کنفرانس فونسکا پیش از دیدار مقابل بولونیا

پائولو فونسکا سرمربی آ.اس رم بعد از ظهر امروز در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار فردا مقابل بولونیا شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

بعد از برد در لیگ اروپا بازیکنان چگونه به نظر می رسند؟
“بازیکنان از نظر فیزیکی در حالت خوبی قرار دارند. ما توانستیم در ترکیب مان در لیگ اروپا تغییراتی را ایجاد کنیم بنابراین فردا از بازیکنانی استفاده خواهیم کرد که در روز پنج شنبه بازی نکردند.”

این اولین بازی در سری آ است که خارج از خانه بازی می کنید. باید به طور مخصوص مراقب چه چیزی باشید؟
“این یک فرصت عالی برای ما است تا ببینیم قادر به انجام چه کاری هستیم. ما در مقابل یک تیم عالی بازی میکنیم که با دو برد و یک مساوی در نیمه ی بالای جدول قرار دارد. انها در فرم خوبی قرار دارند و بازیکنان خوبی هم دارند. انها با همان شخصیت جنگنده ی سرمربی شان بازی میکنند. این یک بازی دشوار خواهد بود اما ما برای چنین چالش هایی اماده هستیم.”

در بازی های اول لیگ تو با دو هافبک دفاعی در مقابل مدافعین بازی کردی در حالی که در لیگ اروپا تو با بازیسازی بیشتر امادو دیاوارا را در ان پست قرار دادی. تو کدام را ترجیح میدهی؟
“اول از همه، بازی لیگ اروپا یک بازی متفاوت از سری آ بود به همین خاطر ما بازیکن فیزیکی تری یعنی دیاوارا را انتخاب کردیم. با توجه به نوع لیگ “من ترجیح میدهم که با دو هافبک دفاعی بازی کنم و فردا برایان کریستانته و جردن ورتو را در ان پست خواهم گذاشت.”
انتخاب بازیکنان در بازی به سیستم بازی حریفان ما هم بستگی دارد. بعضی اوقات ما میخواهیم که از بالا پرس کنیم برای همین شاید با یک و دو بازی کنیم و اگر بخواهیم که از عقب بازیسازی کنیم کار مخالف انرا انجام میدهیم. این همیشه به مسابقه و حریف بستگی دارد.”

هنریخ مخیتارین زمانی را برای اثبات خود هدر نداده ست اما در نیمه دوم از نظر جسمی کمی مشکل دارد.آیا انتظار دارید در نیمه دوم مقابل بولونیا دقایق کمتری بازی کند؟
“او از نظر فیزیکی خوب ست.در شرایط عالی قرار دارد.او قبلا در آرسنال بازی کرده ست.وی مقابل آرسنال بسیار عالی بود.ما شانس زیادی برای تمرین با او نداشتیم اما او هنوز فضای زیادی برای پیشرفت دارد.”

کولاروف هنوز استراحت نکرده ست،او فردا می تواند بازی کند؟
“کولاروف هر مسابقه بازی می کند اما ما نمی توانیم به همه بازیکنان استراحت بدهیم.ما فردا خواهیم دید که بازی خواهد کرد یا خیر.”

کریس اسمالینگ آماده بازگشت ست؟
“کریس پیش از آغاز لیگ اروپا،تمرینات را آغاز کرده ست اما هنوز به شرایط 100% ایده آل نرسیده ست.او در حال انجام کارهای تناسب اندام ست تا به بهبودی کامل برسد و امیدواریم برای بازی بعدی بتوانیم او را بگرای مسابقه بعدی برگردانیم.”

آیا فردا در دیدار خارج از خانه همین رویکرد را انتخاب خواهید کرد؟
“با دانستن این که حریفان ما چقدر خوب هستند و فرم عالی که آنها در آن قرار دارند.ما استراتژی مناسبی در نظر می گیریم اما فلسفه بازی ما تغییر نخواهد کرد.”

آیا نیاز دارید که سبک فوتبال خود را بهبود بخشید؟
“من دیدم که واقعا داشتن تسلط در فوتبل ایتالیا دشوار ست.زیرا تیم ها بسیار خوب هستند.ما بهبود یافته ایم اما به نوع مسابقه بستگی دارد.مطمئنا این چزی ست که ما باید برای بهبود کار خود ادامه دهیم.تیم های این لیگ با کیفیت ست.همه آنها دوست دارند بازی کنند.بنابراین تعیین یک برتری واضح در مالکیت کار ساده ای نیست.”

میهایلوویچ؟
“من از مشکلات او ناراحتم اما او می جنگد.او فردا مخالف ماست اما آرزوی بهبودی سریعی برای او دارم.مطمئن هستم در این نبرد پیروزی خواهد شد.”