آمار برد ۲-۱ مقابل ویولا

یکشنبه شب با پیروزی 2 بر 1 مقابل فیورنتینا در استادیوم المپیکو روند شکست ناپذیری رم به شش بازی رسید، به واسطه این پیروزی فاصله رم با رقبا در دو هفته مانده به پایان رقابت ها به چهار امتیاز رسید.

در ادامه 10 امار کلیدی به دست امده از این برد سخت را بررسی می کنیم

1 رم در هفت بازی گذشته خانگی خود تنها یک بازی را واگذار کرده است( پنج برد یک تساوی)، در طی این هفت بازی 16 امتیاز از 21 امتیاز ممکن را کسب کرده است.

2 با برد 4بر 1 در بازی رفت در فلورانس که در ماه دسامبر برگزار شد، رم موفق شد یک دبل را مقابل فیورنتینا ثبت کند اولین بار این اتفاق در فصل 2015-16 محقق شده بود.

3 لئوناردو اسپیناتزولا با ارسال 3 پاس صحیح کلیدی ،بهترین آمار را در بین بازیکنان زمین به ثبت رساند.

4 جردن ورتو در 5 بازی اخیر خود در لیگ چهار گل به ثمر رسانده است، او در 27 بازی قبلی خود دو گل به ثمر رسانده است. بهترین آمار فردی ورتو با هشت گل به فصل 2017-18 با لباس فیورنتینا بر می گردد که تنها دو گل با آمار این فصل او فاصله دارد.

6  رم حداقل در ۶ بازی اخیر خود در سری آ ۲ گل به ثمر رسانده است، سپتامبر 2016 اولین زمانی بود که تنوانستد این آمار را به ثبت برسانند. همچنین رم در هفت بازی اخیر خود موفق به گلزنی شود و اگر موفق به گلزنی در دو بازی باقی مانده شوند با بهترین امار خود که نه بازی است برابری می کنند.

11 جالوروسی 11 بازی از 16 تقابل اخیر خود مقابل فیورنتینا را در لیگ با پیروزی پشت سر گذاشته است،با برد شب گذشته آمار کلی رم در مقابل فیورنتینا به 54 برد در 163 بازی رسید(60 مساوی 48 باخت).این برد 38 خانگی رم مقابل فیورنتینا در سری آ در مجموع 81 بازی است( 28 تساوی 15 شکست).

15 دو پنالتی بازی شب گذشته 14 مین و 15 پنالتی این فصل رم بوده است(12 پنالتی در سری آ  ۲ پنالتی در اروپا لیگ و یک پنالتی در کوپا ایتالیا)، ۱۳ پنالتی از مجموع این تعداد منجر به گل شده است. ورتو ۶بار، پروتی ۴ بار ، الکساندر کولاروف ۲بار و لورنزو پلگرینی یک بار از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شده اند. کولاروف تنها بازیکنی بوده است که این موقعیت را از دست داده است.

18 دو گل دیشب ورتو از روی نقطه پنالتی رکورد اورا به 18 گل از 20 موقعیت پنالتی در دوران حرفه ای رساند، با پنج گل در سری آ و یک گل در لیگ اروپا ورتو هر ۶ پنالتی خود در لباس رم را به گل تبدیل کرده است. او تنها دو پنالتی را از دست داده است که هر دوبار دوران حضور در فیورنتینا بر می گردد.

20 با ضرباتی که دیشب کولاروف و میخیتاریان به تیرک زدند مجموع ضربات رم در این فصل به 20 رسید، تنها ناپولی با 24 ضربه برخورد کرده به تیرک آمار بیشتری از رم دارد.

506 رم شب گذشته 506 پاس ارسال کرد 172 پاس بیشتر از تیم مهمان. از این تعداد 437 پاس صحیح بوده است(86%) 166 پاس بیشتر از مهمان (81%).