پیش بازی؛آ.اس رم-میلان 20:30

در هفته نهم سری آ رمی ها در المپیکو میزبان میلانی هستند که به تازگی سرمربی خود را تغییر دادند.اکنون جالوروسی با 13 امتیاز در جایگاه ششم و روسونری با 10 امتیاز در جایگاه دوازدهم جای دارد.

در زیر مهم ترین نکات و آمار پیش از این مسابقه قرار گرفته ست.

میلان در سه بازی اخر خود در مقابل رم شکست نخورده است.(دو برد و یک مساوی) انها از ۲۰۰۵ به این ور ۴ بازی بددن شکست در مقابل جالوروسی نداشته اند.

از یازده بازی قبلی رم و میلان در المپیکو شش بازی مساوی شده است. رم ۳ برد و میلان هم دو برد دلشته است.

رم تا به حال ۸۶ بار در مقابل میلان قرار گرفته است که سهم جالوروسی ۲۵ برد بوده است، سهم میلان ۲۸ برد و ۳۳ بازی هم مساوی شده اند. نکته قابل توجه این است که هر دو باشگاه ۹۵ گل به ثمر رسانده اند.

تیم فونسکا در دو بازی اخر خود در لیگ برنده نشده است که یک مساوی و یک باخت حاصل ان بوده است.

مهاجم بوسنیایی رم سه بار به میلان گل زده است اما هیچکدام ان در طول ۲۰۶ دقیقه بازی در برابر میلان در المپیکو نبوده است.

فرانچسکو توتی با ۱۱ گل ، اقای گل رم در مقابل میلان است. دو نفر بعدی رودولفو ولک و میگل پانتو با ۵ گل هستند.

نیلس لیدهولم بیشترین بازی بعنوان سرمربی رم مقابل میلان را داراست که او ۵ برد ، ۱۱ تساوی و ۶ شکست در ۲۲ بازی در مقابل این تیم ثبت کرد. نفر دوم فابیو کاپلو با ۱۴ بازی که دو برد و پنج تساوی و هفت شکست سهم اوست. اسپالتی نفر سوم با نه برد ، سه تساوی و فقط یک باخت از ۱۳ بازی است.

رم در حضور اسمالینگ و جانلوکا مانچینی در سه بازی سری آ فقط یک گل دریافت کرده است که ان هم گل پدرو از روی نقطه پنالتی بوده است. رم بدون حضور یکی از انها یا هیچکدام از انها نه گل در پنج بازی دریافت کرده است.

رم در ۲۱ دیدار قبلی خود در مقابل استفانو پیولی ۱۱ برد، هفت مساوی و سه باخت کسب کرده است.

پیونتک در المپیکو تا به اینجا در سه بازی سه گل به ثمر رسانده است که دو تا از انها در مقابل رم با جنوا و میلان بوده است و دیگری در مقابل لاتزیو در طول حضورش در جنوا بوده است.