۱۰ نکته در مورد مخیتاریان

ده نکته در مورد هنریک مخیتاریان آخرین خرید تابستانی جالوروسی.
۱. هنریک مخیتاریان در ۲۱ ژانویه ۱۹۸۹ در ایروان ارمنستان متولد شد.
۲. در کودکی به شهر والنس واقع در فرانسه مهاجرت کرد، جایی که پدرش در آنجا بازیکن حرفه فوتبال بود اما در تیمی سطح پایین بازی میکرد.
۳. مخیتاریان دوران ورزشی خود را در تیم شهری که در آن متولد شده بود یعنی پیونیک شروع کرد و توانست ۴ بار فاتح لیگ ارمنستان بشود.
۴.در سال ۲۰۰۹ به تیم متالورگ دونتسک رفت اما فقط در طی ۱۸ ماه نظر شاختار دونتسک را جلب کرد و به آنجا رفت. در سه فصل حضور در شاختار توانست سه جام کسب کرد و بیشتر از صد بازی انجام دهد.
۵.در سال ۲۰۱۳ یورگن کلوپ که هدایت بروسیا دورتموند را بر عهده داشت، مخیتاریان را به آلمان برد. او در آنجا به یک چهارم نهایی چمپیونز لیگ رسید و همچنین قهرمان سوپرکاپ آلمان نیز شد.
۶. سه فصل بعد منچستر یونایتد برای جذب هافبک ارمنی بیشتر از ۳۰ میلیون یورو پرداخت کرد. در دو فصل حضور در الد ترافورد او به قهرمانی کامیونیتی شیلد و لیگ کاپ (EFL CUP) و لیگ اروپا رسید.
۷. او در ژانویه ۲۰۱۸ بعنوان بخشی از معامله الکسیس سانچز به آرسنال رفت و در ۳۴ بازی برای توپچی ها ۸ گل به ثمر رساند.
۸.امید های مخيتاريان برای گلزنی در دومین فینال لیگ اروپایش عملی نشد؛ زیرا بخاطر تنش های سیاسی این غیر ممکن بود که همراه با آرسنال به باکو سفر کند و در برابر چلسی به میدان برود.
۹. در سطح بین المللی مخيتاريان ۸۴ بازی برای ارمنستان انجام داده و ۲۷ گل به ثمر رساند همچنین او گلزن ترین بازیکن تاریخ کشورش محسوب می شود.
۱۰. هممچنین شما میتوانید او را در توییتر با آیدی (@HenrikhMkh) و در اینستاگرام و فیسبوک با ایدی (@micki_taryan) دنبال نمایید.