علاقه رئیس فدراسیون فوتسال به توتی !

بازگشت فرانچسکو توتی به زمین بازی در مسابقات کالچو آ-8 توجه و علاقه رسانه ها را برانگیخت.
بازگشت کاپیتانو به میادین همچنین علاقه و توجه رییس تیم فوتبال پنج نفره و فوتسال را هم جلب کرد، که حتی رویای حضور کاپیتانو در تیم ملی فوتسال ایتالیا در جام جهانی پیش رو در سر دارند.
آندره مونته مورو پشت میکروفون رادیوی محلی “رادیو رادیو” قرار گرفت و گفت: “باتوجه به آن عملکرد در کالچو آ-8 ، این فکر دعوت به تیم ملی فوتسال به ذهن ما رسید. در مورد پاهای جادویی داریم صحبت میکنیم، کسی که برای ما در فوتبال رمانتیک است، دوباره دیدن فرانچسکو توتی در لباس تیم ملی ایده بینظیری است و من یکی از طرفداران این فکر و ایده هستم. ایده ای که او را به عنوان یک عضو تاثیرگذار در نظر میگیرد، نقطه اتکا؛ که برای فرانچسکو یک استعداد مادرزادی است.”

تفسیر و گزارش رادیویی ایستگاه رادیو محلی “رادیو رادیو” با گزارش صدای افسانه ای “کارلو زامپا” همراه است.

نقشه و برنامه مونته موررو برای توتی در حال اجرا است : ” اگر توتی قبول کند زمان کافی و زیادی برای مدیریت همه چیز خواهیم داشت، اما فراموش نکنیم که در کالچو آ-5(پنج نفره) امکان استراحت وجود دارد چونکه در طول بازی هر لحظه که بخواهید میتوانید تعویض شوید. جام جهانی فوتبال 5 نفره یک مسابقه رسمی است، از تلویزیون زنده پخش میشود، و از اهمیت جهانی برخوردار خواهد بود ، بدون شک حضور توتی در این رویداد یک فاکتور مهم است. فکرنمیکنم فرانچسکو آماده نباشد.معتقدم که در یک جلسه حضوری این ایده را بتوان مطرح کرد و شاید نتیجه مثبتی حاصل شود. به نظرم حتی برای فردی مثل فرانچسکو توتی که تاریخ ساز بوده، بازی کردن در یک رقابت جهانی و جام جهانی میتواند مهیج باشد.”
بعد از برلین در 2006 ، توتی اینبار شانس برنده شدن یک جام جهانی ، و این بار در فوتسال را دارد، مونته موررو در این باره گفت: “این اولین بار در تاریخ خواهد بود، رویداد بینظیری خواهد بود، حتی ستاره توتی را درخشان تر هم خواهد کرد، علاوه بر این میتواند به یک مرجع بین المللی در فوتسال تبدیل شود. خیلی از بازیکنان بزرگ کار خود را از  فوتسال شروع کرده اند، فوتسال ورزشی است که حتی در سطح بیننده و تماشاچی هم در حال رشد است. من آدم خوش بینی هستم، بعد از صعود به جام جهانی دوباره تلاش خواهیم کرد. ما میخواهیم که توتی بداند که چقدر فوتسال در حال رشد است، داشتن چنین نماد بزرگی میتواند پرچمدار مان باشد. معتقدم که نتیجه مثبت خواهد بود.”