مصاحبه مورینیو بعد از برد ترابزون

خوزه مورینیو بعد از برد دو بر یک مقابل ترابزون اسپور مصاحبه ای انجام داد که در زیر قرار گرفته ست.

“در ترکیه بازی بسیار پر فشاری بود زیرا یک بازی حذفی بود و حریفانی که با آنها رو به رو هستیم سطحی بالاتر از لیگ کنفرانس دارند.
مردم فکر میکردند که ما بازی آسونی خواهیم داشت اما اینچنین نبود.
آنها ( تیم ترابزون ) تیم خوب و با تجربه زیاد و دارای بازیکنهای باکیفیت هستند که هواداران آنها هم پشتشان هستند و در این بازی واقعاً به آنها کمک کردند.
اما با این وجود، تیم متعادل / متمرکز و عملکرد خوبی داشت.
در نیمه ی دوم کمی از نظر آمادگی جسمانی با مشکل رو به رو شدیم، به ویژه برای بچه هایی مثل ورتو و کریستانته که پیش فصل را به شکل کامل با ما همراه نبودند.
اما ما امشب یک تیم بودیم و این از همه چیز برای من مهم تر است.

امروز هواداران آنها واقعاً تاثیرگذار بودند و امیدوارم پنجشنبه ی آینده در المپیکو نیز همینطور باشد.
امیدوارم بتوانیم به مرحله ی گروهی برسیم.

کیفیت بازیکنان در کسب پیروزی چقدر مهم بود؟

“برای شما آسان است که در مورد بازیکنان صحبت کنید، اما برای من کمی سخت تر است.
من واقعاً باید از روی پاتریسیو شروع کنم و تا هنریک میختاریان ادامه دهم، حتی کسانی که دقایق کمتری بازی کردند، امشب نقش خود را ایفا کردند.اما ما اغلب بدون گل زدن به موقعیتهای خطرناکی میرسیم، در نیمه اول چند پاس از کارسدورپ یا وینا.
ما برنامه برای بازی داشتیم و آن را دنبال کردیم.
بعد از آن هرچند ما در تصمیم گیری و در ضربات پایانی اشتباه داشتیم اما، من دوست داشتم که تیم حتی در لحظات سخت بداند چگونه واکنش نشان دهد.
مانند زمانی که آنها بازی را به تساوی کشاندند ما تیمی کار کردیم هرچند مقداری خسته شدیم اما برنده شدیم.
حتی اگر من مربی نبودم، این یک عملکرد مثبت بود.

شما در مورد حرفه ای گری صحبت کردید، حالا بازیکنان به خانه نخواهند رفت و در تریگوریا ماندگار خواهند شد.
شاید شرکای آنها خوشحال نباشند اما این کاری است که ما باید انجام دهیم.
ما خیلی دیر برمیگردیم و باید خودمان را بازیابی کنیم.این حرفه ای است، تعطیلات تمام شد!

از نظر عملکرد در نقل و انتقالات و جوانهایی که در کنار با تجربه ها با ژوزه کار میکنند و همچنین هوادارانی که برای رم خواب میبیند.
با این همه به نظر میرسد یک فصل رویایی برای ژوزه مورینیو و هواداران طراحی شده است.

شما برای سرگرمی فوتبال بازی نمیکنید، بلکه برای برنده شدن چیزی بازی میکنید،
ما هیچ تفاوتی باهم نداریم، ما میدانیم فصل گذشته را با ۲۹ امتیاز و پشت سر اینتر با فاصله ی ۱۹ امتیازی و با تیم چهارم ۱۶ به پایان رساندیم، و دو فصل متوالی ششم و هفتم شدیم.

اما ما برنامه ای برای بازی داشتیم و آن را دنبال کردیم. پس از آن ، هر چند ، ما در تصمیم گیری و در پایان کار چیزی کم داشتیم. اما من دوست داشتم که تیم حتی در لحظات سخت چگونه واکنش نشان دهد ، مانند زمانی که آنها بازی را به تساوی کشاندند. ما حتی به صورت تیمی کار کردیم ، حتی یکبار کمی خسته شدیم. ما برنده شدیم ، اما حتی اگر حکم من به عنوان مربی نبود مثبت بود. ” شما در مورد حرفه ای گری صحبت کرده اید. حالا بازیکنان به خانه نمی روند: آنها در تریگوریا می خوابند. “شاید شرکای آنها خوشحال نباشند ، اما این کاری است که ما باید انجام دهیم. ما خیلی دیر برمی گردیم و باید بازیابی کنیم. این حرفه ای است تعطیلات تمام شد. ” از نظر نحوه عملکرد باشگاه در بازار نقل و انتقالات و فرصت های بازیکنان جوان برای همکاری با مورینیو. برای بازیکنان باتجربه ای که در اختیار دارید و طرفداری که دوست دارد مانند رم خواب ببیند … این همه به نظر می رسد یک فصل برای ژوزه مورینیو طراحی شده است. رویای هواداران همان بازیکنان است. شما برای سرگرمی فوتبال بازی نمی کنید بلکه برای برنده شدن چیزی بازی می کنید و ما هیچ تفاوتی با هم نداریم. ما می دانیم که فصل گذشته را با 29 امتیاز پشت سر اینتر و 16 یا 19 امتیاز از رتبه چهارم به پایان رساندیم و دو فصل متوالی ما ششم یا هفتم شدیم. به آرامی ، به آرامی.

باشگاه در بازار نقل و انتقالات خوب عمل کرده است.
اما این یک بازار نقل و انتقالاتی واکنشی بود، نه آن چیزی که ما برای آن برنامه ریزی کرده بودیم.
برنامه هایی در این زمینه وجود داشت اما پس از مصدومیت اسپیناتزولا و خروج ژکو تغییر کرد.
این بدان معناست که من چیزی را از دست داده ام، چیزی که امیدوارم تابستان آینده به آن برسم.
به این ترتیب ما میتوانیم در فصل دوم آرزوهای متفاوتی داشته باشیم، همانطور که قبل از بازی اول گفتم: ما قرعه کسی زیادی خواهیم کرد، بازیها و شکستهایی با این وجود خواهیم داشت اما ما میخواهیم با فکر اینکه میتوانیم پیروز شویم وارد هر بازی شویم.