حافظ مسلمی 1254 روز پیش
بازدید 7 بدون دیدگاه

مصاحبه جدید زانیولو با اسکای

دوست دارم به نماد و پرچمدار رم تبدیل بشوم” این جمله ای بود که همه در انتظار شنیدنش بودند که نیکولو زانیولو در مصاحبه با اسکای اسپورت ایتالیا بیان کرده. شماره 22 جالوروسی در مورد خیلی چیزها در این مصاحبه صحبت کرده، از آغاز درخشش تا مصدومیت، دعوت به تیم ملی و …

ریکاوری چطور پیش میره؟

“خیلی خوب پیش میره. هر روز بهتر و بهتر میشم. زندگی روزمره ام زیاد تغییر نکرده. قبلا وارد زمین میشدم و تمرین میکردم، اما حالا در خانه این کار رو انجام میدم اما هر روز تمرینات خاص خودم رو انجام میدم. زانوم خیلی خوب به ریکاوری و بهبود و تمرینات واکنش نشون داده.

روزهای اول چطور بود؟
“دو یا سه روز اول تلاش میکردم که بتونم صحبت کنم، درست مثل دوش آب سرد بود. خیلی سریع فهمیدم جدیت مصدومیت رو در روزهای بعدی خودم را وفق دادم، شروع کرده بودم به شمارش معکوس برای بازگشت به زمین بازی و ادامه به انجام تمرین هایی که ازم خواسته میشد.”

“پیغام پروفسور ماریانی: پزشکان رم گزارش خیلی خوبی در مورد شرایط تو دادند . میخواهم خیلی زود بازیکنی رو ببینم که به لیگ و بازی های اروپایی میرسه”
“باید ازش تشکر کنم، شب بازی با یووه وقتی که بهم گفت که زانوم خرد شده غرق گریه بودم، اما دایما کنارم بود. دو سه بار در طول روز هم به دیدنم اومد و بهم دلداری میداد. اگر همه چی خوب پیش بره باید ممنون ماریانی باشم.”

صحنه مصدومیت را بازبینی کردی؟
“پنهان نمیکنم که حتی حالا هم میبینم اون صحنه رو و با دیدن صحنه حالم بد میشه. یکی از بدترین حسی است که در زندگیم داشتم. امیدوارم که برای کس دیگر اتفاق نیفته.”

میتونیم به این فکر کنیم که زانیولو در زمین هست و تمریناتش رو از سر گرفته ؟
“در ماه سوم مصدومیتم هستیم و اطلاعی از شرایط ندارم . به نظر من همیشه یک روز بیشتر بهتر از یک روز کمتر است. به فکر ثبات 100% زانو هستم در حال حاضر، بعدا حالا اگر شانسی برای به اتمام رساندن فصل بود ، اونوقت میخوام که فصل رو همراه تیم به پایان برسونم.”

این حادثه چه چیزی بهت یاد داد؟
“خیلی چیزها. بهم گفته بودن که این مصدومیت کمک خواهد کرد که قوی تر بشم و پیشرفت کنم و این حقیقت داشت. این اتفاق باعث شد که به چیزهای مهم توجه کنین، به کوچک ترین جزییات که کمک میکنه بهتر از قبل به زمین بازی برگردم هم توجه میکنم. این مصدومیت بهم یاد داد که به جزییات توجه کنم.”

آیا این درست است که در میان پیام‌های ارسالی،نامی از مدریچ نیز بود؟
بله ، چون تابستان در لیگ قهرمانان اروپا و در یک دوستانه به مصاف هم رفتیم. پیراهنام را با هم عوض کردیم.

در اولین حضور در برنابئو؟
من هنوز تمرینات قبل از بازی به یاد می آورم. مربی به من گفت آماده بازی هستی؟ گفتم‌ بله. حتی امروز احساسات و توپ هایی را که آن روز لمس کردم احساس می کنم. من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد.”

آیا دی فرانچسکو باعث شد شما درک کنید که بازی خواهید کرد؟
“حتی روز گذشته قبل از بازی تصور نمی کردم به مادرید بروم. لیست قهرمانان 22-23 بازیکن بودند و ما 26 نفر بودند. او با من تماس گرفت و سپس در جلسه فنی به من گفت. او به من اجازه نداد که چیزی را درک کنم.”

مانچینی و دی فرانچسکو چقدر مهم بودند؟
دی فرانچسکو مرا در میان افراد بزرگسالی قرار داد و باعث شد من بفهمم کار هفتگی چگونه است و اهمیت آن چقدر است. من به همان اندازه مدیون مانچینی ام.با فراخواندن من بدون اینکه در بین حرفه ای ها بازی کنم.وقتی او مرا به تیم ملی فراخواند ، من آن را باور نکردم ، نام خود را در اسکای‌ دیدم و فکر کردم اشتباه است. روز اول در کورچانو،مانند کودکی در زمین بازی بودم.!”

مذاکره با رم چگونه آغاز شد؟
فصل در پریماورا به پایان رساندم و می خواستم با بزرگترها بازی کنم. من انتظار تماس رم را نداشتم اما حتی در اینجا تصادفی بود. من در خارج از خانه بودم و با دوستانم ، پدرم پیامی را برای من ارسال كرد كه از من می پرسید كه آیا آمادگی مرخصی دارم

رم چگونه شهری ست؟
“این یک شهر خارق العاده است و باشگاه بی نظیر است و شهر به فوتبال شکوفا می شود. من اینجا خیلی خوب زندگی می کنم و دوست دخترم را هم پیدا کردم. اگر نه ،مدیون رم هستم.”

توتی ؟
“برای من ، برای همه ، توتی سمبل رم است. توتی و ده روسی نمادهای رم هستند. من می خواهم مثل آنها  نماد رم باشم ، اما اکنون باید به فکر بازگشت و بازی باشم. اکنون می خواهم تا حد امکان بمانم زیرا عاشق این شهر هستم.”،

آیا تا به حال در مورد شماره 10 فکر کرده اید؟
نه نه ، من با شماره ۲ خوب هستم (می خندد).

 

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *