کنفرانس فونسکا پیش از دیدار با ساسولو

سرمربی رم پائولو فونسکا عصر جمعه ، پیش از دیدار مقابل ساسولو در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.او به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که در زیر قرار گرفته ست.

در ماه جاری فعالیت های زیادی در این باشگاه انجام شده است. نقل و انتقالات ژانویه خود را چگونه ارزیابی می کنید؟

“همانطور که می دانید ، ما سه بازیکن جوان، ایبانز ، ویلار و پرز را جذب کردیم.فلورنزی 4 ماه به صورت قرضی به والنسیا پیوست. من همیشه گفته ام که پنجره نقل و انتقالات ژانویه را دوست ندارم ، زیرا پیدا کردن بازیکنان کار ساده ای نیست. من فکر می کنم شما یا باید بازیکنانی را امتحان کنید که با تجربه هستند و آماده حضور در تیم هستند یا به آینده تمرکز می کنند. سه بازیکنی که ما آورده ایم چشم انداز خوبی دارند..”

“من باید کمی در مورد فلورنزی صحبت کنم ، زیرا می دانم که امروز سؤالات زیادی در مورد او وجود خواهد داشت. گفتگوی بسیار آرام و مستقیمی داشتیم. او یک حرفه ای عالی است و همیشه ذهنیت کاپیتانی را نشان می دهد. او به من گفت که می خواهد بیشتر بازی کند ، این چیزی است که من به کسی قول نمی دهم. او فرصتی برای رفتن به والنسیا داشت و تصمیم گرفت به آنجا برود. ”

شما دربی قبلی عملکرد بسیار خوب مقابل لاتزیو داشتیو.ساسولو معمولاً بازی هجومی مقابل تیم های بزرگ انجام دهد، آیا این یک مزیت برای شماست؟

“ساسولو یکی از تیم های مورد علاقه من است. آنها با شجاعت بازی می کنند و کیفیت زیادی دارند که به جلو می روند. اگر به آنها اجازه دهید بازی کنند ، کار سخت می شود. من به یک بازی آزاد امیدوارم زیرا هر دو تیم دوست دارند فوتبال بازی کنند و حمله کنند. ”

فقدان نداشتن یک تمام کننده در بازی مقابل لاتزیو معلوم شد. آیا می خواهید این کار را درست کنید؟

“همه ما چنین آرزو می کنیم. تیم شانس های زیادی ایجاد می کند ، اما من باید صادق باشم – توانایی تصمیم گیری در مورد آخرین لحظه کاری است که بازیکنان باتجربه تر دارند. کلایورت و چنگیز بازیکنان جوان هستند و با گذشت زمان فکر می کنم آنها طرف مقابل بازی خود را بهبود ببخشند. همانطور که همیشه گفته ام ، تیم شانس های زیادی برای به ثمر رساندن گل ها ایجاد می کند. همانطور که انجام می دهیم ، باید با تلاش و کوشش پیشرفت کنیم. ”

آیا شما یک انتقال دائمی را برای فلورنزی ترجیح می دهید؟ آیا تصمیم گرفته اید که او دیگر در آینده باشگاه نقش اساسی نداشته باشد؟ آیا اگر شش ماه خوب داشته باشد می تواند برگردد؟

“الساندرو فقط می خواست بیشتر بازی کند. یورو در پایان فصل است. بازیکن با من و باشگاه صحبت کرد. فرصتی که بوجود آمد شبیه راه حل خوبی بود. ما در مورد آینده فکر نمی کنیم. خواهیم دید که چگونه بازیکن در سطح بین المللی نیز عملکرد دارد ، پس خواهیم دید. ما در مورد فصل بعد فکر نمی کنیم. ”

آیا هر سه بازیکن جدید آماده بازی هستند؟ آیا می توانند برابر ساسولو بازی کنند؟

“همه آنها برای بازی در دسترس هستند. آنها از ابتدا نیستند اما می توانند از روی نیمکت بیایند. آنها زیاد با تیم تمرین نکرده اند ، اما ما با آنها صحبت کرده ایم و ممکن است این باشد که ما به آنها بازی دهیم. ”

شما و جیانلوکا پتراکی گفته اید که نیکولا کالینیچ برای فروش نیست. آیا هنوز هم اینطور است؟ آیا او در رم خواهد ماند؟

“بله ، من می توانم این را تأیید کنم. در حال حاضر پیدا کردن یک مهاجم کار آسانی نیست. کالینیچ شش ماه کار با ما دارد ،در حال حاضر کار با یک مهاجم با کیفیت جدید کار ساده ای نیست و آنها به زمان نیاز دارند تا با سبک بازی ما سازگار شوند. اگر تغییری ایجاد کنیم باید برای بازیکنی که آماده بازی باشد به تیم اضافه شود. و همین الان کار آسانی نیست. ”

آیا توانسته اید با پائو لوپز صحبت کنید؟ او چطور است؟

“نه ، من با پائو لوپز صحبت نکرده ام. این یک مسئله فنی بود ، بنابراین ساوارانی با او صحبت کرد. لازم نیست با پائو صحبت کنم زیرا او یک دروازه بان عالی است.”

آیا فکر می کنید بازیکنان محبوب هواداران باید به هر قیمتی نگه داشته شوند؟

“شور و شوق هواداران قبل از هر چیز برای رم است. اگر یک بازیکن مورد علاقه طرفداران باشد ، طبیعی است که به این ترتیب اتفاق بیفتد. چه چیز دیگری می توانم بگویم؟ طبیعی است که هواداران بازیکنانی که اهل رم هستند و در اینجا بزرگ شده اند را دوست دارند. اگر آنها ناراحت هستند زیرا فلورنزی باشگاه را ترک کرده است ، من این را می فهمم – فکر می کنم احساسات آنها نکته مثبتی است. ”

رم در حال حاضر داویده سانتون ، برونو پرز ، داوید زاپاکوستا و لئوناردو اسپینازولا را به صورت کامل دارد. از این چهار نفر راضی هستید؟

“سانتون در فرم خوبی است. برونو پرز هر روز در حال پیشرفت است ،او بسیار خوب پیش می رود. چتین هنوز آماده نیس اما در صورت نیاز به دفاع بیشتر در بازی های خاص ، می تواند در آنجا بازی کند. اسپیناتزولا نیز می تواند در سمت راست بازی کند ، اگرچه او آنجا را دوست ندارد. ما در حال حاضر چهار گزینه داریم.”

طبق فلسفه فوتبالی شما ، آیا رم باید با حریفان خود سازگار شود؟

” بستگی به نحوه بازی تیم دیگر دارد. ممکن است نیاز به انطباق با سبک حدیفان ما داشته باشد ، اما هویت ما نباید تغییر کند. “