مصاحبه فونسکا بعد از برد باشاک شهیر

پائولو فونسکا بعد پیروزی ۴ گله تیمش اذعان کرد که بازیکنان چیزی که می‌خواست را درک کرده اند.
بعد از گل بخودی نیمه اول ، ادین ژکو و نیکولو زانیولو برای رم گلزنی کرده اند و گل دیر هنگام کلایورت تیر خلاص بر پیکره تیم ترکی بود.
به نقل از وبسایت رسمی باشگاه آ.آس.رم فونسکا گفت :”بازی لاتزیو برای ما بسیار مهم بود که آنچه را که ما خوب انجام نمی دادیم، را درک کنیم. عوامل زیادی در دربی برای ما مؤثر واقع نشده اند. ما با هم به عنوان یک تیم صحبت کردیم تا اوضاع را تغییر و هجومی تر شویم ما باید توپ را در اختیار داشته باشیم و بازیکنان در حال یادگیری هستند ‌‌؛ من از نحوه بازی امروز خوشحالم. ”
” بچه ها می دانند که پاسکاری بین خطوط در زمین برای ما بسیار مهم است؛این نکته برای تیم ما بسیار حیاتی و مهم است، چون با پاسکاری صحیح بین خطوط، فضاها باز می شود و فرصت گلزنی به وجود می آید. ما باید فشرده تر باشیم به خصوص هنگامی که مدافعان حریف بازی را می بندد و اجازه حمله نمی دهند.”
“من از تیمم بسیار مطمئنم ؛زیرا بازیکنان آنچه را که می خواهم را درک کرده اند. آنها فلسفه فوتبال مرا را پذیرفتند و به ایده های من نزدیک شده اند.امشب برای ما مهم بود که گلی دریافت نکنیم و در خط حمله نیز بسیار خوب کار کنیم.”
“من با حرف زدن ژکو را قانع میکنم. من زمان زیادی را صرف گپ با ژکو کردم. درک این که همه بازیکنان، باشگاه و هواداران خواهان ماندن ادین بودند، بسیار مهم بود.فوتبالی كه ما ارائه می دهیم، مناسب اوست و او فهمید که ماندن در رم چقدر برای او مفید و مهم است.”