مصاحبه ژکو بعد از باخت مقابل ساسولو

ادین ژکو در پایان بازی مقابل ساسولو که به شکست چهار بر دو ختم شد، به سوالات گزارشگر رما تی وی پاسخ داد.

“در نیمه اول تیمی از سری آ نبودیم. هر بار که از میان زمین رد میشدیم گل میخوردیم . بعد از بازی در دربی،شکست در اینجا خیلی شرم آور بود.”

تعادل تیم به هم خورده بود…
“نمیدانم، سخت است توضیحش. نمیدونم چی بگم، تلاش کردیم پرس کنیم، ولی بنظر میرسید که خیلی راحت از پرس خارج میشدند. اگر از جلو پرس کنم و نزدیک بازی کنم برای رقیب سخت است که از عهده کار بر بیاد مثل بازی با لاتزیو. همچنین باید از ساسولو تمجید کنیم بازی خوبی انجام دادند.”

تیم با تجربه ای مثل شما نمیتوانه استراتژی عوض کنه اگر نقشه اول خوب نبود؟
“بله این هم درسته. در لحظات آغازین بازی ما به همدیگه گفتیم اگر برنامه ون خوب نیست و نمیتونیم پرس کنیم صبر کنیم و منتظرشون باشیم، اما بعدا گل میخورین وزیر فشار یک هیچ هستین و میخواهین تلاش کنین که به تساوی برسین، بعد گل بعدی رو هم میخورین و همین داستان تکرار میشه و بعد از 20 دقیقه 3-0 بود بازی. بعد از بازی خوب در دربی شرم آور بود این باخت.

آیا این باخت ریسک این را دارد که بر روی تیم آثار بد و مخربی داشته باشه؟
“امیدواریم که اینطور نباشه، فکر میکنم که این اولین باری نیست که چنین اتفاقی میفته اون هم در شرایطی که در فرم خوب نبوده ایم، اما بازی بعدش خوب عمل کردیم، امید داریم که این بار هم اینطور بشه. کاری از دست مون برنمیاد ، 3 امتیاز مهم رو از دست دادیم و باید این رو در جایی جبران کنیم، قطعا در بازی خارج از خانه باید جبران کنیم. این دلیل اجباری بودن برد در بازی خانگی بعدی است که با بلونیا بازی داریم که بسیار خوب بازی میکنند و عالی هستند.”

خطاهای زیاد و عصبی بودن بیش از حد.چرا؟
” ما سه هیچ عقب بودیم، این راحت نیست. ما همگی عصبی بودیم اما به هم دیگر میگفتیم ” کافیه دیگه بچه ها!” ، همچنین بخاطر گل هایی که خوردیم که بنظر می رسید که یکی منتظر مداخله بازیکن دیگه می موند و به همین خاطر عصبی بودیم. گاهی اوقات عصبی بودیم در مجموع بازی، اما باید بعضا خونسرد بود در چنین موقعیت هایی، چرا که فوتبال 90 دقیقه است، در نیمه دوم هرکاری کردیم که بازی رو برگردونیم. بعد از 2-3 شدن نتیجه خیلی بد شد که روی ضد حمله گل خوردیم. به کارمون ادامه میدیم و امیدواریم که این بازی روی تیم اثر منفی نگذاره.”