مصاحبه ده روسی با جی کیو

دانیله ده روسی در مصاحبه با پائولو کندو از مجله جی کیو در کمتر از یک ماه پس از اعلام خداحافظی از فوتبال و بازنشستگی، بعد از ماجراجویی 6 ماهه در بوکاجونیورز، به صحبت و مصاحبه با رسانه ها بازگشته و در مصاحبه ای ویژه و مخصوص با مجله معتبر جی کیو به سوالات خاصی پاسخ داده ست.

“روزهای خداحافظی با فوتبال و بازنشستگی، در بوینس آیرس غم انگیز بود اما خداحافظی اصلی در آخرین روز در تریگوریا بود. ترک اتاقم و رفتن به الیمپیکو ، به این فکر کردم که این آخرین بار است که از این در خارج می شوم و آن لحظه وجودم لرزید. لحظه ویران کننده و دردناکی بود.”

بعد از رم، در واقع تجربه پیشنهادی رفتن به آرژانتین بود:
“پیشنهادات زیادی از سری آ برای ادامه فوتبالم داشتم، اما نمی خواستم پیراهن تیم ایتالیایی دیگری رو بعد از رم تنم کنم، برایم مثل این بود که داستان زیبایی را با این کار به هدر بدم و خرابش کنم. بوکا برایم همیشه یک رویا بود و این یک افتخار بود.”

ده روسی علت اصلی آویختن کفش هایش رو هم توضیح می دهد:
“زمانیکه خوب بودم میتوانستم همچنان در رم بازی کنم، همینطور در بوکا، اما اینطور نشد و این اتفاق نیفتاد. 36 سالمه و بدنم خسته است و مسن شدم، به اندازه کافی پول دارم، بهتر بود که برگردم. صحبتهای جدی ای در مورد مشکلات مهم دخترم گایا زده شد. درواقع چنین چیزی نبود. دخترم 14 سالشه و طبیعی هست که نیاز داشته باشه که پدرش نزدیکش باشه. احساسات دختری که از پایان یافتن رابطه پدرش با مادرش لطمه دیده و خسته شده را تصور کنین، کسی که می داند چه اتفاقاتی افتاده.”

رابطه با توتی:
“بیست سال باهم بازی کردیم، بعد از گل ها همدیگر را در آغوش گرفتیم، باهم از زمین بازی خارج شدیم،با صدای بلند باهم دعوا کردیم، حتی سال پیش یک ماه هم باهم حرف نزدیم، اما در پایان با خنده و خوشی همه چیز تموم میشد. این زندگی واقعیه، سخت نگیریم.”

در مورد خداحافظی دردناک شماره 10 افسانه ای:
“چیزی که مثل یک کابوس به یاد میارم. مثل بچه ای بودم که بین دعوای پدر و مادر باشه. در مورد توتی که احساساتم را گفتم، با اسپالتی هم لحظات مشترک زیادی داشتیم، باهم اختلافات زیادی داشتیم اما برایش احترام زیادی قائلم. از موقعیت پیش آمده عصبانی بودم : تیم بازی را می برد اما اسپالتی هو میشد، از طرف دیگر هم یکی جرات کرده بود بگوید که توتی خوبی رم رو نمیخواد!”

هافبک سابق اهل اوستیای رم، در مورد نه گفتن به روبرتو مانچینی در زمانی که مربی منچسترسیتی بود و قصد بردن دنیله به پریمیرلیگ را داشت هم توجه خاصی داشت:
“سخت بود که بهش نه بگویم. همیشه کنجکاو بودم که در پریمیرلیگ بایستی چه راهی پیش رو داشته باشم،در جایی که هر فصل باید برای برنده شدن همه چیز بجنگی و تلاش کنی. اما آدرنالین و حسی که پوشیدن لباس رم بهم میداد رو هیچ جایی نمی توانستم جایگزین کنم، از همه مهم تر اینکه نباید تسلیم میشدم. وابستگی خالص.”

ده روسی همچنین در مورد آینده و احتمال مربیگری و اینکه این شغل جدید با کار در تیم های پایه و جوانان رم آغاز خواهد شد صحبت کرد:
” اینجای گفتگو متفاوت است، چرا که پدرم در قسمت تیم جوانان است، و چرا که رابطه ام با باشگاه قطع نشده به هر عنوان، باید ببینیم چه می شود چون که بعد از گذراندن دوره آموزشی که به فکر سپری کردنش هستم می توانم تیمی در دسته سوم یا تیم پریماورا جوانان مربیگری کنم. آینده مربیگری در تیم اصلی؟ باید اول ثابت کنی که توانایی این کار را داری، اگر سه بازی پیاپی ببازی مردم فراموش میکنن که تو کاپیتان آینده آنها بودی و نتایج زمان حال را میبینن. بعد هم اینکه نمیخوا برای فونسکا مشکل ایجاد بشود، شخصی که آدم خوبی است و بنظرم مدت زمان زیادی اینجا خواهد بود. مدل و الگوی من؟ لوییس انریکه و آنتونیو کونته که در رقابت های اروپا به معنای واقعی کلمه برنده شده.”

صحبت هایی در مورد بازگشت حتمی به تریگوریا:
“زمان جدایی من از بوکا درست همزمان با دوره مذاکرات فروش باشگاه رم بوده، این همزمانی این تفکر را  به وجود آورده که گروه فریدکین با من تماس گرفته. چیزی که اتفاق نیفتاده، حتی نام آنها را هم نشنیدم، اما اینطور نیست که من منتظر مالک جدیدی باشم تا سوار بر اسب سفید به تریگوریا برگردم. پالوتا؟ با او هرگز مشکلی نداشتم. از تصمیم برای عدم تمدید قرارداد با من متاسف شدم، اما این برای من قضیه واضح و روشنی بود.”

در نهایت که خواسته خود در مورد مربی شدن رو بیان کرد، به نظریه همکاری با روبرتو مانچینی هم نیم نگاهی دارد:
” رابطه خیلی خوبی داریم، عدم همکاری با همدیگر، باعث نشده که احترام متقابل ما کم شود. در بین صحبت هایی که باهم داشتیم چند وقت پیش، البته منظورم صحبت های ماه ژانویه نیست، در آن ن موقع در رو به آتزوری نیمه باز بود.”(همچنین از طرف فدراسیون ایتالیا هم به دنیله دروسی پیشنهادی برای قرار گرفتن در پستی در کنار مانچینی ، داده شده بود)