حافظ مسلمی 1350 روز پیش
بازدید 8 بدون دیدگاه

مصاحبه ماریانی در مورد زانیولو

امروز صبح زانیولو کلینیک ویلا استوارت را ترک کرد. دوشنبه زانوی نیکولو زیر تیغ جراحی رفت و رباط صلیبی آسیب دیده نیکولو مورد عمل جراحی قرار گرفت، شماره 22 رمی ها امروز به خانه خود بازگشت تا روند ریکاوری و بهبود خود را طی کند. جراحی توسط پرفسور پیر پائولو ماریانی انجام شد( همانطور که در سال 2006 جراحی فرانچسکو توتی هم انجام شد توسط دکتر ماریانی)، پرفسور ماریانی در مورد رویه جراحی و درمان زانوی آسیب دیده نیکولو زانیولو به سوالات اسکای اسپورت پاسخ داد که مهم ترین صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.
میتونید بگید عمل جراحی نیکولو چه نوع جراحی ای بود؟
“بازسازی و جراحی ناحیه رباط صلیبی همراه با جراحی در ناحیه منیسک. ما تلاش کردیم که مشکل را برطرف کنیم ،رباط نیکولو پاره شده بود اما آن را به شکل نرمال و شرایط عادی بازگرداندیم.”

از چه تکنیکی برای جراحی نیکولو استفاده کردین؟
“تکنیکی که از سال 1993 صورت حرفه ای استفاده میکنم، روشی که هرگز شکستم نداده. بر روی آلدایر هم از این روش جراحی استفاده کردم، بازیکنی که تا 40 سالگی فوتبال بازی کرد و قهرمان جهان شد.”

وضعیت نیکولو را چطور دیدید از وقتیکه یکشنبه مصدوم شد تا امروز که مرخص شد؟
“یکشنبه گریه میکرد، خیلی جدی بود قضیه برایش. امروز میخندید . حالا با روحیه است و برای وارد شدن به فاز ریکاوری و آغاز درمان مصدومیت آماده است.”

بین یک بازیکن 20 ساله و سی ساله تفاوتی است؟
“کمی تفاوت هست اما روش درمان و ریکاوری شبیه هم است.”

طول درمان و ریکاوری، درست است که 4 ماه حداقل زمان لازم است؟
“من به دو فاز در ریکاوری معتقدم، یک فاز که شخصا باید کنترل کنم و ورزشکار را تحت نظر بگیرم، و فاز بعدی فاز ریکاوری ورزشی است. هدف اول برگشتن به ورزش و هدف دیگر رسیدن به کیفیت و سطح آمادگی بالا است، در سه ماه بازیکن را آماده برای شرایط بسیار خوبی از شرایط فیزیکی میکنیم. مثلا یک مکانیک ماشین را بصورت آماده و تعمیر شده تحویل میدهد. بعد از مرحله اول تست هایی هست که توسط کادر پزشکی انجام میشود و برای رسیدن به کیفیت و سطح آمادگی کامل بازی کردن به بازیکن کمک میکند.”

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *