کنفرانس فونسکا پیش از بازی با گلادباخ

پائولو فونسکا در آستانه دیدار مقابل مونشن گلادباخ،در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

یورو لیگ برای تو چقدر اهمیت دارد؟
“اگر برای رم بازی میکنی باید همه بازی ها را برنده شوی و اهمیتی ندارد که چه رقابتی است و باید در بازی ها برنده شوی. فردا ما در مقابل یک تیم عالی بازی میکنیم و باید بر روی ۳ امتیاز تمرکز کنیم.”

ایا فردا برای صعود کردن تاثیر گذار است؟ ایا هنوز به پنالتی که در مقابل گلادباخ دادی فکر میکنی؟

“این بازی برای هر دو تیم تاثیرگذار است اما برای گلادباخ بیشتر است. این بازی با بازی اول مان فرق دارد و داوری و اتفاقات ان حالا در گذشته است. ما فقط بر روی فردا و بازی تمرکز داریم. ما باید همگی با همکاری یکدیگر بجنگیم تا بازی را برنده شویم.”

ادین ژکو نیمه دوم بازی ناپولی را بدون ماسک بازی کرد. چقدر مهم است که بازیکنی مثل ژکو در زمین باشد؟
“او یک بازیکن بسیار مهم برای ماست،اگر او بدون ماسک بازی کند یعنی اون خوبه و میتونه ۱۰۰ درصد از خودش رو به نمایش در بیاره. اون یک بازیکن کلیدی برای ماست.”

بازیکنان تیم های مختلف بخاطر لیست فشرده بازی ها مصدوم میشوند اما بازی های کمتر به معنای سود کمتر برای باشگاه هاست. ایا تو حاضری که کاهش دستمزد بدهی اما کمتر بازی کنی؟

“من برای همه چیز اماده ام حتی اگر کاهش حقوق باعث افزایش کیفیت ما بشود. ما همه دوست داریم که بازی های فوتبال را در تلوزیون تماشا کنیم ولی اگر بازیکنان در بهترین فرم خود باشند لذت بیشتری دارد. در این لحظه بازی های زیادی در لیگ های مختلف برگزار میشود و این میتواند مشکلات فیزیکی برای تیم ها به بار بیاورد. این باعث میشود که بهترین تیم ها بهترین بازیکنان شان را همیشه در اختیار نداشته باشند. ما وقتی که در لیگ داخلی بازی نمیکنیم در رقابت های اروپایی بازی میکنیم و وقتی انجا بازی نمیکنیم رقابت بین المللی جدیدی را خلق میکنیم مثل لیگ ملت های اروپا.
ما باید در تقویم بازی ها تجدید نظر کنیم تا از این مشکلات جلوگیری کنیم همانگونه که میبینیم در لیگ ها ما نمیتوانیم همه بازیکنان را با فرم صد در صدی شان در اختیار داشته باشیم تا بهترین فوتبال را به نمایش بگذاریم. بنابراین اگر با یک کاهش حقوق بتوانم انرا کاهش دهم، چرا که نه.”

ایا بنظر تو الساندرو فلورنزی در پست حمله کاربردی تر از دفاع است؟ ایا او برای بازی فردا اماده است؟
“او برای بازی فردا اماده است. من هیچوقت درباره مکالمه هایم با بازیکنانم با شما صحبت نمیکنم اما فلورنزی میتواند در پست های مختلف بازی کند. فردا خواهیم دید که ایا او بازی میکند یا خیر.”

نگاه تو به استفاده چرخشی از بازیکنان چیست؟ ایا به این کار اعتقاد داری یا فکر میکنی که بهتر است به ترکیب برنده دست نزد؟
“با این حجم از بازی این مهم است که در ترکیب دست برد و بازیکنان را چرخشی بازی داد اما الان من نمیتوانم که تعداد زیادی را تغییر دهم. ما مجببور هستیم، اگر این گزیته در اختیارم بود که فردا تغییر دهم این کار را میکردم اما در این لحظه نمیتوانم.”