مصاحبه فونسکا قبل بازی ولفسبرگر

پائولوفونسکا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از نبرد اتریش،ولفسبرگ، در مورد بازیکنان و وضعیت تیم صحبت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
هر دو تیم که در هفته اول با پیروزی زمین بازی را ترک کرده بودند، در گراز اتریش به مصاف هم خواهند رفت تا راه صعود به مرحله بعد را نزدیک تر از قبل ببینند برای خودشان و بر سر ادامه روند پیروزی مجادله خواهند کرد.
چه نوع بازی ای مدنظرتان هست برای بازی فردا در برابر تیمی که در هفته نخست همه را متحیر کردند؟
“بازی سختی خواهد بود، در برابر تیمی که بورسیا موشنگلادباخ را 4-0 مغلوب کرده اند. تیم با کیفیتی هستند. شانس این را داشتم که بازی اول سان را تماشا کنم و نشان دادند که چقدر خوب هستند، ولفسبرگ خشن در دفاع و قوی در ضدحمله هستند. چند بازی از رقیب را دیدیم همانطور که بازی های همه رقبای مان را تماشا میکنیم. با برد شگفت آور مقابل بروسیا آنها نشان دادند تیمی با سطح و کلاس بالا هستند.”

کولارف و ژکو هنوز یک بازی هم غیبت نکردند. ممکن است فردا روی نیمکت باشند؟ زمان استفاده از کالینیچ در خط حمله رسیده؟
” اینکه بازی خواهند کرد یا نه را لو نمیدهم اما ممکن است همینطور باشد. هر دو همه بازی ها بازی کردند و نیاز به استراحت دارند.”

غیبت لورنزو و میخیتاریان شما را مجبور به اتخاذ تصمیماتی خواهد کرد؟ در صورت برد از روند پیشرفت اطمینان خاطر کسب خواهید کرد؟
“بازی بعد، چیزی که مهم است این است. با تفکر پیروزی پا به میدان خواهیم گذاشت و زیاد به دور دست ها فکر نخواهیم کرد. برایمان مهم است که پیروز شویم، بدون هیچ محاسبه ای. در پی مصدومیت و غیبت چند بازیکن ، سراغ بازیکنان دیگری میرویم که به آنها اعتماد دارم و مطمئنم که این بازی عملکرد خوبی خواهیم داشت.”

میختاریان مشکلاتی پیش از داشته یا این مصدومیت مربوط به مصدومیت و مشکلات قبلی نیست؟
” میختاریان فعلا مصدومیت در ناحیه ران دارد و بازی های متوالی به او کمک نکرده. محض احتیاط بازی آتالانتا به او استراحت دادیم، تا به خوبی ریکاوری بشود. که همینطور هم شد و خوب بود. این درد و مصدومیت بازی با لچه پدیدار شد، یک کشیدگی عضلانی عادی است.”

زمان آمدن کالینیچ فرا رسیده؟
“میخواهید مجبورم کنید که ترکیبم را لو بدهم؟ چیزی که  به شما می گویم، اینکه واضح گفتم کولاروف و ژکو نیاز به استراحت دارند به معنی این است که کالینیچ از اول بازی خواهد کرد. در وضعیت فیزیکی بهتری است.”

زاپاکوستا چطور است؟
“دو روز گذشته با تیم تمرین کرده. بهتر هم میشود اما هنوز بطور کامل آماده نیست.”

انتظار نبردی مثل بازی بازی با آتالانتا را دارید؟
“چیزی شبیه این این را در چند روز اخیر شنیدم، که با آتالانتای اتریش بازی خواهیم کرد. در فاکتور فیزیکی، قوی هستند و خشن اما نسبتا با تیم گاسپرینی متفاوت هستند. در سطح زمین مانند آتالانتا نفر به نفر یارگیری نمیکنند. با این ذهنیت آماده بازی فردا هستیم. تیمی هستند که واکنش نشان میدهند ، تیمی که وقتی تو را از دست میدهد پرس میکند و درگیر نبردهای فیزیکی میشوند.”

کریس اسمالینگ؟
” بعد از مدتی بازی نکردن، دو بازی به میدان رفته. در حال حاضر سطح خوبی از عملکرد را نشان داده اما میتواند بهتر باشد با هماهنگ شدن با بقیه مهره های خط دفاعی. آنوقت با هم تیمی هایش احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.

میخواهید در دفاع از چینش دو نفره استفاده کنید یا راه دیگری مدنظرتان است؟
“مدافعین وسط کمی شبیه هافبک وسط هستند. به فکر استفاده از زوج های ثابت نیستم، هربازی و با توجه به فرم و وضعیت مناسب اینکه چه کسی بازی کند تصمیم خواهم گرفت.”