امار و ارقام بعد از برد یووه

شنبه شب رم سری آ را با یک پیروزی چشمگیر 3بر1 در خانه یوونتوس قهرمان لیگ به پایان رساند.

در این دیدار پایانی فصل چندین آمار قابل توجه به دست آمده است، این دیدار یک برنامه آمادگی مناسب برای دیدار پیش رو مقابل سویا در لیگ اروپا نیز بود.

1

اولین بازی دو بازیکن جوان ریکاردو کالافیوری(18ساله) و دنیل فوزاتو(23ساله) برای رم اولین بازی حرفه ای این دو بازیکن نیز بود.

3

پنجمین گل فصل کالینیچ که همگی در دیدارهای خارج از خانه به دست آمده است، سومین بازی همراه با برد در سری آ که این ملی پوش کروات در آن گلزنی کرد.آخرین بار این اتفاق در فصل 2015 با پیراهن فیورنتینا برای کالینیچ رخ داده است.

4

رم 4 بازی خارج از خانه اخیر خود را با پیروزی پشت سرگذاشته است و در مجموع فصل 36 امتیاز خارج از خانه و 34 امتیاز در خانه کسب کرده است، این اتفاق از فصل 1994-95که برای پیروزی سه امتیاز در نظر گرفته شد دومین بار است که رخ می دهد.

8

هشتمین بازی بدون شکست رم در سریA ( هفت پیروزی یک تساوی) به روند هشت شکست در خانه یوونتوس در لیگ پایان داد. این اتفاق از 23 ژانویه 2010 که رم بانوی پیر را در تورین با نتیجه 2بر 1 شکست داده است اولین بار است که رخ می دهد.

9

گونزالو ویلار و راجر ایبانز نهمین بازی خود با پیراهن رم در سری آ را پشت سر گذاشته اند، تمامی نه بازی بعد از شروع مجدد لیگ در ژوئن انجام شده است.

10

از 12 ژانویه این اولین بازی بود که زانیولو از ابتدا به میدان رفته است، این بازیکن ملی پوش در مقابل یووه مصدوم شده بود و در فاصله دو بازی 202 روز گذشته است. در مجموع او ده بازی را در سریA بین دوران مصدومیت و بازگشت در مقابل ناپولی از دست داد.

13

گل کالینیچ سیزدهمین گل رم با ضربه سر در این فصل بود. در این آمار رم تنها آتلانتا را با 14 گل و اینتر میلان با 20 گل بالاتر از خود میبیند.

30

دبل دیگو پروتی گل 30 و 31 دوران حرفه ای این بازیکن آرژانتینی در سری آ بود.اولین پنالتی او نوزدهمین گل او در محوطه جریمه بود، او در این فصل هر چهار پنالتی خود را به گل تبدیل کرده است.

69.7

از هفته31 و بازگشت از مصدومیت در مقابل ناپولی،زانیولو رفته رفته به تیم اول راه پیدا کرده است. در مجموع هشت مسابقه 209 دقیقه بازی کرده است و در 3 گل دخیل بوده است( دو گل و یک پاس گل) که آمار تاثیر گذاری او روی گل رابه هر 69.7دقیقه رسانده است.

2002

کالافیوری در 19 می 2002 به دنیا آمده است، یعنی او اولین بازیکن متولد این قرن است که برای رم در سری آ به میدان رفته است.