مصاحبه ی پائولو فونسکا پیش از بازی برابر خنت بلژیک

سرمربی رم،پائولو فونسکا پیش از دیدار با خنت در روز چهار شنبه در برابر رسانه ها روبه رو شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.این دیدار در روز پنجشنبه در ساعت 9 شب به و قت محلی رم انجام خواهد شد.
“من فقط نگران آنچه باید برای پیروزی در این بازی انجام دهیم نگران هستم. ما مقابل تیم بسیار خوبی هستیم اما این هفته خوب کار کردیم. بچه ها بهتر به نظر می رسند و آنها برای این مسابقه آماده هستند. ”
خبرگذاری ها می گویند که بین شما و بازیکنان،بحث و جدل هایی رخ داده است.آیا چنین است؟
“من با بازیکنان رابطه خوبی دارم و همیشه داشتم. اکنون داستان درست کردن مربوط به اتاق رختکن آسان است – مشکلات بین بازیکنان ، مربی و باشگاه. من فکر می کنم این ناعادلانه است، ما در مورد شغل هایمان صادقانه پیش می رویم و با یکدیگر صریح صحبت می کنیم ، بدون اینکه سعی کنیم چیزی را پنهان کنیم. همیشه در مورد مشکلاتی که داریم صحبت می کنیم. درست کردن داستانهایی مثل این درست نیست. در حال حاضر نوشتن چیزهایی مانند آن در مورد رم بسیار آسان است. ”
لورنزو پلگرینی چگونه است؟به نظر نمی رسد که او در اوج خود باشد…..آیا مربوط به مصدومیت هایش است؟

“ما نمی خواهیم بهانه درست کنیم و به هواداران بگوییم. درست است که پلگرینی مصدومیت داشت و او هنوز هم بعضی اوقات آن را احساس می کند اما من با او صحبت کردم و مشکلی در آنجا نیست. این بیشتر مربوط به این طلسم است که ما به عنوان تیم از آن عبور می کنیم: فکر می کنم لورنزو به نوعی احساس مسئولیت بیشتری برای این وضعیت نیاز دارد. او باید دیدگاه خود را حفظ کند و همه چیز را با عجله نگذراند. او نیازی به نشان دادن اینکه چقدر ناامید است که اوضاع رم اینچنین است ،نیست.
ما همه باید مثل گذشته به او نگاه کنیم زیرا او نشان داده که بازیکن بزرگی است و همچنین شخصیت بالایی دارد.او می تواند به فرم خوب خود برگردد.”
آمادو دیاوارا چگونه است؟
“ما نسبت به او بسیار خوش بین هستیم. او دو روز پیش دوباره تمرین با ما را آغاز کرد. او خوب به نظر می رسد و امیدوارم هر روز بهبود یابد. من بعد از تمرین با او صحبت کردم و او به من گفت که او خیلی بهتر است و دیگر دردی ندارد. این خبر بسیار خوبی در حال حاضر است. خواهیم دید که او در روزهای آینده چگونه کار می کند و ما بعد از روزهای اول کار با تیم ، احساس بسیار مثبتی می کنیم. ”

برنده شدن در لیگ اروپا راهی برای رم برای حضور در لیگ قهرمانان سال آینده است. تیم در مورد آن چه فکری می کند؟

“من فکر می کنم ما دو امکان داریم. خیلی ها فکر نمی کنند ما می توانیم از طریق لیگ صعود کنیم اما هنوز هم معتقدیم که این امکان وجود دارد. در حال حاضر مهمترین چیز این است که ما به بازی کردن همان روشی که قبلاً بودیم ، بدون اضافه کردن هر نوع فشار ، برگردیم. این همان کاری است که ما اکنون باید انجام دهیم – مجدداً بازیکنان خود را بازیابی کنیم و ایمان داشته باشیم که می توانیم تیم ها را شکست دهیم مهمترین چیز این است که ما در مورد پیروزی در بازی دشوار که باید فردا بازی کنیم ، احساس اطمینان پیدا کنیم. ”

“این چیزی است که من در مورد آن با دستیارم صحبت کردم. اینجا جو منفی زیادی وجود دارد و من آن را نادیده نمی گیرم. اولین چیزی که من هنگام صحبت با افراد زیادی درباره رم شنیدم این بود که کار با فشار شدید و مکانی بسیار دشوار است. مردم همیشه منفی صحبت می کنند. اگر شما به عنوان مربی فشار نمی خواهید ، پس نمی توانید تیمی مثل رم ، یک باشگاه بزرگ را مربی کنید. شما آن را همه جا دریافت می کنید و برای من مشکلی ندارد. در اوکراین هیچ فشاری وجود ندارد زیرا ما دیگر در دونتسک بازی نمی کردیم اما فشار در تیم دیناموو کیف وجود دارد.

“اگر من جایی بدون فشار را می خواستم ، به اینجا نمی آمدم. و همچنین تیم های مربیانی را که می خواهم برنده شوم ، ندارم. فشار برای من بهانه ای نیست. من برای این نوع فشارها آماده هستم. فکر نمی کنم با دیگران متفاوت باشم. وقتی من برنده نمی شوم ، انتقاد شدید است و وقتی من پیروز می شوم ، انتقاد خشن تر است. به همین ترتیب در باشگاه های بزرگ اینگونه است و من آن را می پذیرم. همه می گویند بازی رم دشوار است اما فکر می کنم وقتی برنده نشوید مثل همه باشگاه های بزرگ است. این بهانه ای برای من نیست.

آیا فردا می تواند زمان مناسبی برای کارلز پرز باشد که اولین بازی خود را انجام دهد؟

“بله ، من می توانم به شما بگویم که او فردا بازی خواهد کرد.”

آیا داویده سانتون از زمان دسترسی به برونو پرز در پست دفاع راست بازی خواهد کرد؟

“ما فردا خواهیم دید.”

آخرین باری که رم بازی خود را حفظ کرد مقابل پارما بود و شما با یک دفاع سه نفره بازی کردید. آیا این چیزی است که شما در حال تلاش برای کشف مجدد استحکام دفاعی خود هستید؟

وی گفت: “ما می توانیم دوباره با خط دفاعی سه نفره بازی کنیم اما بستگی به نوع بازی آن دارد. من هیچ مشکلی در تشخیص این موضوع ندارم که در بازی های خاص بهتر است با سه بازی دفاع کنیم. نمی توانم به شما بگویم که آیا فردا اینچنین خواهد بود، اما من در بعضی از بازی ها با سه مدافع مشکل ندارم. آنچه در حال حاضر از سیستم مهمتر است ، راه دفاع است. اینجاست که باید پیشرفت کنیم. ”

به نظر می رسید رم در بازی مقابل بولونیا و آتالانتا کمتر بازی می کند. آیا می توانید آن را از دیدگاه تاکتیکی توضیح دهید؟

“بازی مقابل تیمی مثل آتالانتا کار ساده ای نیست. ما توپ های مرده را به هم ریختیم اما این جزئیات کوچک بود. از نظر تاکتیکی خوب عمل کردیم. من تیم های دیگر را به خاطر نمی آورم که آتالانتا را به چند فرصت محدود محدود کنند. از نظر دفاعی خوب بودیم. هجومی که داشتیم با سایر بازیها متفاوت بودیم. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که یک بازی خوب با تعداد زیادی اخراج برابر آتالانتا انجام دهید. در مورد بولونیا ، ما درک کرده ایم که چه اشتباهی رخ داده است و این یک مشکل تاکتیکی نبود. ”
همچنین فونسکا خاطر نشان کرد که تیم باید از این مرحله و طلسم بگذرد……