کنفرانس فونسکا پیش از دیدار با آتالانتا

پائولو فونسکا سرمربی آ.اس رم پیش از دیدار فردا شب مقابل آتالانتا در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

 

فردا انتظار چه مسابقه ای دارید؟

“ما انتظار یک بازی بسیار دشوار داریم مقابل یک دشمن با کاراکترهای خاص هستیم.آنها یک تیم قدرتمند از لحاظ فیزیکی هستند.و با جنگیدن خو گرفته اند.در دفاع تهاجمی هستند و کیفیت انفرادی بالایی دارند.ما منتظر یک مسابقه مبارزه و با دوئل فیزیکی هستیم.”

“همانطور که همیشه گفتم،همیشه مهم ست که متعادل بمانیم.گذشته پشت سر ماست،حالا بازی بعدی حساب می شود.ما باید متحد و فروتن بمانیم.ما هنوز پیروزی به دست نیاوردیم.فقط سه بازی را برنده شدیم.هنوز پیروزی های زیادی وجود دارد.امیدواریم با ترکیبی که داریم موفقیت هایی دست یابیم و پاهای خود را روی زمین نگه داریم.”

همیشه یک مشکل جدی در استادیوم های ایتالیا وجود دارد!نژادپرستی!به نظرت شما چگونه باید مبارزه شود؟

“در مسابقاتی که داشتیم،خوشبختانه شاهد نژادپرستی نبودم.یک پدیده ست که باید توسط جامعه و فوتبال ما با آن مبارزه و ریشه کن شود.من طرفدار اقداماتی هستم که برای ریشه کن کردن آن انجام می شود.فوتبال یک ورزش ست که مردم جدا از نژاد باید به آن بپیوندند.”

دو گل در مسابقه آخر!دو قهرمان مانند ژکو و کولاروف در ترکیب؟
“آشکارا،آنها بازیکنان بزرگی هستند.برای ما بسیار مهم هستند.در مسابقات مختلفی که بازی می کنیم،می خواهم به آنها استراحت بدهم اما این امکان پذیر نیست.آنها بازیکنان حرفه ای و بزرگی هستند و از شرایط خود مراقبت می کنند و این به نفع کل تیم ست.

در آخرین دیدارهای تیم در طی بازه زمانی  اخیر تغییراتی شکل گرفت. چه اتفاقی بین یک زمان و زمان دیگر افتاد؟

“این بخشی از روند رشد تیم و سازگاری من با فوتبال ایتالیاست. بعد از بازی مقابل لاتزیو تغییرات کردیم و پویایی بیشتری به دست آوردیم. کارها درست پیش رفتند. نکته مهم ادامه کار و پیشرفت است.در ایتالیا هر بازی به خودی خود داستانی است ، حریفان ، سیستم های بازی و خصوصیات فردی تغییر می کنند. ما باید خودمان را ، برای هر مسابقه خاص با ذهنیت خود،آماده کنیم. ما باید به پیشرفت خود ادامه دهیم. ”

کلایورت هميشه در سه بازي گذشته بازي كرده است. فردا می توانیم زانیولو را در جای او ببینیم؟

“در مورد انتخاب فردا ، شما خواهید دید که چه کسی بازی خواهد کرد ، من تغییراتی خواهم داد ، اما همه بازیکنان مهم هستند. هیچ کس بالاتر از تیم نیست ، همه انتخاب ها مطابق آنچه فکر می کنم برای تیم بهتر است با توجه به ویژگی های هر بازی جداگانه انجام می شود. آنچه مهمتر از همه رم است ، رم بالاتر از همه و همه است. در حمله گزینه های مختلفی برای ارزیابی دارم. ”

 

کریستانته برای تیم شما چقدر مهم است؟

“او یک بازیکن خیلی باهوش است ، او می فهمد که از او در آن نقش  چه می خواهم. او یک فوتبالیست شجاع است و برای این نوع فوتبال باید ریسک کنید و در آن منطقه هستید ، زیرا دائماً تحت فشار بازی می کنید. از نظر دفاعی بسیار قوی است ، جنبه ای که من در آن بخش از میدان از آن قدردانی می کنم. او با پا به خوبی بازی می کند ، سرعت خوبی دارد و همه چیز در این موقعیت بسیار مهم است. او یکی از مهمترین بازیکنان است ، همچنین به دلیل تعادل تاکتیکی و همچنین برای کارهایی که در میانه میدان انجام می دهد “.

رختکن  بسیار بی سر و صدا  به نظر می رسد: آیا شما در این جنبه کار کرده اید؟ چه زمانی برای شما پیش آمد که این گروه خیلی متحد نبودند؟

“گذشته گذشته است ، من نمی توانم درباره گروه سال گذشته صحبت کنم. آنچه من فوراً متوجه آمدن اینجا شدم این است که این گروه بسیار متحد ، قوی ، متحد بودند و در همان جهت حرکت می کردند. این یک محیط زیبا است. این موارد به شکلی طبیعی به وجود می آید ، نیازی به این نبود که من بخواهم متحد و انسجام برسانم، همه چیز به روشی غیر طبیعی اتفاق افتاد. این یک گروه قوی ، متحد و مهم است. اگر می خواهید برنده شوید ، این جنبه های تعیین کننده دارد. همه چیز بسیار طبیعی و طبیعی بود. ”

شرایط اسمالینگ؟

“او بازی خواهد کرد ، در دسترس است.”

“این یک فونسکا ایتالیایی است ، می توانیم این را بگوییم. می خواهم بگویم که فوتبال ایتالیا متفاوت است ، ما را مجبور می کند تا  بسیار نرم راحت باشیم. هر بازی داستانی خاص خود را دارد. اگر یک مربی بدون اینکه توانایی دیدن و درک این موضوع را داشته باشد که فوتبال متفاوت است به اینجا می آید ، او اشتباه می کند. این ضربه ای است که شما را مجبور می کند در مورد هر جزئیات فکر کنید و اصلاحاتی را انجام دهید. اگر تنها یک راه برای ماندن در این زمینه کافی تلقی شود ، فکر می کنم اشتباه جدی باشد. اصول کلی من حفظ شده است: من همیشه تیم پیشرو می خواهم که توپ را در نیمه حریف حفظ کند. ”

آیا انتظار داشتید یک پائو لوپز خیلی آماده باشد؟ چه چیزی باید بهبود یابد؟

“در مورد جزئیات فنی ، مارکو ساورانی بهترین شخصی است که این سؤال را مطرح می کند. وقتی آن را انتخاب کردیم به ویژگی های آن توجه کردیم. در بازی ما مرحله ساخت و ساز از عقل مهم است و همه نمی توانند آن را  مانند پائو انجام دهند. او در این مرحله از بازی بسیار متعادل است ، از پشت  خیلی در ساخت و ساز کمک می کند ، جنبه های فنی مهم بسیاری وجود دارد ، عملکرد او مقابل بولونیا سرنوشت ساز بود ، من از او بسیار راضی هستم ، مانند میرانته و فوزاتو. آنها برای به دست آوردن شانس هایی که مطمئناً دارند سخت کار می کنند. پائو لوپز خیلی خوب با فوتبال ایتالیایی سازگار شده است ، او می تواند از یکی از بهترین مربیان جهان مثل مارکو سواروانی که مربی دروازه بانان بزرگی است استفاده کند. این باعث می شود بگویم که در آینده پائو لوپز بیشتر از امروز بهبود خواهد یافت. ”

آیا او خواستار تلاش دفاعی از مخالفان خود در برابر آتالانتا خواهد بود؟

“آتالانتا بازیکنان بسیار قدرتمندی مانند اولیچ و زاپاتا در پیش دارد: ما باید به حرکات آنها توجه کنیم. در مورد کارهای خارج از خانه ، کل تیم در مرحله دفاعی و در مرحله پرسینگ درگیر است. موضوعات استراتژیکی وجود دارد که من نمی خواهم به جزئیات بپردازم ، هر بازی داستان خود را دارد و موضوعاتی وجود دارد که فاز دفاعی و نحوه فشار ما را بیان می کند. ما آتالانتا را به خوبی مطالعه کرده ایم و خود را به خوبی آماده کرده ایم تا با آنها روبرو شویم. ”