا؟ ما ایتالیایی ها در حال بازگشت به جایگاه قبلی مان هستیم. اسپانیایی ها بیشتر به استعدادها و توانایی های فردی تکیه می کنند درحالیکه ایتالیایی ها بیشتر روی کارهای تیمی تمرکز دارند. تیم هایی مثل بارسلونا و سیتی هم هر دو مورد را در ترکیبشان گنجانده اند. ایتالیایی ها اخیرا در مقابل اسپانیایی ها به مشکل خورده اند چون آنها قوی ترند اما فراموش نکنید یوونتوس در سال های اخیر، کارهای خوبی انجام داده است