مصاحبه داکور پیش از دیدار رم-اینتر

الیور داکور بازیکن سابق تیم های رم و اینتر درباره بازی امشب رم و اینتر مصاحبه ای انجام داده که متن آن به شرح زیر است:
تیم رم به میلان سفر کرده برای انجام یک بازی بزرگ که تقابل دو سبک بازی متفاوت در یک زمان مناسب است و هر دو تیم میخواهند که سه امتیاز رو کسب کنند، خب حال نظرت درباره بازی امشب چیست؟
“قطعا بازی سختی خواهد بود ، اینتر هم در لیگ ایتالیا و هم در لیگ قهرمانان عملکرد بسیار خوبی داشته . رم هم در رتبه چهارم جدول قرار دارد و تمایل دارد که این رتبه را حفظ کند رم تیمی هست که کم کم دارد رشد می کند.”
چگونه باید با این بازی برخورد کرد؟
“اینتر همه جا خطرناک است، اما رم به آنجا رفته تا نتیجه بگیرد. اگر آنها آنجا منتظر عملکرد تیم حریف باشند مطمئنا گل دریافت خواهند کرد پس باید سبک بازی خودشان را انجام دهند.
اینتر در دوران خوبی به سر می برد و بازیکنان با کیفیتی هم در زمین و هم روی نیمکت دارد و در بعضی از مسابقات این نیمکت تیم است که تفاوت ها را رقم میزند.”
نظر شما درباره آنتونیو کونته چیست؟
“کونته با اعتماد به نفس به اینتر آمده. وقتی شما او را روی نیمکت مشاهده میکنید میبینید که او شور و شوق را منتقل میکند و با جدیت با بازیکنان صحبت میکند، او مربی فوق العاده ای برای اینتر است.”
“این یک چیز کوچک تفاوت ها را در این مسابقات رقم می زند، گاهی اوقات یک اشتباه کوچک منجر به گل می شود. یک پنالتی میتواند خیلی در جلو بردن بازی مهم باشد، به محض باز کردن قفل بازی ، بازی دیگر 1-0 نخواهد ماند.”
اینتر مجبور است حمله کند و بهترین بازی آنها زمانی بوده است که روی یک حمله به تیم حریف ضد حمله کرده اند نه هنگامی که در زمین می دوند. در بازی مقابل یوونتوس آنها نمی خواستند که ببازند ، هنگامیکه نهایتا خواستند حمله کنند آن گاه گل دریافت کردند.”
کار فونسکا چند ماه پس از ورودش در حال میوه دادن است، درباره او چه فکر میکنی؟
“من او را به اندازه کافی نمی شناسم ولی او کار استثنایی را انجام می دهد ، ده روسی که مانند یک امپراطور در تیم بود از این تیم رفت و این برای فونسکا ساده نبود. من در تیم نیستم ولی اینجور که نشان میدهد آنها متحد هستند و روشن است که در یک گروه کامل کار میکند.”
در لیست یک هافبک فرانسوی وجود دارد که بازی به بازی بهتر میشود، ورتو، نظرت درباره او چیست؟
“من او را خوب میشناسم ، او پارسال در فلورنس عالی بود ، او از نانت آمده و او بسیار خوب است. بهتر است او فقط درباره بازی اش فکر کند و حرف هایی که از اطراف زده می شود او را آلوده نکند. من مطمئنم و امید دارم که او به تیم ملی راه خواهد یافت، تیم ملی خیلی برای ما مهم است و برای فراخوانده شدن در
این دوره شما باید مانند جردن بازی کنید. شانس او این بود که ابتدا به فیورنتینا رفت و با فوتبال ایتالیا و با زبان آن مقداری آشنا شد. او اکنون داخل این سیستم است و میتواند کیفیت خود را نشان دهد.”
چرا فشار زیادی در رم وجود دارد؟
“بسیار زیاد.(می خندد)وقتی شما میبرید این یک مشکل است و وقتی می بازید.این بسیار بد است. رم یک شهر پیچیده است و برای یک بازیکن بازی کردن در فشار زیاد سخت است. هر کس در رم خوب بازی کند در همه جا میتواند خوب بازی کند.”