پیش بازی؛آ.اس رم – کالیاری

در هفته هفتم سری آ رمی ها در المپیکو میزبان کالیاری هستند‌.این آخرین بازی قبل از آخرین تعطیلی لیگ برای مسابقات ملی در سال2019 است.
بازی ساعت 15 بوقت محلی آغاز میشود، هر دو تیم به دنبال کسب نتیجه و آغازی جدی و مستحکم در فصل جدید سری آ هستند.
در اینجا به آمار و فاکتورهایی میپردازیم که قبل از رویارویی دو تیم باید بدانیم:

6سال…
با وجود فراز و نشیب های چند فصل اخیر، رم در برابر کالیاری در 10 دیدار اخیر شکست نخورده، با 7 برد و 3 سه تساوی. آخرین بار که تیم ساردینیایی پیروز شده بود به سال 2013 برمیگردد.

… و بدون گل
در حقیقت آخرین گل کالیاری در الیمپیکو به همان برد سال 2013 برمیگردد؛ جالوروسی از آن سال به بعد 5 کلین شیت داشته در برابر کالیاری در الیمپیکو.

دور شکست ناپذیری
کالیاری در 4 دیدار آخر خود در این فصل سری آ شکست نخورده، سه برد یک تساوی. که این آمار نباختن از دسامبر 2018 طولانی ترین مدت نباختن آنهاست. در سال 2014 کالیاری بالاترین رکورد شکست نخوردن خود را ثبت کرده بود، با 7 بازی بدون باخت.

برای اولین بار از سال 2013، کالیاری بصورت متوالی بازی های خارج از خانه خود در سری آ را برنده شده. آخرین بار که سه بازی خارج از خانه را پشت سر هم پیروز شده بود باشگاه کالیاری، به سال 1992 برمیگردد.

پرده نیمه اول
هیچ تیمی در این فصل نتوانسته بیشتر از رم در نیمه اول گلزنی کند، هفت گل. اما فقط اینتر کمتر از کالیاری در نیمه نخست گل دریافت کرده؛ اینتر صفر گل – کالیاری 1 گل.

هد زنی
در این فصل کالیاری 4 گل توسط سر زن های تیمشان به ثمر رسانده، بهترین رکورد تا به اینجای فصل برای سری آ.