کنفرانس مورینیو پیش از جدال با امپولی

مورینیو از تمدید قرارداد کاپیتان پلگرینی ابراز خوشحالی کرد
ژوزه مورینیو شنبه شب در حالی که امپولی برای رویارویی با رم در المپیکو خودش را آماده می‌کند ، کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی را برگزار کرد.
بازی آ.اس رم روز یکشنبه در قالب بازی های سری آ در ساعت ۱۸(به وقت محلی)آغاز می شود و جیالوروسی به دنبال بازگشت به کورس قهرمانی در سری آ هست .

در اینجا آنچه مورینیو در مورد مسابقه گفت …

“شما قبلاً بار ها و بار ها گفته اید که فوتبال ایتالیا تغییر کرده است ،امپولی تیم هجومی و بلندپروازانه ای است. اما تیم های پیش روی ما همگی در دفاع گل های کمی را دریافت کرده اند سرشناس ترین آنها ناپولی و میلان هستند.

نتیجه مهمترین چیز است. اگر فوتبال تهاجمی بازی می کنید می بازید ، بهتر بود دفاعی بازی می کردید بازی بدون گل می شد و یک امتیاز می گرفتید. این تعادل بسیار مهم است . به نظر من اگر تیم شما متعادل نباشد صعود به بالای جدول غیرممکن است. آنها باید خوب دفاع کنند ، گل های زیادی دریافت نکنند ، در عین حال شما باید بتوانید گلزنی کنید تا بازی ها را ببرید.

بیش از جدول رده بندی ، بیشتر از نتایج ، آنچه شما نیاز دارید کیفیت فوتبال است ، اعتقاد و عقیده شما در مورد نحوه بازی. مربیان می خواهند تیم هایشان فوتبال خوبی بازی کنند. می توانید بگویید ایده آل این است که خوب بازی کنید و برنده شوید و من با آن موافقم.

همه شما می دانید که من نتیجه گرا هستم ، که نتیجه در واقع مهمترین چیز است. اما می توانید سعی کنید نتایج را با بازی متعادل مناسب ترکیب کنید. به نظر من اکثر تیم های سری آ می خواهند این کار را انجام دهند و می خواهند فوتبال خوبی بازی کنند. ”

آیا به این فکر می کنید که فردا به داربوئه بازی دهید؟  به خصوص با توجه به این که برایان کریستانته با یک کارت زرد دیگر محروم می شود؟

من به این جزییات نگاه نمی کنم تا تصمیم بگیرم چه کسی فردا بازی می کند یا نمی کند. اما من فکر می کنم داربوئه طی این دو و نیم ماه گذشته یک تغییر اساسی و مهم در او ایجاد شده.

سال گذشته او در تیم اصلی بازی کرد ، اما بدون هیچ گونه فشار تیم کمی با مشکل روبرو بود ، فونسکا به دلیل همه مصدومیت ها گزینه های زیادی نداشت. داربوئه وارد تیم شد و بدون این فشار ، در آن دو یا سه بازی اول واقعا خوب بازی کرد. اما او رشد کرد ، این حس را پیدا کرد حتی از صحبت با او می شد فهمید که انتظار ها از او کی بالا رفته. او می گفت: من دیگر جوانی از پریماورا نیستم ، من یکی از کسانی هستم که انتظارات از من بالا است . او یکی از کسانی بود که کمی فشار بیشتری به روی اش بود .
و پاسخ واقعا خوب بود. او در دفاع بسیار خوب عمل کرد ، بسیار متمرکز بود. روی توپ او عالی بود. واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم. شما نمی توانید بگویید که ما بازیکنی را کشف کردیم ، زیرا او قبلاً اینجا بود ، اما مطمئناً هم اعتماد او به خودش و هم اعتماد من به او پس از چنین بازی افزایش یافته است.

آیا از این که نیکولو زانیولو و جانلوکا مانچینی این بار به تیم ملی دعوت نشدند شگفت زده شدید؟

این کار من نیست. تیم ملی ایتالیا یک مربی دارد که مسئولیت بزرگی را بر عهده دارد و بسیاری از بازیکنان واقعا خوب را می توان انتخاب کرد. من به انتخاب های مربی ایتالیا احترام می گذارم ، خواه ۱۰ بازیکن ما دعوت شوند یا فقط یک نفر. تصمیم اوست بازیکنان قطعاً می خواهند به انجام وظایف ملی خودشان بپردازند ، زیرا برای آنها این افتخار و انگیزه مضاعفی است. اما اگر آنها با ما بمانند ، مورد مراقبت بیشتری قرار می گیرند ، آنها خوب هستند ، بازی های نگران کننده ای ندارند. بنابراین هر دو جنبه مثبت و منفی برای خود دارند.

امپولی در این فصل گل های کمتری نسبت به رم دریافت کرده است. دلیل آن چیست؟

ساده ترین کار در فوتبال این است که خوب دفاع کنی. این ساده ترین کار است شما می توانید این کار را با قربانی کردن هدف حمله خود انجام دهید. اما این چیزی نیست که ما بخواهیم انجام دهیم. ما تیمی می خواهیم که بازی کند ،موقعیت ایجاد کند ، گل بزند و سپس تیمی که خوب دفاع کند.

بدیهی است که من به نحوه دفاع تیم اهمیت می دهم، من نمی خواهم ریاکار باشم. ما دو بازی خارج از خانه را با وجود دو گل در هر یک از آنها باخته ایم. تیمی که به خوبی دفاع می کند ، فراتر از هرگونه خطای فردی که همیشه ممکن است رخ دهد ، این کار را انجام می دهد زیرا تعادل دارد و همه بازیکن ها با هم کار می کنند. ما باید تعادل خود را پیدا کنیم. این همیشه زمان می برد .

گفتنی است ، شش گل در دو بازی بسیار زیاد است. امروز دومین روز ریکاوری پس از بازی پنجشنبه است ، بنابراین فشار کمی کمتر بود زیرا تمرین با شدت بالا بعد از بازی روز پنجشنبه دشوار است اما ما همه را آماده کرده ایم
ما می دانیم امپولی چگونه دوست دارد بازی کند. ما می دانیم که آنها پس از ۶ بازی بیشتر از هر تیم دیگری در سری آ پاس داده اند و آنها دومین ضربه خارج از محوطه را داشته اند. ما سبک آنها را می دانیم و روی آن کار کرده ایم. سازماندهی دفاعی برای ما یک نکته کلیدی است.

لوچیانو اسپالتی به تازگی چیزی را گفت که تیم های ملی برای تیم های باشگاهی دردسرساز هستند. آیا شما به عنوان یکی از مدیران باشگاه با این موضوع موافق هستید؟ و فکر می کنید این روزها فوتبال زیاد است؟

من نمی خواهم در مورد صحبت های دوستم اسپالتی اظهار نظر کنم ، این نظر اوست. ما این شرایط را داریم ، بنابراین مطمئناً منافع باشگاه ما برای ما مهمتر است. بقیه کار با تیم های ملی را به پایان رسانده اند و بنابراین این علایق برای آنها مهمتر است. قطعاً مواردی وجود دارد که می توان آنها را بهبود بخشید ، اما من فکر نمی کنم که جهانی بدون بازی های تیم ملی وجود داشته باشد نه شما و نه امپولی در این فصل تساوی نکرده اید.

آیا این فقط یک آمار است؟

من هم اینچنین فکر میکنم. در بسیاری از مواقع تفاوت برد و تساوی در فلسفه یا جاه طلبی نیست. فقط در جزئیات است وقتی تیمی از ابتدا سعی می کند به تساوی برسد ،تنها هدف آنها نباختن است. اما ما اینگونه نیستیم و امپولی هم اینگونه نیست. بنابراین به همین دلیل گاهی اوقات فقط لحظاتی است که نتایج تغییر می کنند. به عنوان مثال ، مقابل ساسولو در دقیقه 90 گل زدیم.

چقدر مهم است که یک تیم بتواند در طول بازی به تغییرات تاکتیکی و فنی واکنش نشان دهد؟

به شرایط بستگی دارد. من قبلاً این تغییرات را انجام داده ام و دوباره انجام خواهم داد. نتیجه بازی همیشه بسیار مهم است و در طول بازی هر دو طرف می توانند به تغییر فکر کنند،این کاملاً طبیعی است. همچنین می تواند یک پلن بی برای مربی تغییر ایجاد می کنند و بسیار مهم باشد.

برای تیم هایی که عقب هستند ، لازم است ریسک هایی انجام دهند ، و شما نباید از بازی با تیمی دیگر بترسید تا به دنبال نتیجه مثبت باشید. گاهی اوقات نه به خاطر کاری که انجام داده اید ، بلکه به دلیل مقابله با تاکتیک حریف با تاکتیکی خاص بازی میکنید .

علیرغم شکست در دربی ، هواداران فردا بار دیگر در المپیک کنار ما خواهند بود …

من فقط می توانم از آنها تشکر کنم. من از آنها به خاطر اشتیاقی که از روز اول نشان داده اند تشکر می کنم. این یک مثال واضح از معنای رومانیسم است.

من همیشه می گویم تشویق طرفی که همیشه برنده است آسان است وقتی تیمی که همیشه برنده نیست کمی سخت تر است. بنابراین من فکر می کنم این نمونه ای از میزان اعتقاد آنها به این تیم است. در این باره چه می توانم بگویم؟ از ۱۰ بازی اول خود ما دو بازی را باختیم ، اما در هر دو آن ها اشتیاق و کیفیت خود را نشان دادیم و همه تلاش خود را کردیم تا دوباره به آن بازگردیم. فکر می کنم هواداران از این موضوع استقبال می کنند. و من فکر می کنم این حمایت ها باید همراه تمام کار های ما باشد .

وی افزود: در هر دو بازی ما دو مهاجم فوق العاده داشتیم. امیدوارم هواداران رم بفهمند که زمان می برد ، این یک فرایند است و ما نیازی نداریم به انتقادات دیگران گوش دهیم. این می تواند دوره ای باشد که ما به عنوان یک باشگاه و همچنین به عنوان راهی برای پیشرفت تیم طی می کنیم. ما در مسیر درست حرکت می کنیم. زمان به وضوح مهم است ، زیرا تفاوت زیادی در تعداد امتیازات فصل گذشته و تعداد امتیازات تیم های برتر وجود داشت. و به وجود آوردن این فاصله آسان نخواهد بود.

لورنزو پلگرینی قرارداد خود را تا سال ۲۰۲۶ تمدید کرد. عکس العمل شما در قبال آن چیست؟

“این همان چیزی است که قبلاً گفته ام. او یک بازیکن با کیفیت ، یک جادوگر ، او پسر رم است و یک هوادار رم است که اینجا بزرگ شده و کاپیتان اینجا شده است.”

“از لحظه ای که شنیدم مالکیت می گوید نمی خواهند او را از دست بدهند ، از همان لحظه ای که لورنزو به طور رو در رو به من گفت که او قطعاً خواهد ماند ، حتی قبل از هرگونه توافق ، پس از آن لحظه همه چیز بخشی از یک توافق بود. این در دستان تیاگو پینتو و نماینده لورنزو بود. چند هفته طول کشید ، اما می دانستیم که همانطور که تمام شده است به پایان می رسد.”

“این تصمیم درستی برای باشگاه و همچنین لورنزو است. ما در مورد آن صحبت کردیم. برای ما ثبات باشگاه مهم است. من سه سال اینجا هستم ، او اکنون برای همیشه اینجاست. در اینجا یک گروه قدرتمند وجود دارد ، یک گروه ایتالیایی ،مانچینی ، کریستانته ، پلگرینی – بنابراین این مثلث وجود دارد که می توانید ذهنیت مناسب را نیز از آن ها آموخت .

ما متحد هستیم ، با هم کار می کنیم و در نهایت ، همه ما به جایی که می خواهیم می رسیم.”