کنفرانس فونسکا پیش از دیدار لچه

پائولو فونسکا پیش از دیدار با لچه در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که در زیر قرار گرفته ست.

 

“آیا در مورد پیامد های روانشناختی احتمالی بعد باخت به اتالانتا با تیم صحبت کرده اید؟
“مثل همیشه همراه با بازیکنان بازی را انالیز کردیم تا ببینیم کجا خوب عمل نکردیم و کجا باید پیشرفت کنیم.”

بازیکنان چگونه با بازی های پشت سرهم فرم خود را حفظ میکنند؟
“من فردا تغییراتی را در ترکیب اعمال میکنم زیرا در بازه ی کوتاهی بازی های زیادی داریم. بعضی از بازیکنان بیشتر از بقیه خستگی را حس میکنند. و من همه ی فاکتور هارا در ترکیب فردا درنظر خواهم گرفت.”

شما در نیمه دوم گل های بیشتری نسبت به نیمه اول دریافت کرده اید. بنظرِ تو این مشکل تمرکز است یا از نظر بدنی؟
“من فکر نمیکنم که از نظر بدنی مشکلی داشته باشیم. فقط یک هفته قبل مردم از ما بخاطر کم نیاوردن نفس در نیمه دوم از ما تعریف میکردند اما حالا بخاطر یک باخت انگشت ها به سوی ما نشانه شده است و از ما بد میگویند. ما بخاطر تعداد گل های خورده خوشحال نیستیم. ما کار میکنیم تا از نظر دفاعی پیشرفت کنیم ولی این فقط به دفاع مربوط نمیشود و به کل تیم مربوط است. ما گل های زیادی به ثمر میرسانیم و باید به تعادل در دفاع و حمله برسیم.”

شما نبرد های تک نفره زیادی را در مقابل اتالانتا واگذار کردید. بنظر شما رم برای مقابله با دیگر تیم های سری آ باید فیزیکی تر باشد؟
“بنظر من این مشکل هیچ ربطی به فیزیک ندارد. ما فقط سبک متفاوتی را بازی میکنیم. ما نبرهای زیادی را در حمله باختیم و نتوانستیم یارگیری بی رحمانه اتالانتا را از بین ببریم. ما از نظر فیزیکی تیم خوبی هستیم ولی ما بر اساس فیزیک بازی نمیکنیم. بازی هجومی اتالانتا مشکلاتی را برای ما ایجاد کرد و وقتی در ان شرایط بودیم باید راهی پیدا میکردیم تا حملات خود را اعمال کنیم.”

نیکولو زانیولو چطور است؟ ایا فردا فیکس بازی خواهد کرد؟
“ما خواهیم دید که چه کسانی فیکس بازی خواهند کرد. من در جلسه قبل از مسابقه موقع انالیز بازی با او ، مثل دیگر بازیکنان صحبت کردم.”

کریس اسمالینگ در اولین بازی خوب عمل کرد. ایا او قادر به انجام سه بازی در هفته است؟
“ما خواهیم دید که بازی خواهد کرد یا خیر. درست است که اولین بازی او در مقابل اتالانتا بود اما فدریکو فازیو در تمامی مسابقات حضور داشته است.”

آیا فردا هم با سه دفاع بازی میکنید؟
“من به شما در مورد اینکه فردا چگونه بازی خواهیم کرد نخواهم گفت. من احتمالا در خط هافبک و حمله و دفاع تغییراتی را اعمال خواهم کرد. مشکل از چینش بازیکنان نبود. بعضی اوقات مردم به چینش اهمیت زیادی میدهند اما چیزی که مهم است پویایی و تاکتیک تیم است.”
چینشی که اجرا میکنید تاکتیک های حمله را عوض نمیکند. در بازی با اتالانتا سخت بود که حرکت کنیم اما ما همه چیز را بررسی کردیم مخصوصا گل دوم وقتی که تمرکز نداشتیم و یک اشتباه تیمی رخ داد.

پلگرینی و اسپیناتزولا در چه شرایطی هستند؟
هردوی انها موجود و در شرایط عالی هستند.

فکر میکنید که ممکن است دوباره از سیستم سه دفاعه استفاده کنید؟ این سیستم را بارها در شاختار استفاده کردید.
“بازی کردن با سه دفاع تغییری بود که ما در طول بازی ایجاد کردیم و هیچ ربطی به چیزی که در گذشته انجام داده ام ندارد و آن استراتژی فقط به بازی با اتالانتا مربوط بود. من فکر میکنم که از نظر دفاعی خوب عمل کردیم و گل ها به نحوه چیدمان خط دفاعی ربطی ندارد. این سیستم پویایی حمله مارا تغییر نمیدهد.
حتی زمانی که ۴ دفاعه بازی میکنیم هم حرکات را با سه تفر اغاز میکنیم. ما فقط به اعتماد به نفس بیشتری در دفاع نیاز داریم. من در اینده برای بازی با سه دفاع مانع نمیشوم و من فکر میکنم این استراتژی خوبی برای ماست.”

هنریک میخیتاریان چطور است؟
“او در بازی چهارشنبه فیکس نبود زیرا بازی در مقابل اتالانتا مناسب سبک او نبود. او از نظر فیزیکی خوب است.”

تیم های زیادی شبیه به اتالانتا در ایتالیا وجود دارند‌. ایا بازیکنان شما برای مقابله با این تیم ها به هوش تاکتیکی بیشتری نیاز دارند؟
“این درست است که تیم های زیادی مانند اتالانتا بازی میکنند اما هیچکس به خوبی اتالانتا این را به خوبی انجام نمیدهد. این اسان نیست که با این شکل از فشاری که انها قرار میدهند خوب بازی کرد.این سخت بود که فوتبال خودمان را بازی کنیم. ما به اندازه کافی خوب نبودیم تا خودمان را با شرایط سازگار کنیم.”