کنفرانس فونسکا پیش از دیدار با باشاک

بازی با باشاک شهیر در ساعت ۲۱ به وقت ایتالیا و ۲۳:۳۰ به وقت تهران در المپیکو آغاز خواهد شد. ولفسبرگ اتریش و بروسیا مونشن گلادباخ دیگر تیم های گروه هستند.
پائولو فونسکا سرمربی رمی ها پیش از دیدار فردا شب مقابل نماینده تدکیه در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

این رقابت تا چه اندازه برایت مهم است؟ چقدر میتوانی جلو بروی؟
“این یک رقابت مهم است و هدف مشخص ما این است که از گروه صعود کنیم. تیم های بسیار خوبی در این جام حضور دارند و این کار را سخت میکند ولی ما میخواهیم تا جایی که ممکن است جلو برویم. ما جاه طلبی های بزرگی برای این جام داریم.”

آیا تو تغییرات زیادی در این بازی اجرا میکنی؟
“ما میدانیم که روز های کمی داریم قبل از اینکه دوباره بازی کنیم و باید به بازیکنان زمان کافی را برای ریکاوری بدهیم بنابراین من در نظر دارم که چند تغییر را ایجاد کنم. من کاملا مطمعن هستم که همه بازیکنان گزینه خوبی برای بازی کردن هستند و ما را در بازی برنده می کنند و ما نمیتوانیم در مورد بازی های اینده فکر نکنیم.”

خاویر پاستوره زیر نظر تو هیچوقت فیکس بازی نکرده است. ایا او جزوی از برنامه تو است؟ دید تو نسبت به او چیست؟
“اول از همه شما باید در نظر بگیرید که پاستوره اخیرا چه شرایطی را گذرانده است. او با مصدومیت های متعدد فصل سختی را پشت سر گذاشت و حالا او در حال تلاش است تا به بهترین فرم اش برگردد. او بازیکن باکیفیت، باهوش و مخصوصا تکنیکی است و میتواند برای تیم مفید باشد. ما امیدواریم که به بهترین شرایطش برگردد و همه ی ما میدانیم که او بازیکن بالارده ای است.”

بنظر میرسد سطح امادگی جسمانی رم بعد از یک ساعت به پایان میرسد. ایا چنین انتظاری داشتید؟

“تیم در حالت فیزیکی مناسبی قرار دارد و من این را در بازی هایمان متوجه شده ام ولی همه ی بازی ها متافوت از دیگری هستند. ما در بازی برابر جنوا خودمان را تا اخر بازی رساندیم و مشکلی نداشتیم در حالی که در بازی قبلی مان شرایط متفاوت بود و شاید بخاطر این بود که بازیکنان زیادی از بازی های ملی برگشته بودند از جمله ادین ژکو ، الساندرو فلورنتزی ، پلگرینی ، میخیتاریان و کولاروف ؛ و این بر روی عملکرد آنها تاثیر داشت ولی در کل تیم از نظر جسمانی عملکرد خوبی داشت.”

پلگرینی عملکرد خوبی در پست بازیساز در بازی قبل داشت. ایا تو او را انجا نگه میداری و زانیولو را به سمت راست میفرستی؟

“در حال حاضر من روزی بازی بعدی تمرکز میکنم. لورنزو عملکرد بسیار خوبی در پست بازیساز داشت و او مثل زانیولو میتواند به راحتی در پست های مختلف بازی کند. من روی بازی بعدی مان تمرکز میکند و نمیخواهم به این موضوع زیاد دقت کنم. همان گونه که قبلا گفتم داشتن بازیکنانی با توانایی بازی در پست های مختلف بسیار خوب است.”

ایا تو از دروازه بان بصورت چرخشی استفاده میکنی؟ ایا نیکولا کالینیچ اماده است که فیکس بازی کند یا روی نیمکت می نشیند؟

“من نمیخواهم که اطلاعات زیادی در مورد بازی فردا بدهم. شما خواهید دید چه کسانی بازی خواهند کرد. کالنیچ هنوز به امادگی بدنی کامل نرسیده است و توانایی بازی ۹۰ دقیقه را ندارد بخاطر اینکه مدت زیادی از اخرین بازی او میگذرد.”