مراسم معارفه مختاریان

هنریک میختاریان مهاجم ارمنستانی و خرید جدید جالوروسی امروز در مراسمی معارفه رونمایی شد.در زیر صحبت های او قرار گرفته ست.

نمایش عالی میختاریان در برابر ایتالیا و بوسنی و هرزگوین باعث شد هواداران رم هیجان زده شوند و حال امیدوارند  که در رده باشگاهی نیز انتظارات را براورده کند.

مخاریان امروز در  اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در رم گفت:” “من خوشحالم که اینجا هستم. اکنون یک ماجراجویی جدید را آغاز می کنم. من می دانم که به کجا می آیم ، می دانم تیم برای چه هدفی بازی می کند ، اهداف این باشگاه چیست و البته من تمام تلاش خود را برای کمک به رسیدن به آن اهداف انجام خواهم داد.امروز برای اولین بار با هم تیمی هایم دیدار کردم ، یک گروه بسیار خوب در رختکن وجود دارد. من برای اولین بار با مربی نیز ملاقات کردم و می توانم بگویم که این تیم آینده ای روشن دارد.

به نظر شما کجای تیم  هستید؟

“خب ، من می توانم در هر موقعیت حمله بازی کنم ، مهم نیست – از راست ، چپ یا پشت مهاجم. من وقتی به تیم کمک می کنم احساس بهتری می کنم. من فکر نمی کنم تفاوت بزرگی در بازی کردن از راست یا چپ وجود داشته باشد ، زیرا در پایان شما بازی می کنید. من فکر می کنم این کیفیت من است ، از جناحین به وسط حرکت می کنم .بنابراین فکر می کنم با ویژگی های خود می توانم برای تیم مفید باشم. ”

شما قبلاً با تعدادی از هم تیمی های جدید خود در مسابقات ملی روبرو شدی. امروز با آنها صحبت کردی؟

“روز اول [امروز] بود، بله من با بازیکنانی که مقابل تیم ملی با آنها بازی کردم آشنا شدم. ما در مورد بازی مقابل ایتالیا با الساندرو [فلورنزی] کمی بحث کردیم و در مورد رم و ایتالیا نیز گفتگو کردیم. همان با ادین ژکو، ما کمی بعد از بازی صحبت کردیم و امروز در تمرین فرصت داشتیم تا درباره بازی ، قسمت ها و اهداف و سایر موارد بیشتر بحث کنیم. اما اکنون فکر می کنم تیم ملی پشت سر ما است و ما باید روی بازی هایی که رم دارد متمرکز شویم. ”

در حرفه شما افتخارات زیادی به خصوص با تیم ملی کسب کرده اید ، اما شاید در لیگ کمتر باشد. برای به ثمر رساندن مجدد گل بیشتر باید چه کاری انجام دهید؟

“اول از همه با تیم ملی که در پشت مهاجم بازی می کنم ، بنابراین آزادی بیشتری برای حرکت در هر کجا که بخواهم دارم ، به عقب می افتم ، توپ را می گیرم – اما در پایان باید در محوطه باشم تا تلاش کنم و به پایان برسم. شانسم اما در آرسنال و منچستر یونایتد نقش من متفاوت بود ، من بیشتر مسئولیت کمک به بازیسازی را بر عهده داشتم و شاید به همین دلیل است که کمتر گلزنی کردم. اما من سعی می کنم تمام تلاش خود را برای گلزنی و کمک کردن انجام دهم زیرا این چیزی است که من از آن لذت می برم. ”

شما قبل از اینکه پائولو فونسکا به این تیم بپیوندد در شاختار بازی کردید. آیا باشگاه قدیمی خود را تماشا کرده اید.سبک او؟

“من بازی های شاختار را در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ دنبال کرده ام. من به تفصیل بازی را تجزیه و تحلیل نکرده ام ، اما بازی آنها را تماشا کردم و آنها فوتبال بسیار چشمگیر بازی کرده اند. این همان چیزی است که مرا تحت تأثیر قرار داد ، فونسکا با شاختار در برابر  باشگاه های  بزرگ عالی و خوب بازی می کرد. آنها در برخی از آن بازی ها پیروز شدند و امیدوارم او بتواند این کیفیت را به رم نیز بیاورد و ما می توانیم یک سبک تهاجمی بازی کنیم و هواداران را هیجان زده کنیم. ”

آیا شما برای نمایش مقابل هواداران رم تحت فشار قرار دارید؟ و نظر شما در مورد انتقال به سری آ چیست؟

“من بعد از بازی مقابل ایتالیا پیام های زیادی از طرفداران رم دریافت کردم و همچنین بازی بوسنی!آنها از عملکرد من راضی بودند و من هم همینطور هستم. اما همانطور که گفتم الان در بازی های رم متمرکز هستم ، می خواهم تمام تلاش خود را برای این باشگاه انجام دهم. من از فشار نمی ترسم ، اگر شما در یک تیم بزرگ باشید ، همیشه تحت فشار هستید و مردم هر قدم شما را تماشا می کنند. اگر خوب عمل کنید ، آنها شما را تحسین می کنند ، اگر اشتباه کنید ، مورد انتقاد قرار خواهید گرفت. من ۳۰ سال سن دارم و می دانم چگونه با انتقاد رفتار کنم ، نمی ترسم!”

“من رم را انتخاب کردم زیرا این یک فرصت عالی برای من بود. با نماینده خود تماس تلفنی گرفتم و می خواستم بیایم ، زیرا این یک فرصت عالی برای من بود. من حتی با نماینده خود در مورد پول بحثی هم ندارم ، من فقط آمده ام تا از فوتبالم لذت ببرم و به اهدافمان برسم. ”

آیا می خواهید به لیگ برتر برگردید یا این انتخاب قطعی برای ترک است؟

“من انگلستان را ترک کردم – دیگر نمی خواهم در مورد انگلیس صحبت کنم زیرا می خواهم روی فوتبال رم و ایتالیا متمرکز شوم. فکر نمی کنم این یک قدم عقب باشد زیرا این یک باشگاه بزرگ ، یک باشگاه عالی است و همه در مورد آن می دانند.”

“فکر می کنم شاید در فوتبال انگلیس آنقدر مناسب نبودم ، بنابراین فکر می کنم یک تغییر خوب بود. من از خیلی ها شنیدم که لیگ ایتالیا عالی است ، فوتبال عالی است. ماه گذشته در آرسنال بودم. لذت نبردم ، به همین دلیل گفتم که بهتر است به رم بیایم و دوباره از بازی فوتبال بازی کردن لذت ببرم. ”

نظر شما در مورد وار چیست؟

“زمان هایی وجود دارد که شما به وار احتیاج دارید ، و مواقعی که نیازی به وار  ندارید وجود دارد. بعضی اوقات سرعت بازی را می کشد ، باید صبر کنید ، کسل کننده است. فوتبال نباید سرعت خود را از دست بدهد. وقتی یک گل می زنید و وقتی از قبل جشن می گیرید ، آن را قبول نمی کنند … چه حسی است؟ سپس آنها بررسی می کنند و این یک هدف است و شما جشن می گیرید!

“در بازی مقابل ایتالیا ، شاید چند تصمیم با وار تغییر یابد ، اما داور تصمیماتی را گرفت و او می تواند اشتباه کند و این بازی است.”

چگونه آرسنال می تواند بازیکنی مثل شما را به صورت قرضی به فروش برساند.؟

“این یک سوال سخت است. گفتن برای من دشوار است – من در بخش مدیریتی آرسنال نیستم ، نمی توانم بگویم. فکر می کنم به این دلیل بود که آرزوی من رفتن بود. چوت می دانستم که زیاد بازی نخواهم کرد. شاید من روی نیمکت بنشینم ، مثل اینکه سه بازی آخر را قبل از استراحت ملی انجام دادم. من می دانستم که در اینجا فرصت بیشتری برای بازی خواهم داشت زیرا لیگ ، کوپا و لیگ اروپا وجود دارد.

“این تصمیم برای آرسنال آسان نبود ، اما به لطف مدیر ورزشی و هیئت مدیره رم توانستند این کار را انجام دهند و امیدوارم بتوانم نشان دهم که چرا آنها می خواستند این کار را انجام دهند.”

شما در فینال لیگ اروپا فصل گذشته به دلیل تنش های جغرافیایی سیاسی نبودید.فکر می کنید برای لیگ اروپا نیز مقابل استانبول باشاک شهیر نیز مسائل سفر به استانبول را داشته باشید؟

“نه ، من مشکلی ندارم. قبلاً بازی های زیادی را در آنجا انجام داده ایم. ارمنستان-ترکیه با ارمنستان-آذربایجان یکسان نیست. بله ، یک تاریخچه قدیمی وجود دارد اما مردم فراموش کرده اند. من هیچ وقت مشکلی برای بازی در ترکیه نداشته ام ، برای پیش فصل ، برای لیگ اروپا ، برای لیگ قهرمانان و فکر نمی کنم برای این بازی گروهی شرکت کنم. ”

مدتی طول کشید تا در آلمان مستقر شوید. آیا برای وقف پیدا کردن با فوتبال ایتالیا به همان زمان نیاز خواهید داشت؟

“وقتی به آلمان رفتم بسیار جوان بودم. با هم تیمی های من می توانند به من کمک کنند تا با تیم سازگار باشم ، تا لیگ ، با شهر و همه چیز. این عالی خواهد بود ، من به خاطر آنها سپاسگزارم. اما فکر می کنم وقف پیدا کردن با این تیم ، در لیگ ، بر عهده من است. البته من بهترین تلاش خود را خواهم کرد ، زیرا زمان کوتاه است – قرارداد قرضی یک ساله است. من می خواهم هر چه سریعتر تمام تلاش خود را برای کمک به تیم به کار ببندم.”

با مربی صحبت کرده اید؟ و به نظر شما می توانید بازی بعدی را مقابل ساسولو شروع کنید؟

“من با او صحبت كرده ام ، در مورد چیزهای مختلف نیز صحبت كرده ام. هیچ کس برای حضور در بازی بعدی تضمین نمی کند زیرا هنوز چهار یا پنج روز تا مسابقه باقی مانده است. من هنوز تمرین نکردم. امروز روز ریکاوری بود – بنابراین فردا اولین روز آموزش من خواهد بود. بنابراین به او بستگی دارد ، اگر او بخواهد من روی نیمکت خواهم بود یا در ترکیب اصلی!  هرچه او می خواهد ، من آماده می شوم.”

“اما من در تمرین بسیار سخت تلاش خواهم کرد ، هر روز تمام تلاش خود را خواهم کرد تا آماده باشم ، زیرا این یک قرارداد قرضی یک ساله است و من می خواهم آنچه را که می توانم نشان دهم و به تیم کمک کنم.”