بونیک؛این رم‌ مرا سرگرم می کند

به گزارش چنتروسونو اسپرت،زبیگنيو بونیک بازیکن سابق رم مصاحبه ای شرکت کرده ست که در زیر قرار گرفته ست.

نظرِ تو در مورد رمِ فوسنکا چیست؟
“این رم من را به شدت سرگرم می کند. خیلی صریح میگویم که بازی خط میانی به بعد را دوست دارم، او مالکیت کمی دارد اما هدفش گلزنی است؛ از خط میانی به عقب مشکلاتی وجود دارد. ولی ما باید از خود سوالی را بپرسیم که رم برای چه چیزی میجنگد؟ برای قهرمانی؟
در اینجا متوجه می شویم که فقط یک جایگاه وجود دارد چون که جایگاه اول تا سوم برای یوونتوس، ناپولی و اینتر از قبل رزرو شده است. به نظر من رم با آتالانتا ، لاتزیو، میلان و تورینو برای رتبه چهارم رقابت می کند . رم به اسانی نمی تواند این رتبه را به دست بیاورد اما باید اشتباهات کمی را انجام دهد و رقیبان زیادی هم دارد.
در دید من فونسکا ادم مناسبی برای هدایت رم است و همراه بسیار خوبی با بازیکنان دارد. من میبینم که این ماجراجویی  به کلی درگیر کرده است و خواهیم دید که او چگونه از این ماجراجویی بیرون می آید.”

چه اتفاقی برای پیونتک افتاد؟
“پیونتک همیشه همان بازیکن قبلی است. متاسفانه هر بازیکن هجومی در میلان میجنگد اما روسونری هیچ بازیکنی ندارد تا او را تغذیه کند. این بازیکن ها معمولا تنها بازی می کنند. میلان مبارزه می کند تا شانس هایی را در برابر دفاع حریفان ایجاد کند اما انها معمولا در وسط بازی می کنند و این قرار نیست که کمکی بکند.”

رقابت قهرمانی را چگونه ارزیابی میکنی؟
“این سوال خوبی است. یوونتوس ۸ سال است که قهرمان بلامنازع لیگ میشود و کسی نمیتواند به انها نزدیک شود. اما امسال به نظر من فاصله تیم اول تا سوم زیاد نیست، قطعا این فاصله کمتر از سال گذشته است. من بازی اول یوونتوس در مقابل پارما را دیدم نیمکت یوونتوس را بازیکنانی تشکیل داده اند که اگر مالکانه بازی کنند میتوانند بدون هیچ مشکلی قهرمان لیگ بشوند.”

دفاع در فوتبال امروزه نسبت به گذشته چقدر تغییر کرده است؟
زمانی که مدافع باید فیزیکی بازی میکرد و خود را محدود میکرد تا تا حریف مقابل را متوقف کند، اما امروزه اینگونه نیست.
امروزه باید پا و سری با قدرت مناسب داشته باشد. ببینید دلیخت مدافع بسیار خوبی است ولی من اورا در محوطه دفاعی ندیده ام. ام همین مسئله در مورد پست دروازه بان هم هست : روزگاری او فقط باید راه حریف را سد کند اما امروزه باید بازی با پا را هم بلد باشد، فوتبال تفاوت کرده است و این مشکلاتی را برای مربیان ایجاد کرده است.
زمان ما مربی ۱۱ بازیکن اصلی داشت و ۴ ذخیره و ۴ بازیکن رزرو اما برلوسکونی حداقل ۲۲ بازیکن را آورد. اگر در دهه هشتاد به بازیکنی میگفتید که میخواهم تو را استراحت بدهم در این بازی او عصبانی میشد اما امروزه بازیکنانی هستند که از شما درخواست میکنند که استراحت کنند، همه چیز تغییر کرده است.

چه ویژگی هایی بنظر تو برای یک مهاجم نیاز است؟
“اینکه او گلزن باشد، این تنها ویژگی است که او نیاز دارد. بسیاری میگویند که ما نیاز دارین که ببینیم او چگونه حرکت میکند ، ایا او بازیسازی میکند، او چگونه کار تیمی را با دیگر بازیکنان انجام میدهد. همه ی اینها درست است ولی یک مهاجم باید گلزنی کند و این مهم ترین ویژگی است.”

میخیتاریان؟
“من همراه با تیم ملی لهستان بارها مقابل ارمنستان بازی کرده ام و باید بگویم که این برای من هیجان انگیز است. او قابلیت های تکنیکی زیادی دارد، او بازیکن ایده آلی برای قرار گرفتن در کنار بازیکنی مانند ژکو است.
در رم به بازیکنی مثل او نیاز است تا برای ژکو سانتر کند ، او می تواند به ما کمک کند تا به چمپیونزلیگ برگردیم.”

تاج گذاری توتی برای پلگرینی، در مورد این پسر چه نظری داری؟
“من این اتفاق را دوست دارم اما این زمان زیادی می خواهد تا یک همچین تاج مهمی را بدست اورد، او کیفیت لازم را دارد، او به راحتی دریبل میزند ، او به خوبی حرکت میکند اما در مورد جوانان من همیشه قبل از قضاوت کردن صبر می کنم.”

زانیولو؟
“همانند گذشته. من او را دوست دارم اما وقتی بازیکن جوانی را میبینم که در ۲۰ سالگی در دقیقه ۷۰ سرخ شده شده است یعنی چیزی اشتباه است.
این پسر از خصوصیات بسیار مهمی برخوردار است ولی من دوست دارم او بدون مشکل ۹۰ دقیقه را کامل بازی کند.”